2020 m. liepos 8 d. 08:22 val., trečiadienis

Skaityk dabar

Klaipėdos pašto virsmas: muziejus, rašto mokykla, seminarija?

(10)

2020-06-25, 17:29

Susisiekimo ministerijos inf.

Klaipėdos pašto virsmas: muziejus, rašto mokykla, seminarija? nuotrauka, foto

© VE

Reklama

Susisiekimo ministerija kartu su valstybės valdoma AB Lietuvos paštas kviečia tarpinstitucinę darbo grupę į pirmą posėdį po karantino. Jai bus pristatomos visuomenės atstovų idėjos dėl Klaipėdos ir Kauno centrinių pašto pastatų įveiklinimo.

Planuojama, kad grupės susitikimas įvyks liepos 2 d.

Kovo mėnesį vykusių renginių metu, Klaipėdos ir Kauno miesto bendruomenės, visuomenės bei verslo atstovai pristatė savo idėjas, kurios jų manymu, leistų surasti geriausią ir tinkamiausią sprendimą dėl Klaipėdos ir Kauno centrinių pašto pastatų pritaikymo visuomenės reikmėms.

Klaipėdos centrinio pašto pastate Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyrius mato (LDS KS) įrengtą Klaipėdos miesto galeriją-muziejų. Anot iniciatyvos autorių, dailės palikimo išsaugojimo Klaipėdos mieste koncepcija ir veiksmų programa suformuota dar 2016 m., tačiau realių veiksmų iki šiol neatlikta. Daugelio Klaipėdos menininkų kūriniai po jų mirties nugula užmarštyje, nes ne vieno palikuonys neturi galimybių darbų tinkamai saugoti ar eksponuoti. LDS KS kolekcijoje yra apie 200 kūrinių, kurie šiuo metu tik sandėliuojami. Klaipėdos centriniame pašto pastate įkūrus Klaipėdos miesto galerija-muziejų, šiuos unikalius kūrinius galėtų plačiai pamatyti Klaipėdos gyventojai ir miesto svečiai.

Šalia muziejaus idėjos autoriai siūlo įkurti ir profesoriaus A. Kliševičiaus vardo kaligrafijos ir rašto meno mokyklą, kuri skatintų visuomenės kūrybišką mąstymą ir ugdytų praktinį meninį gebėjimą, sudarant palankias sąlygas (įrengtos auditorijos, profesionalūs lektoriai, suteikiamos priemonės) bendruomenei aktyviai dalyvauti kūrybinėje veikloje.

Taip pat, anot LDS KS, pastate galėtų įsikurti ir jaunųjų menininkų rezidentūra.

Idėjų pristatymo metu dėl Klaipėdos centrinis pašto pastato pritaikymo visuomenės poreikiams pasiūlymą pateikė ir Telšių vyskupijos kurijos atstovai, kad dalis Klaipėdos centrinio pašto pastato galėtų tapti kunigų seminarija, piligrimų ir mokymų centru, dėl išskirtinės pastato istorijos ir tinkamos lokacijos vakarų Lietuvoje.

Tuo metu Kaune susibūrusi architektų iniciatyvinė grupė „Paštininkai“ pristatė idėją Kauno centriniame pašto pastate įkurti architektūros muziejų. Anot idėjos autorių, Lietuva, skirtingai nei kitos Europos šalys, tokio muziejaus neturi. Išskirtinės architektūros pastate šis muziejus puikiai atliktų savo švietėjišką funkciją. Be to, kaip teigia iniciatyvinė grupė, šalia muziejaus galėtų veikti restoranų, kompaktiškų biurų ir net apartamentų erdvės.

Susisiekimo ministerijos suburtoje tarpinstitucinės darbo grupės veikloje dalyvauja ministerijos, Lietuvos pašto, Vyriausybės, Kultūros ministerijos, Seimo, paveldosaugos atstovai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2020-07-03   09:11

IP: 141.101.98.24

1. Laivas SŪDUVIS stovės prie Pilies tilto, Dangės kairėje krantinėj. REGATOS vietoj.

2. Laivas „SŪDUVIS” bus „UŽKONSERVUOTAS”, o ne „NURAŠYTAS”.

Tiems, kas skaito komentarus tinklaraštyje ir jau žino kur stovi Smiltynėje „NURAŠYTAS” laivas „KOLYMA”, rekomenduojame nuvykti dar į Klaipėdos geležinkelio stotį ir apžiūrėti „UŽKONSERVUOTĄ” juodą garvežį… … …

Vai tai tai

2020-07-02   04:25

IP: 86.100.145.252

Hm, vizijos vizijomis, o kaip ten su paveldo išsaugojimu, kaip su "unikaliais" interjerais (vidaus). Kaip matome vizualizacijose vidus griaunamas "kibeni feni" principu ir kuriama ale nauji interjerai. Ir kuo tai skiriasi nuo "bolševikų" kurie pirma griauna, o paskui "naują pasaulį" stato.

N.Puteikienė

2020-07-01   23:12

IP: 78.57.199.179

Ačiū Iniciatyvinei Klaipėdos Karališkojo pašto gelbėjimo grupei - bendromis pastangomis pavyko sustabdyti šios Lietuvos brangenybės, Klaipėdos architektūros ir istorijos perlo privatizavimą. Svarbiausia, kad pastatas išliktų visuomeninės paskirties. Aš asmeniškai matyčiau čia ir Klaipėdos miesto muziejų, ir universiteto biblioteką, ir galeriją. Ir dar ką nors, ką sugalvos gerieji žmonės :) Ir nesakykite, kad tai negeneruos pajamų. Generuos turistus, kurs miesto, kuris brangina ir didžiuojasi savo istorija, įvaizdį, rodys pagarbą praeitų kartų triūsui ir kūrybai. Ir įkvėps mus kurti, ir įkvėps mus džiaugtis ir didžiuotis savo miestu. O to labiausiai trūksta. Ačiū kiekvienam Iniciatyvinės grupės nariui: Romui Gailiui, Dainiui Elertui, Vidmantui Dambrauskui, Daivai Kšanienei, Neringai Poškutei, Dionyzui Varkaliui, Algimantui Bružui, Kęstučiui Kačinskui. Labai vertinu kiekvieno iš Jūsų indėlį gelbstint Karališkuosius pašto rūmus. Taip, istorija dar nesibaigė, taip, juos reikia ginti nuo jau ir nuo fizinės griūties. Bet tikiu, kad bus priimtas išmintingas sprendimas ir rūmai suspindės visu grožiu.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Skaityk dabar

Reikalauja LGBT ženkliuko, paskui prezidentui uždės sijoną? nuotrauka, foto

Penktadienį homoseksualistų bendruomenė (LGBT) surengė prie prezidentūros piketą, kaip...

Garsusis kareivis Šveikas ne kartą ir ne du buvo prasitaręs: "Vyriausybės, kurios...

Pirtis Trilapio gatvėje ir vėl kursto klaipėdiečių aistras nuotrauka, foto

Teisingumo ministerija atsisakė paspausti jai geranoriškai ištiestą juodkrantiškių ranką. Nesutikusi su siūloma...

Valdžia nori griauti. Ir taškas nuotrauka, foto

Nemažai Palangą užplūdusių poilsiautojų traukia pasižvalgyti prie nauja kurorto įžymybe tampančios vilos,...

Į dienos šviesą su Palangos dušinių skandalu lenda naujos pavardės ir faktai nuotrauka, foto

Etnokultūros centras kviečia į naujus renginius nuotrauka, foto

Renginiai, Projektas „Mažosios Lietuvos amatystė“

Ką trečiadienį veikti Klaipėdoje ir aplink? nuotrauka, foto

Renginiai,  

J. Basanavičiaus gatvėje pažeidėjų netrūksta nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Palangoje antrą vasarą iš eilės keliose vietose draudžiamas ekologiškų transporto priemonių eismas,...

Vidmantas Dambrauskas: "Tokia rinkėjų valia ir ją reikia gerbti" (Visas tekstas) nuotrauka, foto

Klaipėda, Didžiausiame Vakarų Lietuvos dienraštyje "Vakarų ekspresas" tęsiame pažintis su Klaipėdos miesto tarybos...

Renginiai, Paskelbta prieš 8 min.

Renginiai, Paskelbta prieš 14 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 21 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...