2021 m. sausio 19 d. 18:13 val., antradienis

Skaityk dabar

Karpavičiaus byloje aiškėja daugiau detalių: buvo dar vienas testamentas

(1)

2020-11-15, 18:44

Raminta Rakauskė, delfi.lt

Karpavičiaus byloje aiškėja daugiau detalių: buvo dar vienas testamentas nuotrauka, foto

Reklama

Skandalingoje verslininko Raimondo Karpavičiaus byloje dėl šimtamilijoninio palikimo aiškėja daugiau detalių. Panašu, kad verslininkas dar prieš palikdamas savo turtą antrajai žmonai Aistei Karpavičienei ir broliui Henrikui Karpavičiui buvo sudaręs dar vieną testamentą.

Jau kuris laikas teismuose vyksta kova dėl milijonieriaus verslininko R. Karpavičiaus palikimo. Prieš kiek daugiau nei metus į teismą kreipėsi verslininko sūnus Rokas Karpis, kuris teigė nesutinkantis su tėvo valia ir ginčijantis naujausią jo pasirašytą testamentą, teismo prašydamas jį pripažinti negaliojančiu.

2019 kovo 5 dieną milijonieriaus pasirašytame testamente visą turtą buvo nuspręsta palikti jo broliui Henrikui Karpavičiui ir jo antrajai žmonai Aistei Karpavičienei.

Visgi aiškėja, kad dar prieš sudarant šį testamentą, verslininkas savo palikimą buvo užrašęs tik vienam asmeniui. „Delfi“ pavyko gauti dokumento kopiją.

2018-ųjų lapkričio 20 dieną pasirašytame testamente teigiama, kad visas turtas paliekamas verslininko broliui Henrikui Karpavičiui, tačiau nei buvusi žmona Audronė Karpavičienė, nei sūnus Rokas Karpis, kaip ir pirmajame, paminėti nebuvo.

„Visą man nuosavybės teise priklausantį kilnojamąjį ir nekilnojamąjį turtą, visas daiktines teises bei visą kitą turtą, kur jis bebūtų, kada beatsirastų ir iš ko besusidėtų, aš palieku Henrikui Karpavičiui“, - rašoma 2018-aisiais sudarytame testamente, ant kurio uždėtas R. Karpavičiaus parašas.

Reklama

2018 m. pasirašytas testamentas

Ar apie jau anksčiau egzistavusį testamentą žinojo ir naujausią testamentą ginčijantis verslininko sūnus Rokas Karpis, „Delfi“ paklausė jo advokato Artur Jušinski.

„Mums yra žinomas tik tai 2018 11 20 paties testamento sudarymo faktas, bet dėl konfidencialumo, mums nėra žinomas testamento turinys, kam tas turtas yra paliktas.

Iš principo, kol jis įstatymo nustatyta tvarka nėra atskleistas, tai ir žinoti turinio mes negalime. Antras dalykas, nuo pat bylos pradžios, teismas yra paskelbęs, kad bylos medžiaga yra ne vieša, jeigu kalbėti konkrečiai apie testamento nagrinėjimo bylą. Mes gerbiame teismo sprendimą ir bylos medžiagos be teismo leidimo neviešiname“ , – komentavo R. Karpio advokatas.

Redakcija susisiekė ir su verslininko broliu Henriku Karpavičiumi, tačiau jis situaciją komentuoti atsisakė.

Reklama

Advokatų kontoros Žiemelis, Valys, Rugys ir partneriai advokatas ir partneris Karolis Rugys redakcijai aiškino, kad įprastai asmeniui sudarant naują testamentą, senasis tampa nebegaliojančiu, tačiau tam yra ir išimčių.

„CK 5.35 straipsnyje nustatyta, kad testatorius turi teisę savo sudarytą testamentą bet kada pakeisti, papildyti ar panaikinti, sudarydamas naują testamentą, arba jo nesudaryti (1 dalis); vėliau sudarytas testamentas panaikina visą pirmesnį testamentą ar tą jo dalį, kuri prieštarauja vėliau sudarytam testamentui (2 dalis); testatorius taip pat gali panaikinti oficialųjį testamentą, paduodamas pareiškimą sudaryto testamento saugotojui arba testamentą patvirtinusiai įstaigai.

Pareiškime testatoriaus parašas turi būti paliudytas įstatymų nustatyta tvarka (3 dalis).

Remiantis CK 5.17 straipsnio 1 dalimi, ieškinį dėl testamento ar jo atskirų dalių pripažinimo negaliojančiomis gali pareikšti tik kiti įpėdiniai pagal įstatymą arba pagal testamentą, kurie paveldėtų, jeigu testamentas ar jo atskiros dalys būtų pripažintos negaliojančiomis.

Pagal šio straipsnio 2 dalį, vėlesnį testamentą pripažinus negaliojančiu, anksčiau sudarytas testamentas netampa galiojantis, išskyrus atvejus, kai vėlesnis testamentas pripažįstamas negaliojančiu dėl to, kad jis buvo sudarytas dėl smurto ar realaus grasinimo, taip pat asmens, teismo pripažinto neveiksniu šioje srityje ar ribotai veiksniu šioje srityje.

Taigi testamentas – tai asmeninis, vienašalis, rašytinis, įstatymo nustatyta tvarka testatoriaus sudarytas sandoris, kurio teisinių padarinių atsiranda tik testatoriui mirus ir kuris suteikia pirmenybę paveldėti jame nurodytiems asmenims. Teisę sudaryti testamentą turi kiekvienas veiksnus šioje srityje fizinis asmuo (testatorius).

Reklama

Testatorius taip pat bet kada gali testamentą pakeisti ar panaikinti, o testamentų sudarymo kiekis įstatymo nėra ribojamas. Sudarydamas naują testamentą testatorius gali tiesiogiai jame nurodyti, kad keičia ar panaikina ankstesnį testamentą (visą ar jo dalį), tačiau jis gali šito ir nenurodyti.

Bet kuriuo atveju, jeigu vėlesnio testamento turinys visiškai prieštarauja ankstesnio testamento turiniui, tai vėlesnis testamentas visiškai pakeičia ankstesnį ir jį panaikina.

Kai vėlesnis testamentas keičia tik kai kurias ankstesnio testamento sąlygas arba nustato naujas (papildomas) sąlygas, tai galioja abu testamentai, tačiau galioja tik tos ankstesnio testamento sąlygos, kurių nepakeičia vėlesnio testamento sąlygos.

Taigi ankstesnio testamento sąlygos laikomos galiojančiomis tiek, kiek jos neprieštarauja vėlesnio testamento sąlygoms. Kai vėlesnis testamentas papildo ankstesnį, tai ankstesnis testamentas taikomas, atsižvelgiant į vėlesnio testamento papildymus“, – tvarką aiškino K. Rugys.

Skaičiuojama, kad verslininko turtas gali viršyti 100 mln. Eur.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

nesamone

2020-11-16   17:44

IP: 85.232.152.59

Vyras taip sunkiai sirgdamas tikrai galvos apie sau artimus zmones, seima, o ne apie paneles ir vestuves

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Skaityk dabar

„Lidl“ konkursas kursto aistras: BMW visureigį įtaria laimėjus teismo, kuriame bylų turi „Lidl Lietuva“, darbuotoją nuotrauka, foto

Gruodį vykęs prekybos tinklo „Lidl“ konkursas baigėsi, tačiau aistros tebeverda iki šiol...

Atėjusius 2021-uosius metus pasitinkame ne tik su viltimi grįžti į normalų gyvenimo...

Kokie pokyčiai šiemet laukia švietimo srityje? nuotrauka, foto

Kultūros viceministrė, buvusi Lietuvos kultūros tarybos vadovė Daina Urbanavičienė teigia apgailestaujanti dėl...

Ir davė, ir gailisi: už neįvykusį F. Kirkorovo koncertą skirti pinigai kelia audrą nuotrauka, foto

Daugelis klaipėdiečių supranta, kad turėdami tokį lobį kaip Danės upė toli gražu...

Danės įveiklinimas - vėžlio greičiu: kalbų daug, darbų nematyti nuotrauka, foto

Kainos nuolaidos psichologija, arba kodėl mes tokie neracionalūs nuotrauka, foto

Psichologija, Juvalis Noahas Hararis knygoje „Homo deus. Glausta rytojaus istorija“ puikiai atkreipia dėmesį,...

Girtas vairavęs ir dvi moteris pražudęs plungiškis teismo neišvengs nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir baudžiamoji byla...

Paukščiai žiemą: lesinti tik kokybišku maistu nuotrauka, foto

Lietuva, Paspaudus šalčiams ir gerokai pasnigus kretingiškė Eglė Dobrovolskienė ėmėsi iniciatyvos pagloboti...

Vasarą ruošiamasi griauti Salantų užtvanką nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Aplinkos ministerija ruošiasi didžiausiam iki šiol Lietuvoje įgyvendinamam užtvankos demontavimo...

Psichologija, Paskelbta prieš 14 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...