2021 m. kovo 8 d. 09:08 val., pirmadienis

Skaityk dabar

Ir davė, ir gailisi: už neįvykusį F. Kirkorovo koncertą skirti pinigai kelia audrą

(2)

Ir davė, ir gailisi: už neįvykusį F. Kirkorovo koncertą skirti pinigai kelia audrą nuotrauka, foto

F. Kirkorovas (kairėje) su V. Putinu © SCANPIX

Reklama

Kultūros viceministrė, buvusi Lietuvos kultūros tarybos vadovė Daina Urbanavičienė teigia apgailestaujanti dėl situacijos, kai subsidijos už neįvykusius ar perkeltus renginius buvo skirtos bendrovėms, kurios planavo Rusijos atlikėjų Filipo Kirkorovo ir Michailo Šufutinskio koncertus.

Viceministrė sako, kad skirstant subsidijas buvo vertinami tik ekonominiai ir teisiniai aspektai.

„Nuoširdžiai apgailestauju dėl susidariusios situacijos. Man dirbant Lietuvos kultūros tarybos pirmininke, skirstant subsidijas kultūros ir meno renginių organizatoriams pagal programos sąlygose nurodytus reikalavimus buvo vertinami tik ekonominiai ir teisiniai aspektai“, – BNS atsiųstame komentare teigė viceministrė.

„Galiu pasakyti, jog šiame kontekste minimų atlikėjų mintys ir veiksmai prieštarauja Lietuvos kultūros tarybos bei Lietuvos visuomenės vertybėms ir tarybos konkursuose, t. y. tose finansavimo priemonėse, kuriose atliekamas ekspertinis vertinimas, finansuoti nebūtų“, – kalbėjo D. Urbanavičienė.

Ji sako siūlysianti, kad būtų atliekamas ir ekspertinis vertinimas teikiant valstybės pagalbą verslui dėl pandemijos.

„Šiandieninė mano pozicija sudaro galimybes pasiūlyti sprendimus, kurie užtikrintų vertybinių nuostatų laikymąsi tokiose situacijose ir įtrauktų ekspertinį vertinimą teikiant valstybės pagalbą verslui. Būtinieji formalumai neturi ir negali užgožti kokybinio ir vertybinio pagrindo“, – sakė viceministrė.

Reklama

Kultūros ministras Simonas Kairys sako situaciją vertinantis kaip akibrokštą, tačiau pabrėžė, kad subsidijos skirtos dėl „ydingos ankstesnės subsidijavimo tvarkos“.

Ministras žada užtikrinti, kad nuo šiol ketinama vertinti ir kokybę, meninę vertę, o sprendimai bus grindžiami ekspertų išvadomis.

"Šią skausmingą pamoką taip pat norėčiau išnaudoti ir kaip progą giliau pažvelgti į seniai egzistuojančią problemą. Jau ne pirmą kartą viešojoje erdvėje kyla incidentų ar abejonių dėl proputiniškos pasaulėžiūros atlikėjų koncertų Lietuvoje“, – rašė S. Kairys.

„Inicijuosime atitinkamus sprendimus visos valstybės mastu tokių atlikėjų atžvilgiu. Kartu mūsų laukia ir dar vienas uždavinys – nuosekliai ugdyti visuomenės skonį ir užtikrinti kuo didesnį kokybiško turinio prieinamumą“, – teigė jis.

Lietuvos kultūros taryba pernai lapkričio pabaigoje skyrė beveik 13,7 tūkst. eurų subsidiją nuostolių dėl neįvykusių F. Kirkorovo koncertų patyrusiai bendrovei „Bravo events“.

Beveik 17 tūkst. buvo skirta ir bendrovei „Mon voyage“, patyrusiai nuostolių dėl M. Šufutinskio koncertų.

Reklama

Kultūros ministerija taip pat informavo BNS, kad Lietuvos kultūros tarybos paprašė pateikti išsamią informaciją apie visą subsidijuotos programos vykdymą.

Tuo, kad subsidijos skirtos F. Kirkorovo ir M. Šufutinskio koncertus Lietuvoje rengusiems organizatoriams ketvirtadienį piktinosi visuomenininkas, laidų vedėjas Andrius Tapinas.

„Kirkorovas dar rugsėjį nusifilmavo Lukašenką remiančiame klipe, spalį pavadino Krymą mylimiausia Rusijos vieta, sveikino nuostabiausią prezidentą su gimtadieniu. Bandiugų šansono karalius Šufutinskis irgi ne kartą koncertavo okupuotame Kryme“, – rašė A. Tapinas.

Jo teigimu, F. Kirkorovo ir M. Šufutinskio koncertai perkelti į šiuos metus.

Tokios subsidijos supykdė ne tik A. Tapiną. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas taip situaciją komentavo savo „Facebook“ paskyroje: „Putiną šlovinančias dainas kuriantys ir Krymo okupaciją teisinantys atlikėjai iki šiol buvo laukiami Lietuvoje, o jų koncertų Lietuvoje organizatoriai pasirodo dar ir gauna kompensacijas iš Lietuvos mokesčių mokėtojų kišenių.“

Jis taip pat su Seimo kultūros komiteto pirmininku Vytautu Juozapaičiu sutarė antradienį sušaukti bendrą Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto bei Kultūros komiteto posėdį, „kuriame apsvarstysime galimas sistemines priemones bei tolimesnius žingsnius, kurie leistų tokių absurdiškų situacijų išvengti ateityje.“

Reklama

"Kultūros taryba paskyrė 30 651 EUR Šaraškino kontorai „Mon voyage“ (dirba vienas žmogus), kuriai dėl pandemijos nepavyko atvežti į Lietuvą Rusijos kultūrinių šiukšlių - Kirkorovo ir Šufutinskio.

Tai vizavo naujoji kultūros viceministrė Urbanavičienė. Pone ministre S.Kairy, jūs kuria kūno vieta ten atliekat tokį liberalų mąstymo procesą? Valstiečius iš Kultūros ministerijos išmėžti galima, valstietiškos dvasios iš Kultūros ministerijos išmėžti neįmanoma", - „Facebooke“ komentavo apžvalgininkas Rimvydas Valatka.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2021-01-15   07:03

IP: 78.61.189.227

Abejoju, kad cia pinigai is Lietuvos moketoju kiseniu, greiciausiai tai is ES gautu milijardu kaip negrazinamos paramos.

LIETUVOS DIDŽIOJI KARALYSTĖ LDK

2021-01-15   00:36

IP: 0.0.0.0

Kas skaitys Vincą Mykolaitį - Putiną,
Kai V.Putin'as šneka rusiškai.
Ar sugrįš į gimtinę Vincas Trumpa,
Kai D.Trump'a jau nekalba lietuviškai...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Skaityk dabar

Kodėl darželinukų nepasiekia vietinių ūkininkų produktai? nuotrauka, foto

Darželinukų maitinimas dažnai kelia įvairių diskusijų. Pastaruoju metu žibalo į ugnį šliūkštelėjo...

Ekonomikos atvėrimas Vokietijoje jau įsibėgėjęs. Lenkija ir kitos šalys taip pat yra...

Ekonomistas apie karantino ribojimus: Vyriausybės plano nebus laikomasi nuotrauka, foto

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) mintis perkelti naftos taršos ...

Klaipėdos uostininkai pričiupo uosto akvatorijos teršėją naftos produktais nuotrauka, foto

Gyvenimas tarpukario Klaipėdoje tikrai nebuvo idiliškas, kaip kartais bandoma pavaizduoti įvairiose istorinėse...

Teisutis Matulevičius: Ar tikrai mes esame klumpininkai? nuotrauka, foto

Gyvenimas pro langą: Kaip susipažinau su mimozomis nuotrauka, foto

Gyvenimas pro langą, 182 - oji istorija, kovo 8, pirmadienisPro langą - balta balta,...

Kryptinga vakcinacijos kampanija prasidės kovo viduryje nuotrauka, foto

Sveikata, Sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad kovo viduryje Lietuvoje prasidės kryptinga informacinė...

Dėkojame už meilę, paguodą, atsidavimą nuotrauka, foto

Klaipėda, Mielos Klaipėdos miesto globos namų moterys, su Kovo 8-ąja!

Būkite sveikos, mylimos ir laimingos kasdien! nuotrauka, foto

Klaipėda, Brangios moterys,

Gyvenimas pro langą, Paskelbta prieš 24 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 39 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...