2021 m. sausio 17 d. 03:18 val., sekmadienis

Skaityk dabar

Ar nusižudys teisingumas, išvydęs N.Venckienę?

(5)

2020-03-10, 08:38

Rūta JANUTIENĖ, Respublika.lt

Ar nusižudys teisingumas, išvydęs N.Venckienę? nuotrauka, foto

Neringa Venckienė.

© Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Reklama

Šią savaitę sopulingo teisingumo mieste Panevėžyje prasidėjo Neringos Venckienės teisimas už tai, kad Lietuvos teisėsauga nesugebėjo greitai ir profesionaliai ištirti vadinamosios Kauno pedofilijos bylos.

Vietoje tyrimo Lietuvai buvo surengtas kraugeriškas šou su tiesiogiai per TV3 televiziją transliuotu Klonio gatvės šturmu, „žolės lapu užspringusiu“ Drąsiumi Kedžiu, sugebėjusiu mirtinai nusigerti prie Kauno marių, bet nesusitepti baltų sportbačių, bei su baloje paskendusiu Andriumi Ūsu, kurį prieš mirtį paskutinis „netyčia“ matė tuometinis teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

 

Teisėjo Jono Furmanavičiaus nužudymo tyrimas  - to makabriško spektaklio kulminacija. Jeigu nebuvo pedofilijos, kam tuomet šaudyti? O jeigu pedofilija buvo, kodėl ji nebuvo tiriama?

Tie, kurie skaitė bylą, žino, jog joje tiesiog aprašytos skaudžiai kaunietiškos Drąsiaus ir Laimutės skyrybos, kuriose ir teta, ir mama neleido vaikui liudyti taip, kad liudijimas taptų teisiniu įrodymu.

Tačiau N.Venckienė ir L.Stankūnaitė nėra teisiamos už tai, kad trukdė vaikui tinkamai liudyti apie galimą pedofiliją. Teisėjas Cininas, padedamas psichiatro Slušnio, nusprendė, kad „vaiko atmintis ištrinta“ ir taškas, ir niekas čia nekaltas.

Teisėsaugai nekilo įtarimų dėl Darbo partijos, kurios skyriui vadovavo A.Ūsas, vyrų susirinkimų vakarais Kauno vaikų socializacijos centre. Tuomet įtariamojo vaiko tvirkinimu politiko kompiuterį pareigūnai ištyrė tik tada, kai jis jį pakeitė į naują ir pats atnešė į policiją.

Reklama

Ar toks tyrėjų ir prokurorų atžagareiviškumas buvo nulemtas A.Ūso darbo vietos tuometinio Seimo pirmininko Viktoro Muntiano pašonėje, kai su VSD pagalba buvo skaldoma Darbo partija ir kuriama Pilietinės demokratijos partija?

Daugiau nei metus Laimutė Stankūnaitė ir jos paslaptis buvo saugoma kaukėtų pareigūnų. Vien tas spektaklis mokesčių mokėtojams kainavo kelis šimtus tūkstančių eurų. Apskaičiuoti kainą galima prisiminus, kad Vytauto Landsbergio apsauga, su mažiau maskarado, per metus kainuoja 272 tūkst. eurų.

O juk jis turi savo namus, jo nereikia, kaip L.Stankūnaitės, slėpti konspiraciniuose butuose!

Žalos teisėsaugos reputacijai ir visuomenės teisingumo jausmui nepataisė ir metų metus imituotas Neringos Venckienės ekstradicijos procesas. Nors ieškomoji niekur nesislapstė, tačiau Generalinė prokuratūra vis siųsdavo ne to turinio šaukimus, į kuriuos JAV teisėsauga reaguotų rimtai.

Galiausiai surašė 39 kaltinimus, įtaisė įtariamąją į kalėjimą, o susigrąžino į Lietuvą tik su teise teisti vos dėl keturių kaltinimų, kurių nė vienas nebaudžiamas laisvės atėmimu, jei teisiamasis pripažįstamas kaltu pirmą kartą, bet... jeigu įtariamasis nėra Neringa Venckienė.


Tas „jeigu“ ir gali tapti sidabrine kulka, kurią sau į kaktą paleis teisingumas.

Kokia bausmė bus skirta už teismo sprendimo atiduoti motinai dukrą nevykdymą, jei analogiškose bylose, kurių gal net ne dešimtys, o šimtai, teismo įpareigojimų nevykdytojai nėra persekiojami? Dešimtys tūkstančių teismų sprendimų nėra įvykdyti ir nebus vykdomi, nes antstoliams per sunku, neapsimoka, neįdomu. Ar šįkart teismas elgsis kitaip, nes teis Venckienę?

Kitas kaltinimas  - dėl sudavimo per veidą Laimutei Stankūnaitei. Nei kraujo, nei įbrėžimų, tik kažkada specialiai filmavimui galimai nupiešta mėlynė. Kiek už ją?

Ką tik paskelbtas nuosprendis Jurbarko smurtautojo byloje: sutrupinti jaunos merginos žandikauliai, jos patirta agonija ir siaubas buvo įvertinti 10 tūkst. eurų ir lygtiniu nuteisimu. Palyginimui, stumbrė, kurią nušovė politikas, palaikęs ją šernu, buvo įvertinta 36 tūkst. eurų.

Reklama


Galiausiai  - pasipriešinimas pareigūnams ir antstolei. 240 pareigūnų, kurie šturmavo privatų kiemą, daužė neginkluotam to kiemo svečiui į tarpukojį, basą į nuovadą išvedė namų šeimininkę, nebuvo nubausti, nes vykdė tokį viršininkų įsakymą. Ar vidutinė bauda už nepaklusimą tokiems ir tokį įsakymą vykdžiusiems pareigūnams bus padauginta iš 240, nes teisiama N.Venckienė?

Tai, kad šios kaltinamosios laisvė buvo maksimaliai apribota, o tuo pačiu metu kitas teismas panaikino visas sankcijas už galimą korupciją teisiamam irgi politikui Eligijui Masiuliui, rodo, kad mūsų teisingumas N.Venckienės galimus nusikaltimus vertina rūsčiau, nei korupciją ypač stambiu mastu.

Nepaklusimas neteisingumui Lietuvoje kaip sovietmečiu telaikomas pačiu blogiausiu piliečio elgesiu. Ta nuostata ateina iš tų laikų, kai už politinės sistemos kritiką buvo kulka, o tyliai vogti  - jau ir nieko tokio.

Verdiktas N.Venckienei ir parodys, ar per trisdešimt nepriklausomybės metų Lietuvoje kas nors iš esmės pasikeitė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2020-05-24   21:05

IP: 185.11.26.161

Skaitau kartais respublikos tipo spaudinius, ir kaskart įsitikinusi, kad kvailumo tiek daug ir kad tą kvailumą demonstruoja žurnalistai, kurie turėtų būti po ugdymo ir nepraradę realybės jausmo.Deja...

mįslė

2020-03-10   16:07

IP: 46.249.187.55

gerb. Neringa užmynė ant mazolio kažkokiam laaabai dideliam ... klanui. O gal paaiškės, kad visai ne ereliui, o tik nusususiam gaideliui, todėl ir sukelta audra stiklinėje vandens.

2020-03-10   11:11

IP: 185.11.26.161

Nepažįstu aš Venskienės,bet kaip skaitau kaltinimus,baisu kas dedasi mūsų lietuvėlėje,kur teisingumas žmonės?ar taip gali būti?Kodėl nenuteisiami nusikaltėliai ?Argi visai nebėra teisingų žmonių ?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Skaityk dabar

"Laisvės pojūtis priklauso tik nuo mūsų pačių" nuotrauka, foto

Tragiški 1991 metų Sausio 13-osios įvykiai Lietuvoje kasmet minimi kaip Laisvės gynėjų...

Gruodį vykęs prekybos tinklo „Lidl“ konkursas baigėsi, tačiau aistros tebeverda iki šiol...

„Lidl“ konkursas kursto aistras: BMW visureigį įtaria laimėjus teismo, kuriame bylų turi „Lidl Lietuva“, darbuotoją nuotrauka, foto

Klaipėdos regiono savivaldybėse nuo koronaviruso pandemijos ir įvestų apribojimų nukentėjo nuo 42...

Karantininė patirtis: regiono verslams nelengva nuotrauka, foto

Prie Kuršių marių stintautojai gaudo stintas, o stintautojus ėmė gaudyti policininkai....

Ribojimai kirto per meškeriotojų pinigines: Klaipėdoje įkliuvo stintautojai iš Kėdainių nuotrauka, foto

Permainos sostinėje: skiriasi Vilniaus „Ryto“ ir Donaldo Kairio keliai nuotrauka, foto

Sportas, Po neįveikto Citadele KMT ketvirtfinalio barjero Vilniaus „Rytas“ ėmėsi rimtų pokyčių. Sostinės...

Vytautas Landsbergis niekam pasiduoti neketina nuotrauka, foto

Lietuva, Trečiadienį minint Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmetį, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas...

Pandemijos iššūkiai italo ir lietuvės meilei nebaisūs: karantino įkarštyje atvėrė restoraną Rietave nuotrauka, foto

Žmonės, Ilgai brandintą idėją – įkurti savo verslą Rietave – Virginijos ir Fabio...

Negeros žinios iš Norvegijos: vakcinos gali būti pavojingos pacientams, vyresniems nei 80 metų nuotrauka, foto

Sveikata, Norvegija teigia, kad COVID-19 vakcinos gali būti per daug pavojingos labai seniems...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...