2021 m. sausio 15 d. 20:35 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Vasara  >  Vasara

Vasara

Lietuva, Latvija, Estija: kur atostogauti pigiausia, o kur už naktį teks pakloti daugiau nei tūkstantį eurų

(1)

2020-08-06, 08:14

Margarita Vorobjovaitė | Alfa.lt

Lietuva, Latvija, Estija: kur atostogauti pigiausia, o kur už naktį teks pakloti daugiau nei tūkstantį eurų nuotrauka, foto

"Tvido dviračių“ žygis Liepojoje © Organizatoriai

Reklama

Koronavirusui gerokai pakoregavus lietuvių atostogų planus, nemaža dalis keliautojų atostogoms renkasi Baltijos šalių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos – pajūrius. Alfa.lt pasidomėjo, kur ir už kiek galima pailsėti šiose šalyse.

Populiariausiu pajūrio kurortu laikomoje Palangoje poilsiautojų netrūksta. Trumpalaikės nekilnojamojo turto nuomos puslapyje Booking.com keturių asmenų šeimai savaitės poilsis šio rugpjūčio viduryje kainuotų nuo 274 iki 2732 eurų.

Brangiausiai šešios naktys viešbutyje keturių asmenų šeimai kainuotų net 2732 eurus. Už šią kainą poilsiautojų laukia prabangūs dviejų miegamųjų apartamentai kotedže su galimybe lankytis SPA centre.

Pigiausiai savaitei Palangoje taupanti keturių asmenų šeima gali apsistoti už 274 eurus. Aštuoniais balais įvertintus apartamentus poilsiautojai giria už patogią vietą ir tai, kad kambaryje esantis krėslas išsilanksto į viengulę lovą.

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Ingrida Valaitienė Alfa.lt pasakojo, kad net ir išaugęs lietuvių turistų skaičius nepadengia patiriamų nuostolių, tad Palangos verslininkai nesitiki gero sezono.

„Palangoje nėra Baltarusijos, Rusijos turistų, nes jie tiesiog negali atvykti. Pasižiūrėkime, koks platus sąrašas šalių, kurias aplankius būtina izoliuotis, dėl šios priežasties žmonės irgi keičia planus ir tiesiog jiems yra nepalanku, nes negali tiek laiko skirti izoliacijai.

Reklama

Tai yra daugybė priežasčių, tiesiog yra pandemijos pasekmės. Šie metai yra kitokie ne tik Palangai, ne tik Lietuvai, bet ir visai Europai ir net pasauliui. Pandemija padarė savo, ir mes turime konkrečias pasekmes“, – pasakojo asociacijos vadovė.

I. Valaitienės teigimu, išaugęs lietuvių turistų skaičius nekompensuoja praradimų: „Jie nekompensuoja visų užsienio turistų: nei nakvynių skaičiumi, nei sugeneruoja tų pardavimų pajamų, tad kritimas yra visais pjūviais: tiek viešbučių užimtumo, tiek nakvynės kainos, tiek bendrų pardavimo pajamų“, – apgailestavo pašnekovė.

Neringos savivaldybės Verslo ir strateginės plėtros skyriaus vedėja Vilma Kovaliova Alfa.lt pasakojo, kad atostogaujančių užsieniečių skaičių kompensuoja lietuviai, taip pat turistai iš Baltijos šalių.

„Kiek teko pastebėti, padaugėjo turistų iš Latvijos bei Estijos, tai gali būti, kad tas suformuotas vadinamasis Baltijos šalių burbulas, kur atsivėrė pirmosios sienos, poveikį padarė tam, kad kaimynai ėmė atrasti kaimynus“, – spėjo savivaldybės atstovė.

Anot V. Kovaliovos, kritusiomis pajamomis kol kas daugiausia skundžiasi smulkieji verslininkai ir gintaro prekeiviai, o apgyvendinimo paslaugas teikiantys verslininkai nusiteikę optimistiškai.

Nidoje trijų miegamųjų apartamentai dviem suaugusiems ir dviem vaikams rugpjūčio viduryje brangiausiai kainuotų 1890 eurų.

Reklama

Tiesa, paieškos sistema iš karto įspėja, kad pasirinkimo didelio nebus: net 95 proc. nuomojamo būsto paskutinėms vasaros savaitėms jau rezervuoti.

Pigiausiai apsistoti savaitę Nidoje keturiems asmenims tą pačią savaitę kainuotų 560 eurų.

Populiarėjanti kryptis  Latvija

Lietuvos turizmo verslo asociacijos prezidentė Žydrė Gavelienė, išskirdama dėl koronaviruso pakitusias lietuvių poilsio tendencijas, pabrėžė, kad Latvija šiemet – itin populiari kryptis, tai daugiausia nulemia konkurencingos nakvynės kainos.

„Pirmas dalykas: patyrę keliautojai keliauja ir niekas jų planų nejaukia, išskyrus tai, kad yra gerokai susiaurėjusi geografija, kur galima nukeliauti. Šie keliautojai stebi situaciją, kur sienos atsiveria, ir jiems svarbus vienintelis reikalavimas, kad kelionę būtų lengva atšaukti, kad pasiūlymas būtų labai lankstus.

Antra, lietuviai dabar labiau linkę trumpas trijų–keturių dienų atostogas ar nuotolinį darbą išnaudoti kelionėms į Lietuvos ar Latvijos pajūrį.

Reklama

Apibendrinat dažniausiai, jei atostogos trunka savaitę, keliaujama tik po Latviją ir Estiją, o ilgesnėms atostogoms, dešimt–keturiolika dienų, jau prijungiama ir Suomija.

Keliaujama kemperiais, o pastaruoju metu išryškėjo tendencija po Baltijos šalis keliauti visuomeniniu transportu, kiekviename mieste apsistojant po kelias dienas“, – pasakoja kelionių ekspertė.

Ž. Gavelienė pasakoja, kad dėl to, jog Latvijoje pastaruoju metu dėl epidemijos ryškiai sumažėjo turistų ir rusakalbių šalių skaičius ir padaugėjo daugiau lietuvių, turistų iš mūsų šalies antplūdis atrodo didesnis, nei iš tiesų yra: „Jūrmaloje išvis atrodo, kad tik kas trečias poilsiautojas yra ne lietuvis“, – juokauja ji.

Booking.com svetainėje nurodoma, kad keturių asmenų šeima brangiausiai rugpjūčio viduryje apsistoti Jūrmaloje galėtų už 11 220 eurų – viešbutyje ant jūros kranto. Į viešnagės kainą įskaičiuoti ir pusryčiai.

Taupieji keliautojai gali rinktis net iš kelių Jūrmaloje esančių kempingų, tačiau norint apsistoti viešbutyje už šešių naktų nakvynę rugpjūčio viduryje tektų atseikėti 212 eurų. Už tiek keliautojai rugpjūčio viduryje šešias naktis apsistotų vieno kambario apartamentuose su dvigule ir dviaukšte lovomis bei atskiru vonios kambariu.

Šeimos poilsiui  Liepoja

Reklama

Kita populiari lietuvių atostogų kryptis Latvijoje šią vasarą – Liepoja. Prie jūros esantis nedidelis miestelis traukia ramaus šeimos poilsio mėgėjus. Lietuvius čia vilioja patrauklios nakvynės kainos.

Brangiausiai šešios naktys šiame miestelyje kainuos liukso numeryje viešbutyje už 1200 eurų.

Norintys sutaupyti per Booking.com platformą Liepojoje gali išsinuomoti privačius apartamentus. Šešios naktys keturių asmenų šeimai miesto centre esančiame bute kainuos 320 eurų.

Ž. Gedvilienės nuomone, Latvija lietuvių turistus vilioja gera infrastruktūra ir patraukliomis nakvynės kainomis: „Turime pripažinti, kad Latvijoje pajūrio turizmo infrastruktūra yra daug  labiau išvystyta nei Lietuvoje. Čia reikia pasidaryti lietuviams išvadas, kad besaugodami savo pajūrį ir nieko nedarydami mes tiesiog prarandame poilsiautojus ir kartu nepadedame Lietuvos turizmo infrastruktūrai vystytis.

Jei pažvelgtume į Latvijos pajūrį, visur yra svečių namai, viešbučiai ant jūros kranto ir t. t. Infrastruktūra yra daug platesnė, dėl to kaina yra gerokai konkurencingesnė. Natūralu, kad vartotojas ypač šiuo laikotarpiu, kai jis yra jautrus kainai, pasižiūri, kur būtų galima atostogauti pigiau“, – aiškino turizmo ekspertė.

Reklama

Į Estiją  pažintiniais tikslais

Kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas-Makalius sako, kad nors lietuvių turistų kelionių geografija pamažu plečiasi, dalis vis dar renkasi atostogas Baltijos šalyse, nes išlieka didžiausia tikimybė, kad sienos išliks atviros.

„Kelionių burbulas, kuris prasidėjo nuo birželio mėnesio pradžios, labai daug lietuvių sutraukė važiuoti tiek į Latviją, tiek į Estiją. Labai dažnai žmonės ir sujungia tas keliones – jei vyksta į Estiją, pakeliui ir Latvijoje kažką aplanko. Žinoma, ne tik Taliną, bet ir važiuoja prie jūros pabūti, pavyzdžiui, į Pernu miestą.

Taip pat į Tartu vyksta su vaikais, ten yra labai populiarus mokslo pažinimo muziejus. Taip pat keliasi į Saremo salą ir pakeliauja po ją. Populiarūs kurortų, pvz., Kuresarės SPA viešbučiai“, – vardijo kelionių ekspertas.

Populiariame Estijos Saremo salos kurorte keturių asmenų šeima rugpjūčio viduryje brangiausiai apsistotų už 1973 eurus. Keturių žvaigždučių viešbutyje už šią sumą keliautojų lauktų prabangus dvivietis numeris su dvigule lova ir galimybe lankytis SPA centre. Į kainą įskaičiuoti pusryčiai.

Taupanti keturių asmenų šeima Saremo saloje pigiausiai apsistotų už 292 eurus. Tiesa, atskirame name nėra dvigulės lovos, tad šeimai tektų talpintis dviejose dviejų aukštų lovose. 

Reklama

Su šeima  į Tartu

Brangiausiai keturių asmenų šeima Tartu mieste apsistotų rugpjūčio viduryje, nutarusi išsinuomoti trijų kambarių poilsio namelį – šešios nakvynės kainuotų net 10 153 eurus. Skelbime pažymima, kad šią sumą sumokėję svečiai galės naudotis kieme esančia pirtimi.

Taupieji keliautojai šešias naktis rugpjūčio viduryje Tartu galėtų praleisti už 174 eurus. 25 kvadratinių metrų vieno kambario apartamentai įvertinti nelabai aukštu balu svetainėje dėl to, kad kambaryje nėra virtuvėlės, keliautojai tvirtino, kad galėtų būti švariau.

R. Širvinsko-Makaliaus teigimu, Estiją renkasi aktyvūs keliautojai, ieškantys ne pigesnio poilsio, o įspūdžių.

„Abejočiau, ar Estijoje poilsis būtų pigesnis. Tiesą pasakius, nesu girdėjęs, kad žmonės, mūsų lietuviai, važiuotų į Estiją ilsėtis prie jūros ir pan., veikiau tai greičiau būna pažintinės kelionės, aplankant Saremą, sostinę, kitus lankytinus objektus: Nacionalinį parką, pažintinius takus. Nesu turėjęs užklausų, kad tai būtų tik poilsio tikslai“,– tvirtino kelionių organizatorius.

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Tomas

2020-08-06   10:28

IP: 83.171.17.42

Vadinasi bet kokiu atveju pas bobutes geriau apsimoka poilsiauti.Jų kainos daug žemesnės o ir aptarnavimas puikesnis.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vasara

Manau, ne vienam teko susidurti ar iš pažįstamų girdėti, kaip „dirba“,...

Palangoje už pietus 40 eurų paklojusi pora išėjusi iš restorano dar ieškojo, kur pavalgyti nuotrauka, foto

Einate gatve ir išgirstate nežinoma kalba grojančią muziką. Netrukus jūsų akys išvysta...

Šokis K-Pop ritmu ir meilė Pietų Korėjai nuotrauka, foto

Įmonėms palengva grįžtant į normalų darbo ritmą, vienai iš stipriausiai nukentėjusių veiklos...

Vestuvinių suknelių salonai tikisi atsigriebti kitąmet nuotrauka, foto

Palangos paplūdimiuose žmonės gelbėjami ne jūroje, o krante: šią vasarą gelbėtojai iš...

Į paplūdimius suplūdę lietuviai ant blakstienų stato gelbėtojus: pamelavo apie ištrauktą negyvą moterį nuotrauka, foto

Virš Baltijos jūros formuojasi ypatingas reiškinys nuotrauka, foto

Lietuva, Jei šiuo metu įsijungtumėte palydovinius vaizdus, pamatytumėte, kad virš mūsų Baltijos...

Ne vien druska kalta, kad žvėrys bėga į kelią nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuvoje padažnėjus atvejų, kai tamsiuoju paros metu laukiniai gyvūnai iššoka...

Sausio 15-ąją – Kretingoje iškilmingai pradedami Jurgio Pabrėžos metai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, 2021 m. sausio 15 d. Kretingoje įvyks mokslininko, botaniko, pedagogo, lietuvių...

Gražulis paaiškino, kodėl pasiimdavo savo padėjėjos atlyginimą: moteris turėjo silpnybę greitai išleisti pinigus nuotrauka, foto

Lietuva, Prieš Petrą Gražulį buvo pradėta byla dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Buvusi jo...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...