2019 m. birželio 25 d. 04:23 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Vasara  >  Vasara

Vasara

Kaip ir poilsiautojai, gelbėtojai meldžia gero oro

2019-05-23, 17:32

Darius ČIUŽAUSKAS, „Vakaro žinios“

Kaip ir poilsiautojai, gelbėtojai meldžia gero oro nuotrauka, foto

© Redakcijos archyvo nuotr.

Nors Lietuva pagaliau sulaukė tikrai vasariškų karščių, Baltijos jūros vanduo dar pakankamai šaltas. Tad pajūryje į jį nerti drįsta retas. Tačiau Palangos gelbėtojai jau budi kurorto paplūdimiuose ir yra pasiruošę skubėti į pagalbą. Jų kolegos Klaipėdos ir Neringos pliažuose darbuotis pradės nuo kalendorinės vasaros pradžios.

Keturi gelbėtojai ir ilgametis Palangos gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas centrinėje kurorto gelbėjimo stotyje budi jau nuo gegužės 15 d. Tačiau kol kas jiems darbo daugiau sausumoje, nei vandenyje.

Patikimas branduolys

„Vienas kitas maudosi, bet vanduo dar šaltas. Tačiau darbų tikrai netrūksta, nes ruošiamės sezonui. Jis prasidės birželio 1-ąją. Nuo vasaros pradžios gelbėtojai budės visuose septyniolikoje Palangos ir Šventosios postų. Per patį sezono piką ir savaitgaliais juose vienu metu budi iki 60 gelbėtojų. Dar duodame žmogų vandens motociklu plaukiojančiam patruliui, mūsų gelbėtojai vaikšto paplūdimiuose ir prižiūri tvarką. Jei pastebi girtus ar apsvaigusius nuo kvaišalų, paprašo geranoriškai išeiti. Visada bandome susitarti gražiuoju, bet jei žmonės nesutinka, kviečiame policiją“, - „Vakaro žinioms“ sakė J.Pirožnikas.

Kaip ir kolegos, Palangos gelbėtojai naują personalą renka kiekvienais metais. Tačiau jau šešerius metus J.Pirožnikui talkina 12 labai patyrusių gelbėtojų branduolys.

„Tai žmonės, kuriais aš pasitikiu. Kai jie budi poste, kartu dirba ir mokosi naujokai. Gelbėtojai „ant popieriaus“ per mėnesį uždirba 520 eurų. Nepadariusiam nė vieno pažeidimo ar nusižengimo, labai gerai ir sąžiningai dirbančiam savo darbą, kiekvieną mėnesį dar mokamas 200 eurų priedas. Mums svarbu, kad gelbėtojas būtų suinteresuotas savo darbą atlikti gerai ir profesionaliai“, - tikino J.Pirožnikas.

Padeda technika

Šią vasarą kurorto paplūdimiuose poilsiautojai išvys ir naujausią gelbėtojų pirkinį - droną su termovizoriumi, garsiakalbiu ir galingu prožektoriumi. Pasak J.Pirožniko, jis palengvins darbą ir sumažins sąnaudas tiek operatyviai įspėjant mėgstančius nuplaukti toliau nei leidžiama, ieškant pliažuose pasiklydusių vaikų. Galvojama ir apie ekologiško, elektra varomo, keturračio įsigijimą. Tačiau kol kas vertinamos jo techninės galimybės.

„Mums svarbiausia, kad prie Baltijos jūros atvykusių poilsiautojų atostogos būtų kuo saugesnės ir geresnės. Iš savo trylikos metų patirties galiu pasakyti, jog situacija tikrai gerėja. Žmonės ne tik patys kultūringesni, bet ir praneša, jei mato vartojančius alkoholį ar blogai besielgiančius. Didžiulę įtaką daro ir atliekamas prevencinis darbas“, - konstatavo Palangos gelbėtojų vadovas J.Pirožnikas.

Gerų plaukikų reikia paieškoti

Klaipėdos paplūdimiuose gelbėtojai darbuotis pradės nuo gegužės 31 dienos. Kaip ir kiekvienais metais, jų bus apie 70. Pasak „Klaipėdos paplūdimių“ direktoriaus pavaduotojo, vieno labiausiai patyrusių pajūrio gelbėtojų Aleksandro Siakki, apie pusę jų jau yra pasiruošę, o šiuo metu vyksta likusiųjų mokymai.

„Gelbėtojų rasti darosi vis sudėtingiau, nes reikia mokėti gerai plaukti. O ateina karta, kuri augo, kai visoje Klaipėdoje buvo tik vienas baseinas. Tenka paieškoti. „Į rankas“ gelbėtojams mokame kiek daugiau nei 400 eurų“, - sakė A.Siakki.

Galvos skausmas - užsieniečiai

Uostamiesčio pliažuose šiemet ką veikti vėl ras tiek vaikai, tiek suaugusieji. Bus įrengtos pramogų ir sporto aikštelės, romantikos mėgėjai jūra galės gėrėtis specialiose aikštelėse ar prisėdę ant naujų suoliukų. Pasirūpinta, kad šias vietas galėtų pasiekti ir neįgalieji. II Melnragėje nuo karščio gaivins specialus praėjimas pro vandens dulksną.

„Situacija paplūdimiuose gerėja. Šiukšlinama mažiau, rūkoma specialiose vietose. Labai pasitarnavo taromatai, nes neliko plastiko. Mažiau neblaivių.

Tačiau vis daugiau problemų kelia ne mūsiškiai, o pailsėti ar dirbti atvykę iš kitų šalių. Kaip paprastai, iš buvusių sovietinių. Jiems dar reikia išmokti elgtis prie jūros. Kaip čia neišsimaudysi, nors iškelta raudona vėliava ir didžiulės bangos. O apibendrinant galiu pasakyti, kad viskas priklauso nuo vasaros. Jei ji gera, viskas gerai. Jei bloga ir šalta, užtenka tik saulei labiau pašildyti ir visi puola į jūrą lyg išprotėję“, - sakė A.Siakki.

Neringos gelbėtojai paplūdimiuose įsikurs nuo birželio 1 d. Jų vadovas Gintaras Kuprys neslėpė, kad personalą rinkti sekasi gana sunkiai. Kol kas dirbti yra pasiruošę per 30 žmonių, nors jų reikėtų dar bent dešimčia daugiau.

***

Skaičiai

Praėjusių metų vasarą Baltijos jūroje, ties pajūrio paplūdimiais, nuskendo du žmonės. Pirmąja auka tapo su draugais Giruliuose maudęsis 65 metų Rusijos pilietis. Po kelių dienų Šventojoje nuskendo su tėvais prie jūros atvykęs keturiolikmetis kaunietis. Neringoje tragiškų nelaimių išvengta.

Žymos: gelbėtojai

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vasara

Gali būti, kad tropinė kaitra birželį pakeis atostogautojų įpročius – jie atvažiuos...

Atokesni Palangos paplūdimiai: įspūdžiai skirtingi nuotrauka, foto

Šiąnakt Joninių laužai įsižiebė gražiausiame Lietuvos kampelyje – Neringoje. Čia kupolių tradicijos...

Joninių vainikais pasipuošė Neringa ir festivalio svečiai nuotrauka, foto

„Labai sunki diena buvo“, – atsiduso Palangos gelbėjimo stoties vadas Jonas Pirožnikas,...

Girtų poilsiautojų antplūdis Palangoje: lekia skandintis į mirtiną jūrą nuotrauka, foto

Įsivaizduokite, atidarote kambario duris, o ten istorija dvelkiantis Šventosios namuko kambarys. Ant...

Poilsis pajūryje: nuo jachtos iki traukinio vagono nuotrauka, foto

Klaipėdos "Gintaro" plaukikų pergalės nuotrauka, foto

Sportas, Kauno "Girstučio" baseine vykusiose kasmetinėse tarptautinėse varžybose "Kaunas Grand Prix", kuriose dalyvavo...

Žmonės mano, kad gelbėtojai tik vaiko poilsiautojus nuotrauka, foto

Lietuva, Kaip kažkas taikliai pastebėjo, žmonės linkę aklai pasitikėti santechnikais, tačiau nuolat...

Į Neringą - vandens keliais nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Dreverna, Klaipėda, Šilutė, Ventės rago pusiasalis, Minija ir Uostadvaris -...

Nuo ko reikės saugoti prezidentę? nuotrauka, foto

Lietuva, Kadangi jau liepos 12 d. nutrūksta prezidentės Dalios Grybauskaitės įgaliojimai, o Konstitucinis...

Sportas, Paskelbta prieš 7 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 8 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...