TV priedėlių bizniukas prasuktas, o TV nerodo

TV priedėlių bizniukas prasuktas, o TV nerodo

Lietuvoje išjungus analoginę antžeminę televiziją, dalis gyventojų skundžiasi nematantys televizijos programų. Kai kurie vartotojai piktinasi dėl transliacijų kokybės ir įvairių trukdžių. Specialistai primena, kad norint matyti televiziją be trukdžių neužtenka įsigyti naujos kartos televizorių ar specialų priedėlį. Būtina pasirūpinti ir tinkama antena, kad būtų stiprus signalas. Apie šiuos ir televizijos matomumo trukdžius „TV publikai“ pasakoja Ryšių reguliavimo tarnybos direktorius Feliksas Dobrovolskis.

- Kaip mums sekasi pereiti prie skaitmeninės televizijos?

- Šiuo metu skaitmeninę antžeminę televiziją gali matyti  98 procentų  Lietuvos gyventojų. Tai yra tiek pat, kiek ir galėjo matyti analoginę antžeminę. Prieš analoginės antžeminės TV išjungimą skaitmeninės antžeminės televizijos signalas patikimai dengė apie 90 procentų Lietuvos teritorijos. Po antžeminės analoginės TV išjungimo, padidinus siųstuvų galias, įrengus naują siųstuvą Nidoje ir pakeitus kodavimo parametrus, skaitmeninės antžeminės televizijos aprėptis padidėjo. Taigi galimybės matyti skaitmeninę antžeminę televiziją tikrai geros.

- Dėl ko žmonės dažniausiai kreipiasi į jūsų tarnybą?

- Mūsų tarnyba nusprendė padėti gyventojams tinkamai įsirengti įrangą, skirtą skaitmeninės antžeminės televizijos priėmimui ir rugsėjo mėnesį pradėjome kampaniją, kurios metu gyventojams teikėme konsultacijas telefonu, vykome pas gyventojus į vietą. Nemažai skambučių sulaukėme iš gyventojų, kurie anksčiau matė skaitmeninės televizijos programas, tačiau išjungus analoginę televiziją jų TV ekranuose vaizdas dingo dėl pakeistų transliavimo parametrų. Jiems rekomendavome perprogramuoti skaitmeninės televizijos priėmimo įrangą. Tai yra atstatyti skaitmeninės TV priėmimo įrangos gamyklinius nustatymus ir iš naujo atlikti programų paiešką. Taip pat nemažai sulaukėme skambučių, kad gyventojams nepavyksta priimti skaitmeninės TV programų prijungus kolektyvines arba kambarines antenas.

- Kiek pagalbos skambučių sulaukėte? Kiek kartų teko vykti padėti žmonėms į vietą?

- Nuo spalio 29 dienos iki lapkričio 27 dienos  iš gyventojų sulaukėme 1100 skambučių dėl skaitmeninės antžeminės TV priėmimo. Iš viso konsultavimo laikotarpiu nuo rugsėjo 17 dienos iki lapkričio 27 dienos suteikėme per 1500 konsultacijų skaitmeninės televizijos programų priėmimo klausimais. Buvo 158 atvejai, kai teko vykti pas gyventojus. Pirmosiomis savaitėmis po analoginės antžeminės TV išjungimo itin padidėjo gyventojų skambučių kiekis. Šiomis dienomis skambučių sulaukiame jau mažiau ir tikimės, kad gyventojai per šį mėnesį sėkmingai baigs skaitmeninės televizijos įrengimo darbus.

- Ar jums tenka susidurti su problemomis, kurių jūs negalite išspręsti?

- Dviem procentams Lietuvos gyventojų skaitmeninės antžeminės televizijos priėmimo sąlygos yra gana sudėtingos. Daliai tokių gyventojų tenka rinktis kitas televizijos rūšis: internetinę, kabelinę ar palydovinę. Yra vietų miškingose vietovėse, daubose, kur skaitmeninės televizijos priėmimas problematiškas arba, ypač retais atvejais, visai neįmanomas. Antenas reikia kelti virš miško, naudoti stiprintuvus. Pavyzdžiui gilesnėse daubose to padaryti net neįmanoma – reikėtų keliasdešimties metrų stiebo.

- Ar daug sulaukiate skundų dėl televizijos transliacijų?

- Dėl transliacijų kokybės skambučių sulaukėme nedaug. Transliacijų kokybe skundėsi gyventojai, kurių televizorius ar jų priedėlius pasiekia labai silpnas signalas. Bent kiek pablogėjus priėmimo sąlygoms signalas tampa nepakankamas televizijos programai priimti ir transliuojamas vaizdas pradeda strigti. Būta skambučių dėl transliuojamo vaizdo geometrijos, skundžiamasi kad ekrane iškraipomi vaizdas. Tai lemia skirtingų programų skirtingi formatai, o senesnio modelio televizoriai automatiškai prie tokių formatų neprisitaiko.

- Tai kokio velnio seniems televizoriams rekomendavote priedėlius, kurie, pasirodo, nė kiek nepadeda?..

Parengta pagal dienraščio "Respublika" priedą "TV publika"

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder