2021 m. sausio 26 d. 20:43 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Sveikata  >  Sveikata

Sveikata

Vaikams, turintiems negalią, - išsamus neurosensomotorinis vertinimas

Vaikams, turintiems negalią, - išsamus neurosensomotorinis vertinimas nuotrauka, foto

LABORATORIJA. Neurosensomotorinės diagnostikos laboratorijos tikslas - teikti aukšto lygio paslaugas, vykdyti mokslinius tyrimus, kartu su kitais universiteto padaliniais padėti rengti specialistus.

© Projekto archyvo nuotr.

Reklama

Dar spalio 28 dieną Klaipėdos universitete įvyko projekto "Įveikiant kliūtis vaikų reabilitacijoje: nuo korekcijos link inkliuzinio bendradarbiavimo" įžanginė mokslinė konferencija, o šiuo metu Sveikatos mokslų fakultete prie Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedros jau įkurta Neurosensomotorinės diagnostikos laboratorija ir įsigyta inovatyvi diagnostinė įranga.

Klaipėdos universiteto Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedros vedėja prof. Dr. Daiva Mockevičienė pasakojo, jog šio projekto pagrindinis tikslas - pagerinti medicinos, švietimo ir socialinių paslaugų prieinamumą bei kokybę vaikams, turintiems psichomotorinių sutrikimų, ir jų šeimoms Lietuvos bei Rusijos pasienio teritorijose.

Projekto metu buvo įkurta Neurosensomotorinės diagnostikos laboratorija ir įsigyta inovatyvi diagnostinė įranga, kokią naudą ji teiks?

Projektu siekiama pagerinti vaikų, turinčių psichomotorinių raidos sutrikimų, diagnostiką, teikti kompleksinę psichomotorinės (sensorinės, motorinės, psichologinės, socialinės) raidos pagalbą ir teikti konsultacijas specialistams bei šeimoms, auginančioms vaikus,turinčius negalią. Įsigyta inovatyvi diagnostinė įranga sudarys galimybes specialistams atlikti išsamius tyrimus.

Reabilitacijos specialistai, dirbantys su pacientu, intervenciją gali planuoti remdamiesi išsamiu ir nuodugniu jo būklės, stipriųjų ir silpnųjų pusių, potencialių galimybių, kuriomis galima remtis dirbant su pacientu, įvertinimu. Tad projekto metu vyko ir universiteto mokslininkų mokymai, kaip naudotis įsigyta diagnostine įranga, kad vėliau būtų galima atlikti tikslingus vertinimus.

Kada vaikai jau galės gauti paslaugas?

Reklama

Jei karantinas baigsis, nuo vasario 1 dienos kviesime 100 šeimų, auginančių vaikus, turinčius negalią, dalyvauti projektinėje veikloje. Neurosensomotorinės diagnostikos laboratorijoje bus atliekamas išsamus neurosensomotorinis vertinimas, kartu dalyvaujant ir vaiko tėvams. Specialistai kartu su tėveliais aptars gautus rezultatus ir tolimesnes vaiko galimybes. Dalis tyrime dalyvavusių vaikų užsiėmimus tęs Delfinų terapijos centre už projekto lėšas įkurtoje Socialinių įgūdžių laboratorijoje, kurioje vaikai mokysis kasdieninių įgūdžių.

Kas reabilitacijoje yra svarbiausia?

Sėkminga reabilitacija grindžiama visų pirma teisinga ir tikslia diagnoze, o antra - tėvų sąmoningumu, nes būtent jie sprendžia, kaip ir kur reabilituoti vaiką. Dažnai tėvai vadovaujasi mitais, iš kurių vienas yra tas, kad reabilitacija bus efektyvesnė, jei kuo daugiau valandų per dieną, dienų per savaitę ir savaičių per metus vaikas praleis įvairiuose masažo ir kineziterapijos užsiėmimuose. Tai labai pavojingas mitas, nes užsiėmimų intensyvumas, ypač nesant tikslaus supratimo, kokia yra šio konkretaus paciento sutrikimų specifika, sukelia paties vaiko įtampą, skausmą, nuovargį ir padidina tėvų streso lygį, tačiau neduoda norimo rezultato. Todėl reikalinga nuosekli reabilitacija, orientuota į gebėjimą, kas ugdoma, reabilitacijos procese pritaikyti kasdieniniame gyvenime. Tėvai turi suprasti, kodėl ir kam visa tai atliekama. Išvykę iš sanatorijos, reabilitacijos centro, jie turėtų išsinešti supratimą, kaip visa tai reikėtų pritaikyti vaiko kasdieninėje veikloje.

Užs. Nr. 290320

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

Kasmet visame pasaulyje širdies ir kraujagyslių ligos nusineša milijonus gyvybių. Užklupusi COVID-19...

Kardiologai sunerimę: praeitais metais koronavirusas nusinešė 2 milijonų gyvybių, širdies ir kraujagyslių ligos – net 8 milijonus nuotrauka, foto

„AstraZeneca“ įspėjimas, kad, sumažėjus gamybos pajėgumams, jos sukurtos vakcinos nuo koronaviruso tiekimo...

Įspėjimas: COVID-19 vakcinų bus mažiau nuotrauka, foto

Antroji „Moderna“ vakcinos nuo COVID-19 siunta Lietuvą turėtų pasiekti mėnesio gale,...

Antroji „Moderna“ vakcinos siunta Lietuvą pasieks mėnesio gale nuotrauka, foto

Medicinos centro „Northway“ Klaipėdoje gydytojo otorinolaringologo Vytauto Junčio teigimu, dažnai nesusimąstoma apie...

Gydytojas otorinolaringologas apie kokybiško kvėpavimo svarbą ir jį lemiančius veiksnius nuotrauka, foto

Smiltynės viloje - žinutės iš praeities nuotrauka, foto

Klaipėda, Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) direkcijai priklausančioje vienoje iš restauruojamų tarpukario vilų...

„Neptūnas“ pratęsė sutartį su Nojumi Mineikiu nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas“ iki 2023-ųjų metų vasaros pratęsė kontraktą su visas klubo...

Į Klaipėdos mokyklas sugrįžo 140 vaikų nuotrauka, foto

Klaipėda, Vaikams, kurie neturi sąlygų mokytis namuose ar patiria mokymosi sunkumų pandemijos metu,...

Pamario nendrynuose glūdi karinė paslaptis nuotrauka, foto

SE, Mūsų pajūryje ir pamaryje iki šiol galima rasti įvairiausių Antrojo pasaulinio karo...

Klaipėda, Paskelbta prieš 42 min.

Sportas, Paskelbta prieš 44 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

SE, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...