Svarbiausi KUL 2017 metų įvykiai

Svarbiausi KUL 2017 metų įvykiai

Klaipėdos universitetinė ligoninė, teikdama aukščiausio lygio paslaugas, kiekvienais metais diegia naujas technologijas, naujus diagnostikos ir gydymo metodus, atnaujina ligoninės infrastruktūrą ir įgyvendina kitus reikalingus pokyčius, leidžiančius įstaigai tobulėti bei užtikrinti aukštą teikiamų paslaugų kokybę.

Infrastruktūra

Baigta akušerijos ginekologijos korpuso renovacija. Atnaujinti ginekologijos, akušerijos ir naujagimių skyriai, įdiegtos naujausios diagnostikos ir gydymo technologijos. Tai sukūrė tinkamą, patogią, jaukią, aukščiausius reikalavimus atitinkančią aplinką patiems mažiausiems ligoninės pacientams bei jų mamoms, pagerino darbo sąlygas Klaipėdos universitetinės ligoninės darbuotojams.

Centralizuotos ir įrengtos naujos sterilizacinės patalpos, įsigyta ir instaliuota ES standartus ir Lietuvos higienos normas atitinkanti dezinfekcijos ir sterilizacijos įranga. Tai padės užtikrinti medicinos instrumentų tvarkymą pagal naujausius reikalavimus, pagerins personalo darbo ir aplinkos sąlygas, padidės sterilizacijos proceso darbo našumas, sutrumpės sterilizacijos ciklų trukmė, pagerės jo kokybė, sumažės darbo bei materialinių resursų sąnaudos ir išlaidos.

Atliktas ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus remontas. Renovuoti pacientų priėmimo, apžiūros kabinetai, procedūrų, personalo patalpos, laukiamieji ir kitos patalpos. Skyriaus aplinka tapo jaukesnė, malonesnė, patogesnė priimti atvežtus ar atvykusius ligoninės pacientus, pagerėjo darbo sąlygos skyriaus personalui.

Vizitai

Balandžio mėn. ligoninėje lankėsi Jungtinės Karalystės medikų delegacija, kuri susipažino su Radioterapijos ir branduolinės medicinos centro veikla, pasidalijo savo įstaigų spindulinės terapijos patirtimi. Aptartos~abiejų šalių spindulinės terapijos~praktikoje taikomos naujovės, universitetinio mokymo tendencijos, suplanuotas tolesnis bendradarbiavimas ir dalijimasis patirtimi.

Birželio mėn. ligoninėje lankėsi Izraelio ambasadorius Lietuvoje su delegacija. Vizitas buvo susijęs su ligoninėje vykusia išsėtinės sklerozės dienai paminėti skirta konferencija, į kurią sukauptomis žiniomis su uostamiesčio gydytojais pasidalyti atvyko keletas Izraelio išsėtinės sklerozės asociacijos atstovų.

Ligoninę tai pat aplankė Pasaulio lietuvių bendruomenės delegacija, vadovaujama pirmininkės Dalios Henke ir jos pavaduotojos. Aptarti esami ryšiai, bendradarbiavimo perspektyvos.

Prieš šv. Kalėdas ligoninę pirmą kartą aplankė Telšių vyskupijos ordinaras vyskupas Kęstutis Kėvalas. Jo ekscelencija visus pasveikino su artėjančiomis šventėmis, pabrėžė ypatingą medikų pašaukimą, paragino būti šviesios vilties žmonėmis, dalijosi kalėdaičiais.

Sutartys

Pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su Klaipėdos irklavimo centru, Kretingos motobolo klubu, "Neptūno" krepšinio klubu, rankinio klubu "Dragūnas", Klaipėdos dramos teatru, Klaipėdos muzikiniu teatru ir kt.

SPORTAS. Klaipėdos universitetinė ligoninė pasirašė bendradarbiavimo sutartis su sportininkais: Klaipėdos irklavimo centru, Kretingos motobolo klubu, krepšinio klubu "Neptūnas", rankinio klubu "Dragūnas". KK "Neptūnas" nuotr.

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Klaipėdos universitetinės ligoninės ir JAV kompanijos "Atlantis". Dėl šios sutarties Klaipėdos universitetinėje ligoninėje 3 savaičių praktiką vasarą atliks apie 30 medicinos studentų iš JAV, Kanados, Jungtinės Karalystės, Australijos. Ligoninę kompanija pasirinko kaip įstaigą, kuri pagal savo medicinos paslaugų kokybės bei vadybos lygį atitinka aukštus europinius tretinio lygio medicinos įstaigoms keliamus reikalavimus. Tikimasi, kad studentai ne tik įgis naujų žinių, atidžiau susipažins su praktine medicina, bet ir turės progos pažinti mūsų šalį - Lietuvą, o ypač Klaipėdos kraštą.

Mokslinė veikla

Ligoninė organizavo 3 tarptautines ir 13 respublikinių mokslinių konferencijų kartu su Vilniaus, Lietuvos sveikatos mokslų ir Klaipėdos universitetais, Vilniaus ir Kauno klinikomis bei kitais partneriais.

Ligoninėje apginta 1 mokslų daktaro disertacija, išleista 1 monografija. Ligoninės mokslininkai publikavo per 30 straipsnių Lietuvos ir užsienio moksliniuose leidiniuose.

Klinikinis darbas

Įdiegta genetinė paveldimo krūties vėžio diagnostika ir pacienčių gydymo taktikos aptarimas multidalykinėje komandoje. Ši pacienčių tyrimo ir gydymo valdymo sistema leido pirmiems Lietuvoje atlikti vienmomentes abiejų krūtų šalinimo ir rekonstrukcijos operacijas tiek naudojant implantus, tiek savus audinius. Per metus buvo atlikta 11 tokių operacijų pacientėms iš visos Lietuvos.

Pradėti pirmieji Baltijos šalyse krūties vėžio prognostinių genų raiškos tyrimai ligos piktybiškumui ir atkryčio tikimybei vertinti. Tai krūties vėžio predikcinių ir prognostinių 50 genų rinkinio testavimas. Ši technologija leidžia išvengti chemoterapijos tais atvejais, kai genetiškai vėžio forma nėra agresyvi.

Vienoje jauniausių ir pažangiausių molekulinės diagnostikos srityje atlikta du kartus daugiau tyrimų. Molekulinė diagnostika papildyta virusinių ir bakterinių meningitų bei encefalitų, gripo A ir B tyrimais. Pradėti nauji genetiniai tyrimai dėl paveldimo polinkio sirgti onkologinėmis ligomis, išplėstas tiriamų genų ir ligų spektras, pradėti genų mutacijų nustatymo tyrimai. Įsigytas modernus šiuolaikinis DNR analizatorius, kuriuo planuojama atlikti genetinius paveldimų ligų, vėžio, biologinės giminystės tyrimus.

Radiologijos srityje įsigyta nauja angiografinė sistema su rotacinės (3D) angiografijos galimybe ir, kaip kompiuterinės tomografijos analogas, įdiegtas naujas mamografijos aparatas su biopsijos funkcija, magnetinio rezonanso tomografijos tyrimai pradėti atlikti šiuolaikiniu magnetinio rezonanso tomografu.

Klinikinės diagnostikos srityje pradėti atlikti ir registruoti klinikiniai tyrimai, naudojant ligoninės informacinę sistemą, instaliuota tarplaboratorinė vidaus kokybės kontrolės užtikrinimo programa, dalyvauta tarptautiniame priešgrybinio atsparumo antimikotiniams preparatams stebėsenos projekte.

Traumatologijos srityje įdiegta periprostetinės infekcijos gydymo schema (taikoma pažangiausiose Europos ir pasaulio klinikose), endoprotezavimo, naudojant trabekulinio metalo protezus, technologija, padarytos pirmosios mažai invazyvios pėdos rekonstrukcinės operacijos.

Pirmą kartą Vakarų Lietuvoje pradėta taikyti tęstinė citratinė venoveninė hemodiafiltracija. Operacijų metu pradėtas taikyti minimaliai invazyvus hemodinamikos parametrų monitoravimas operuojamiems aukštos chirurginės rizikos pacientams tikslinei terapijai užtikrinti, galvos smegenų oksigenacijos monitoravimas.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder