2019 m. birželio 19 d. 22:23 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Sveikata  >  Sveikata

Sveikata

Sporto traumoms gydyti - dienos chirurgija

(1)

2018-10-17, 05:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Sporto traumoms gydyti - dienos chirurgija nuotrauka, foto

GREITAI. "Turime visas galimybes greitai ištirti pacientus, nustatyti diagnozę ir paskirti gydymą. Dažniausiai po ūmių traumų operuojame iškart", - sakė KUL Sporto medicinos sektoriaus vadovas, gydytojas ortopedas traumatologas Markas Fiodorovas.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Sporto traumų skyrius Klaipėdos universitetinėje ligoninėje veikia nuo 2006 metų, tačiau čia gydomi ne tik sportininkai, bet ir visi aktyviai gyvenantys žmonės. Medikai pastebi tendenciją, kad kasmet sportuojant patiriamų traumų daugėja.

Pastebima tendencija, kad kasmet traumų daugėja - žmonės daugiau keliauja, slidinėja, kopia į kalnus, važinėja dviračiais ir t. t. Vis dėlto kuo aktyviau ar ekstremaliau žmonės sportuoja, tuo daugiau patiriama traumų.

"Labiausiai pažeidžiami peties ir kelio sąnariai. Kelio sąnario srityje dažniausiai pažeidžiami meniskai, kryžminiai raiščiai, šoniniai raiščiai. Mūsų ligoninėje yra visos galimybės greitai ištirti pacientus, nustatyti diagnozę ir paskirti gydymą. Dažniausiai po ūmių traumų operuojame iškart, kartais reikia šiek tiek palaukti", - sakė KUL Sporto medicinos sektoriaus vadovas, gydytojas ortopedas traumatologas Markas Fiodorovas.

Visos Sporto traumų skyriuje atliekamos operacijos priskiriamos dienos chirurgijos paslaugoms: raiščių keitimas, meniskų susiuvimas, kremzlės persodinimas, peties raiščių, sausgyslių, sąnarių plyšimų gydymas.

Sąnarių patologijas galima gydyti artroskopiškai - be pjūvių.

"Yra taip ištobulinti instrumentai ir technikos, kad visus sąnarius galime operuoti be atviro pjūvio, nesvarbu, ar operuojame meniską, ar raiščius. Sykiu pacientui yra kur kas geriau, nes traumuojama mažiau audinių ir jis gali greičiau grįžti į įprastą aktyvų gyvenimą", - pasakojo M. Fiodorovas.

Semiasi žinių konferencijose

Pasak gydytojo, norėdami tobulėti ir dalintis patirtimi, ortopedai traumatologai Klaipėdoje kasmet renkasi į tarptautinę konferenciją, kurios metu aptariamos sąnarių artroskopijos aktualijos, susipažįstama su naujausiomis technologijomis ir technikomis.

Tradicinė konferencija kaip tik vyko rugsėjo pabaigoje. Į ją atvyko per 120 artroskopijos specialistų iš Latvijos, Ukrainos, Baltarusijos, Lenkijos, Graikijos, Vokietijos, Šveicarijos, Lietuvos. Šiais metais buvo surengtos ir gyvai transliuojamos operacijos. Trys operacijos buvo atliktos Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, o vaizdas buvo transliuojamas į Dramos teatrą. Tai yra pasaulinio lygio konferencijų praktika, kuri jau taikoma ir Klaipėdoje.

"Šioje srityje stiprėjame kiekvienais metais. Šiemet pranešimus skaitė ir pasaulinio lygio medikai iš Lenkijos. Vienas jų, Robert Śmigielski, padarė didelę anatominę studiją ir yra sukūręs savo instrumentus priekiniam kryžminiam raiščiui, meniskams fiksuoti. Kitas pranešėjas - Michael Hantes iš Graikijos - skaitė labai įdomius pranešimus apie peties sąnario patologijas. Apie kelio sąnario patologijas pranešimą skaitė profesorius iš Vokietijos Sven Shafizadeh", - pasakojo M. Fiodorovas, kuris ir pats skaitė du pranešimus - apie kelio ir peties sąnarių operacijas.

"Visa tai, ką sužinome konferencijose, yra perduodama pacientams - mokomės, kaip geriau atlikti operacijas. Viskas eina į priekį, tobulėja instrumentai, technikos. Kiekvienais metais norime aptarti visas naujoves, kad nestovėtume vietoje. Mūsų tobulėjimą jaučia ir pacientai - palyginti su ankstesniais laikais, kai pacientai po operacijų ligoninėje praleisdavo po dvi savaites, dabar užtenka poros dienų, nes pjūveliai yra maži, skausmų nėra, vyksta ankstyva reabilitacija", - akcentavo M. Fiodorovas.

KUL Sporto medicinos sektoriaus vadovas šią vasarą taip pat dalyvavo keliose pasaulinio lygio mokslinėse konferencijose kaip kviestinis lektorius, t. y. konferencijų organizatoriai paprašė jo pasidalinti savo sukaupta patirtimi.

Birželio pabaigoje apie peties patologiją M. Fiodorovas kalbėjo IFOSMA kongrese. Tai didžiausias sporto traumatologijos renginys, kuris vyko Kinijoje, Čingdao mieste. Į šią konferencija buvo pakviesta daug lektorių iš viso pasaulio, dalyvavo apie 700 gydytojų. M. Fiodorovas konferencijoje buvo vienintelis specialistas iš Lietuvos.

Liepos pabaigoje M. Fiodorovas keliavo į Indiją, Mumbajų, kur vyko penktasis tarptautinis artroskopijos kongresas, skirtas peties sąnario patologijai. Šiame kongrese buvo skaitomi pranešimai ir gyvai transliuojamos operacijos į auditoriją, kurioje dalyviai viską galėjo matyti tiesiogiai, užduoti klausimų. Kongrese KUL medikas M. Fiodorovas skaitė penkis pranešimus ir atliko vieną operaciją. Klaipėdos gydytojo klausėsi ir jo darbą stebėjo daugiau nei tūkstantis kongreso dalyvių.

"Tai tikriausiai didžiausias renginys, į kurį buvau pakviestas. Man buvo didelė garbė jame dalyvauti, nes tikrai ne kiekvienas gydytojas sulaukia tokio kvietimo. Iš kongreso parsivežiau labai daug įspūdžių ir naujų žinių", - pabrėžė M. Fiodorovas.

Jis džiaugėsi, kad Klaipėdos universitetinė ligoninė kasmet sulaukia stažuotis atvykstančių gydytojų iš Rusijos, Ukrainos, Latvijos.

"Džiugu, kad mūsų darbą vertina ne tik čia, Lietuvoje, bet ir už jos ribų", - kalbėjo M. Fiodorovas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

joškys

2018-10-17   08:06

IP: 78.57.238.77

i valdzia mauna daktars,nu ir gerai bus geras politikas....

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

Klaipėdietė Joana tikino 7 metus laukusi dantų protezavimo. Galiausiai gavusi kvietimą protezuotis...

Dantų protezavimas - vis dar skaudi tema nuotrauka, foto

Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamento medikai jau pajuto prasidėjusio vasaros sezono karštį...

Palangos medikai kovoja su alkoholio, o ne karščio pasekmėmis nuotrauka, foto

Pastarąją savaitę oro temperatūra Lietuvoje viršijo 30 laipsnių karščio ir įsibėgėjus vasarai...

Ligoninėms pradėjo trūkti kraujo nuotrauka, foto

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje visą mėnesį praleis iš JAV atvykę jaunuoliai, kurie domisi...

Gydytojai sulaukė "šešėlių" nuotrauka, foto

Parke „pražydo“ papartis nuotrauka, foto

Klaipėda, Mažojo varpenio atradimas prieš pat Rasas prilygsta paparčio žiedo atradimui. Šis stebuklas...

Klaipėdiečiai - Europos prizininkai nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos krepšinio veteranai ir veteranės skynė laurus Ispanijoje vykusiame Europos krepšinio čempionate....

A. Kirkutis nori vadovauti Jūrininkų ligoninei nuotrauka, foto

Klaipėda, Seimo narys „valstietis“ Algimantas Kirkutis siekia Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktoriaus pareigų.

Kretingos miesto darželiuose vietų vaikams užteks nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Kretingos rajono savivaldybė siekia, kad šiemet į lopšelius-darželius patektų visi norintys vaikai....

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...