2019 m. liepos 23 d. 16:21 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Sveikata  >  Sveikata

Sveikata

Sporto traumoms gydyti - dienos chirurgija

(1)

2018-10-17, 05:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Sporto traumoms gydyti - dienos chirurgija nuotrauka, foto

GREITAI. "Turime visas galimybes greitai ištirti pacientus, nustatyti diagnozę ir paskirti gydymą. Dažniausiai po ūmių traumų operuojame iškart", - sakė KUL Sporto medicinos sektoriaus vadovas, gydytojas ortopedas traumatologas Markas Fiodorovas.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Sporto traumų skyrius Klaipėdos universitetinėje ligoninėje veikia nuo 2006 metų, tačiau čia gydomi ne tik sportininkai, bet ir visi aktyviai gyvenantys žmonės. Medikai pastebi tendenciją, kad kasmet sportuojant patiriamų traumų daugėja.

Pastebima tendencija, kad kasmet traumų daugėja - žmonės daugiau keliauja, slidinėja, kopia į kalnus, važinėja dviračiais ir t. t. Vis dėlto kuo aktyviau ar ekstremaliau žmonės sportuoja, tuo daugiau patiriama traumų.

"Labiausiai pažeidžiami peties ir kelio sąnariai. Kelio sąnario srityje dažniausiai pažeidžiami meniskai, kryžminiai raiščiai, šoniniai raiščiai. Mūsų ligoninėje yra visos galimybės greitai ištirti pacientus, nustatyti diagnozę ir paskirti gydymą. Dažniausiai po ūmių traumų operuojame iškart, kartais reikia šiek tiek palaukti", - sakė KUL Sporto medicinos sektoriaus vadovas, gydytojas ortopedas traumatologas Markas Fiodorovas.

Visos Sporto traumų skyriuje atliekamos operacijos priskiriamos dienos chirurgijos paslaugoms: raiščių keitimas, meniskų susiuvimas, kremzlės persodinimas, peties raiščių, sausgyslių, sąnarių plyšimų gydymas.

Sąnarių patologijas galima gydyti artroskopiškai - be pjūvių.

"Yra taip ištobulinti instrumentai ir technikos, kad visus sąnarius galime operuoti be atviro pjūvio, nesvarbu, ar operuojame meniską, ar raiščius. Sykiu pacientui yra kur kas geriau, nes traumuojama mažiau audinių ir jis gali greičiau grįžti į įprastą aktyvų gyvenimą", - pasakojo M. Fiodorovas.

Semiasi žinių konferencijose

Reklama

Pasak gydytojo, norėdami tobulėti ir dalintis patirtimi, ortopedai traumatologai Klaipėdoje kasmet renkasi į tarptautinę konferenciją, kurios metu aptariamos sąnarių artroskopijos aktualijos, susipažįstama su naujausiomis technologijomis ir technikomis.

Tradicinė konferencija kaip tik vyko rugsėjo pabaigoje. Į ją atvyko per 120 artroskopijos specialistų iš Latvijos, Ukrainos, Baltarusijos, Lenkijos, Graikijos, Vokietijos, Šveicarijos, Lietuvos. Šiais metais buvo surengtos ir gyvai transliuojamos operacijos. Trys operacijos buvo atliktos Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, o vaizdas buvo transliuojamas į Dramos teatrą. Tai yra pasaulinio lygio konferencijų praktika, kuri jau taikoma ir Klaipėdoje.

"Šioje srityje stiprėjame kiekvienais metais. Šiemet pranešimus skaitė ir pasaulinio lygio medikai iš Lenkijos. Vienas jų, Robert Śmigielski, padarė didelę anatominę studiją ir yra sukūręs savo instrumentus priekiniam kryžminiam raiščiui, meniskams fiksuoti. Kitas pranešėjas - Michael Hantes iš Graikijos - skaitė labai įdomius pranešimus apie peties sąnario patologijas. Apie kelio sąnario patologijas pranešimą skaitė profesorius iš Vokietijos Sven Shafizadeh", - pasakojo M. Fiodorovas, kuris ir pats skaitė du pranešimus - apie kelio ir peties sąnarių operacijas.

"Visa tai, ką sužinome konferencijose, yra perduodama pacientams - mokomės, kaip geriau atlikti operacijas. Viskas eina į priekį, tobulėja instrumentai, technikos. Kiekvienais metais norime aptarti visas naujoves, kad nestovėtume vietoje. Mūsų tobulėjimą jaučia ir pacientai - palyginti su ankstesniais laikais, kai pacientai po operacijų ligoninėje praleisdavo po dvi savaites, dabar užtenka poros dienų, nes pjūveliai yra maži, skausmų nėra, vyksta ankstyva reabilitacija", - akcentavo M. Fiodorovas.

KUL Sporto medicinos sektoriaus vadovas šią vasarą taip pat dalyvavo keliose pasaulinio lygio mokslinėse konferencijose kaip kviestinis lektorius, t. y. konferencijų organizatoriai paprašė jo pasidalinti savo sukaupta patirtimi.

Birželio pabaigoje apie peties patologiją M. Fiodorovas kalbėjo IFOSMA kongrese. Tai didžiausias sporto traumatologijos renginys, kuris vyko Kinijoje, Čingdao mieste. Į šią konferencija buvo pakviesta daug lektorių iš viso pasaulio, dalyvavo apie 700 gydytojų. M. Fiodorovas konferencijoje buvo vienintelis specialistas iš Lietuvos.

Reklama

Liepos pabaigoje M. Fiodorovas keliavo į Indiją, Mumbajų, kur vyko penktasis tarptautinis artroskopijos kongresas, skirtas peties sąnario patologijai. Šiame kongrese buvo skaitomi pranešimai ir gyvai transliuojamos operacijos į auditoriją, kurioje dalyviai viską galėjo matyti tiesiogiai, užduoti klausimų. Kongrese KUL medikas M. Fiodorovas skaitė penkis pranešimus ir atliko vieną operaciją. Klaipėdos gydytojo klausėsi ir jo darbą stebėjo daugiau nei tūkstantis kongreso dalyvių.

"Tai tikriausiai didžiausias renginys, į kurį buvau pakviestas. Man buvo didelė garbė jame dalyvauti, nes tikrai ne kiekvienas gydytojas sulaukia tokio kvietimo. Iš kongreso parsivežiau labai daug įspūdžių ir naujų žinių", - pabrėžė M. Fiodorovas.

Jis džiaugėsi, kad Klaipėdos universitetinė ligoninė kasmet sulaukia stažuotis atvykstančių gydytojų iš Rusijos, Ukrainos, Latvijos.

"Džiugu, kad mūsų darbą vertina ne tik čia, Lietuvoje, bet ir už jos ribų", - kalbėjo M. Fiodorovas.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

joškys

2018-10-17   08:06

IP: 78.57.238.77

i valdzia mauna daktars,nu ir gerai bus geras politikas....

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

Kas trečiam pasaulio gyventojui bent kartą gyvenime tenka atlikti kraujo perpylimą. Vienam...

Kraujo donorystė - pagalba kitiems ir sau nuotrauka, foto

Erkių sukeliamos ligos myriop siunčia iki tol sveikus, gyvenimo džiaugsmo kupinus, žmones....

Mirtį nešančioms erkėms galo nėra nuotrauka, foto

Pacientai galės greičiau ir paprasčiau gauti kompensaciją, jei teikiant paslaugas gydymo įstaigoje...

Seimas įteisino žalos be kaltės modelį nuotrauka, foto

„Iš tiesų man trūko kantrybė – nebenoriu tylėti. Ši situacija apgailetina ir...

Dėl išberto vaiko klaipėdietė susidūrė su netikėta problema nuotrauka, foto

Stato tiltus tarp kurčiųjų ir girdinčiųjų nuotrauka, foto

Žmonės, Lietuvoje populiaru mokytis įvairių užsienio kalbų, tad pamažu gimsta nauja mada į...

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Klaipėdietė mokėsi vertikalaus šokio Mekoje JAV nuotrauka, foto

Klaipėda, "Mano svajonė, kad vertikalus šokis taptų Klaipėdos išskirtinumu, dėl kurio žmonės važiuotų...

Jūros šventės proga - dovana miestui nuotrauka, foto

Klaipėda, Organizatoriai kviečia į menininkės Aidos Raimondos Pečeliūnienės, Viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“ bei...

Žmonės, Paskelbta prieš 20 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 36 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...