2019 m. birželio 26 d. 05:02 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Sveikata  >  Sveikata

Sveikata

Slaugytojų konferencijoje - apie teoriją ir praktiką

Slaugytojų konferencijoje - apie teoriją ir praktiką nuotrauka, foto

TEMOS. Konferencijoje skaityti pranešimai apėmė aktualiausias slaugytojams temas.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

2020-aisiais pasaulyje bus minimi slaugytojų ir akušerių metai, tačiau nemažai renginių, skirtų šioms profesijoms pagerbti, vyksta jau šiemet. Vienas iš tokių renginių - jau šeštą kartą vykusi Respublikinės Klaipėdos ligoninės (RKL) ir Klaipėdos universiteto organizuota tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija.

Pasak RKL direktoriaus pavaduotojos slaugai Andželikos Zavackienės, pirmą kartą konferencijos istorijoje ji tapo tarptautinė - pranešimus skaitė ir stendinius pranešimus buvo parengę specialistai iš Lietuvos, Estijos, Latvijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos.

REZULTATAI. "Vienas pagrindinių dalykų, kurių mes pasiekiame konferencijose kaip ši - kalbėtis tarpusavyje, diskutuoti. Tokios diskusijos visada duoda rezultatų", - sakė Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktorius Romaldas Sakalauskas.

Šiemet pranešimai buvo skaitomi net 4 temomis: bendra slaugos situacija, lyderystė, pažangi slaugos praktika ir įrodymais grįsta kineziterapijos praktika. Iš viso perskaityti net 24 pranešimai. Be to, konferencijoje vyko ir praktiniai užsiėmimai, kurių metu buvo galima atnaujinti paciento gaivinimo, žaizdų priežiūros ir kitus įgūdžius.

Konferencijoje skaityti pranešimai apėmė aktualiausias slaugytojams temas. Pavyzdžiui, Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos departamento direktorė, laikinai einanti kanclerės pareigas Odeta Vitkūnienė savo pranešime atkreipė dėmesį į tai, kad Lietuvoje dirbančių gydytojų vidurkis yra didesnis nei Europos Sąjungoje (4,3 tūkstančiui gyventojų Lietuvoje ir 3,6 tūkstančiui gyventojų ES), o slaugytojų - mažesnis (7,7 ir 8,4). SAM tikisi, kad pavyks sumažinti slaugytojų išvykimą didinant atlyginimus, keliant profesijos prestižą ir išlyginant slaugytojų skaičiaus skirtumą šalies regionuose.

SVARBU. Ligoninės direktoriaus pavaduotoja Andželika Zavackienė, direktorius Romaldas Sakalauskas, SAM laikinoji kanclerė Odeta Vitkūnienė ir Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto tarybos narė prof. dr. Elvyra Acienė akcentavo, kad kalbėti apie slaugytojų profesiją yra svarbu.

RKL ir Klaipėdos universiteto atstovių A. Zavackienės, Linos Gedrimės, Aelitos Skarbalienės ir Daivos Didvalės atliktas tyrimas apie slaugytojų profesijos prestižą parodė, kad darbą geriau vertina jaunoji slaugytojų karta, kuri supranta išsilavinimo, kvalifikacijos, profesinės atsakomybės būtinumą.

Taip pat RKL ir Klaipėdos universiteto atstovės Nijolė Zuzaitė ir Ilona Klanienė tyrė, kaip pasireiškia slaugytojų socialinė kompetencija. Tyrimas atskleidė, kad slaugytojos dažnai susiduria su paciento ir jo artimųjų pasipriešinimu pagalbai, bendravimo trikdžiais, nerealiais lūkesčiais, komandinio darbo stoka. Tad slaugytojos jaučia poreikį tobulinti situacijos vertinimo, sprendimų priėmimo, bendradarbiavimo, paciento motyvavimo įgūdžius.

Vilniaus kolegijos atstovės Zyta Kuzborska, Jelena Pileckaja, Dana Brazis ir Tatjana Dudarevič pristatė pacientų agresijos tyrimą. Tai - labai opi problema, kuri sutrikdo darbą, sukelia baimę ir nerimą slaugytojams ir kitiems pacientams. Tyrimas parodė, kad dažniausiai susiduriama su žodine agresija, šiek tiek rečiau - su agresyviu elgesiu, fizine agresija.

Tartu koledžo (Estija) Slaugos ir akušerijos departamento direktorė Saima Hinno pristatė nacionalinės slaugos ir akušerijos strategijos poveikį slaugos ugdymui ir praktikai Estijoje.

Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto tarybos narė prof. dr. Elvyra Acienė perdavė rektoriaus prof. dr. Artūro Razbadausko sveikinimą konferencijos dalyviams.

"Suprantu, koks yra sudėtingas slaugytojo darbas. Artėja ketvirtoji techninė revoliucija, bet ji mūsų nepalies, nes žmogui reikia žmogaus. Slaugytojai intuityviai jaučia, kas žmogui negerai. Jos robotas to nepadarys. To jausmo, kurį turi socialinių profesijų atstovai, niekas negali pakeisti", - pabrėžė E. Acienė.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktorius Romaldas Sakalauskas pabrėžė, kad slaugytojai yra labai svarbi viso ligoninės darbo dalis.

"Nuo jūsų priklauso paslaugos kokybė, todėl džiaugiuosi, kad rengiate straipsnius, skaitote pranešimus, diskutuojate, tobulėjate. Ateina jaunoji karta, kuriai nesinori sėdėti vietoje, norisi kažko naujo, todėl mūsų tikslas yra, kad teikiamos paslaugos būtų aukšto lygio ir atitiktų tarptautinius standartus. Vienas pagrindinių dalykų, kurių mes pasiekiame konferencijose kaip ši - kalbėtis tarpusavyje, diskutuoti. Tokios diskusijos visada duoda rezultatų. Slaugytojai dažniau pastebi pacientų būklės pokyčius nei gydytojai, todėl labai svarbu, kad jų įžvalgos būtų išgirstos ir pacientui pagalba būtų suteikta laiku, kad jis iš ligoninės išeitų nenusivylęs", - sveikindamas konferencijos dalyvius kalbėjo R. Sakalauskas.

PATOGU. Konferencijos metu slaugos ir kineziterapijos specialistai galėjo įsigyti profesinės literatūros, darbo priemonių ir kt.

Žymos: slaugytojos

Nuotraukų galerija

 

© Egidijaus Jankausko nuotraukos

Egidijaus Jankausko nuotraukos

 

Egidijaus Jankausko nuotraukos

 

Egidijaus Jankausko nuotraukos

 

Egidijaus Jankausko nuotraukos

 

Egidijaus Jankausko nuotraukos

 

Egidijaus Jankausko nuotraukos

 

Egidijaus Jankausko nuotraukos

 

Egidijaus Jankausko nuotraukos

 

Egidijaus Jankausko nuotraukos

 

Egidijaus Jankausko nuotraukos

 

Egidijaus Jankausko nuotraukos

 

Egidijaus Jankausko nuotraukos

 

Egidijaus Jankausko nuotraukos

 

Egidijaus Jankausko nuotraukos

 

Egidijaus Jankausko nuotraukos

 

Egidijaus Jankausko nuotraukos

 

Egidijaus Jankausko nuotraukos

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

Kiekvienas virtuvės šeimininkas dabar dažnai renkasi sveikesnius produktus gamindamas įvairius patiekalus. Svarbiausia...

Tinkamas mitybos planas svarbus kiekvienam žmogui nuotrauka, foto

Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ valdybos pirmininkė Kristina Košel-Patil sako, kad turinčiųjų...

Autizmas: „Sutrikimo pripažinimas – galimybė padėti“ nuotrauka, foto

Seimo nariui „valstiečiui“ Algimantui Kirkučiui ketvirtadienį nepavyko patekti į kitą Klaipėdos jūrininkų...

Algimantas Kirkutis Jūrininkų ligoninei nevadovaus nuotrauka, foto

Artėjant trijų poilsio dienų savaitgaliui draudikai ir sveikatos specialistai perspėja, kad nelaimingų...

Ilgasis savaitgalis: traumos, erkės, apsinuodijimai nuotrauka, foto

Susimovei, Petrai! nuotrauka, foto

Nuomonės, Tikiu šventą Petrą, pradėtą šventos Mergelės Marijos, kuris kentėjęs prie Grybauskaitės, buvo...

Keltininkams Joninių savaitgalis nebuvo baisiausias nuotrauka, foto

Vasara, AB "Smiltynės perkėla" darbuotojai sako, kad per Joninių ilgąjį savaitgalį jiems sekėsi...

Lietuvoje Jūrininkų diena nešvenčiama nuotrauka, foto

Jūra, Pasaulyje birželio 25 d. minima kaip Tarptautinė jūrininkų diena. Pasak Lietuvos jūrininkų...

Policija prašo pagalbos - dingo senolis nuotrauka, foto

Kriminalai, Šiandien iš namų Klaipėdoje uogauti išėjo ir iki šiol negrįžo 1937 m....

Nuomonės, Paskelbta prieš 6 val.

Vasara, Paskelbta prieš 8 val.

Jūra, Paskelbta prieš 9 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...