Šiuolaikinė chirurgija: sudėtingos operacijos, tobulėjantys medikai ir pažangi įranga

Šiuolaikinė chirurgija: sudėtingos operacijos, tobulėjantys medikai ir pažangi įranga

Praėjusiais metais Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) buvo atliktas rekordinis skaičius operacijų - daugiau nei 30,7 tūkst. Augantį operacijų skaičių nulemia ne tik pacientų pasitikėjimas ligoninės specialistais, bet ir taikomos technologinės naujovės, nauja įranga bei nuolat tobulėjantys chirurgai.

2016 m. KUL buvo atlikta 29,2 tūkst. operacijų, iš kurių beveik 6 tūkst. buvo ambulatorinės. O 2017 m. iš daugiau nei 30,7 tūkst. operacijų beveik 11,9 tūkst. buvo ambulatorinės chirurgijos.

Daugiaprofilinėje Klaipėdos universitetinėje ligoninėje atliekamos įvairiausių sričių operacijos, chirurgai nuolat stažuojasi, tobulinasi siekdami pagerinti operacijų kokybę, saugumą. Jau daugelį metų ligoninė specializuojasi pacientų sveikatą tausojančių operacijų srityje - siekiama, kad operacijų metu būtų padaroma kuo mažesnė žala organizmui, o žmogus greitai galėtų grįžti į įprastą gyvenimo ritmą.

KUL chirurgai akcentuoja, kad darbas operacinėje vis keičiasi, tobulėja technologijos, tad prie naujų metodų reikia prisitaikyti tiek chirurgams, tiek jų komandoms.

Darbą palengvina ir pagreitina nauja moderni įranga. Praėjusiais metais ligoninė įsigijo naujausią šiuolaikinės diagnostikos kompleksą ypač smulkių krūties ir kitų navikų diagnostikai, veikia galingas magnetinio rezonanso tomografas, pradėjo veikti naujas densitometrijos aparatas, nauja technika aprūpinta operacinė, chirurgijos ir akušerijos ginekologijos klinikos.

Šiemet ligoninės laukia daug kitų technologinių pokyčių, tačiau svarbiausias ir, ko gero, laukiamiausias - robotinės technologijos, kurios vis labiau įsigali pasaulio operacinėse.

Su naujais iššūkiais kasdien susiduriantys medikai siekia, kad operacijos būtų trumpesnės, kuo labiau tausojančios pacientų sveikatą. Siekdami tobulėti, Klaipėdos universitetinės ligoninės chirurgai nuolat vyksta į įvairias konferencijas, kongresus, mokslines-praktines konferencijas, stažuotes.

Šiuos metus Klaipėdos universitetinė ligoninė pradėjo užmegzdama draugystę su Pietų Korėjos kolorektalinių chirurgų draugija. Sutarta, kad lietuviai medikai vyks stažuotis į Korėją, o šios srities specialistai dalysis savo patirtimi su lietuviais tarptautinėse konferencijose.

Du KUL chirurgai Korėjoje jau viešėjo metų pradžioje, o gegužę Klaipėdoje vyko šį bendradarbiavimą pažymėjęs renginys - tarptautinė mokslinė konferencija, kurioje dalyvavo 14 Korėjos chirurgų delegacija bei pranešėjai iš JAV, Šveicarijos, Jungtinės Karalystės, pranešimų klausė ir Latvijos, Rusijos chirurgai.

Kodėl bendradarbiavimas su Korėja yra reikšmingas ir naudingas? Pietų Korėjoje gyvena daugiau nei 50 milijonų gyventojų, o Seule yra pajėgiausi medicinos centrai. Pavyzdžiui, Seulo nacionalinėje ligoninėje, kurioje ir stažavosi klaipėdiečiai, per metus gydoma per 2 000 tiesiosios žarnos vėžiu sergančių pacientų.

"Jie turi didžiulę patirtį, o mes - puikias galimybes tobulėti ir mokytis. Chirurgija vystosi ne tik technologijų, bet ir naujų idėjų, metodų atžvilgiu. Iš Korėjos mes norime aukštųjų technologijų perspektyvų, norime matyti, kur einame, kur galime nueiti su naujomis technologijomis - visuomet tikimės, kad jos veda į naują proveržį", - konferencijoje kalbėjo jau daug metų ryšį su Korėjos medikais palaikantis KUL Chirurgijos departamento vadovas, Lietuvos koloproktologų draugijos prezidentas prof. Narimantas Evaldas Samalavičius.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder