Sirgti diabetu labai brangu

Sirgti diabetu labai brangu

Nors pagrindiniai vaistai sergantiesiems cukriniu diabetu yra kompensuojami valstybės, be visų kasdienių nepatogumų, šiems žmonėms tenka ir nemaža finansinė našta - norint tinkamai kontroliuoti ligą, reikia nuolatos stebėti cukraus kiekį kraujyje, o priemonių tam trūksta. Rezultatas - maždaug 70 proc. sergančiųjų Lietuvoje diabetas kontroliuojamas blogai.

Nuolatinis skaičiavimas ir reguliarus gliukozės kiekio kraujyje tikrinimas reikalauja ir laiko, ir finansų. Nors išlaidas vaistams kompensuoja valstybė, bet jiems taikomos priemokos, kurias turi susimokėti patys ligoniai.

Dar viena problema, su kuria ypač dažnai susiduria menkas pajamas turintys diabetu sergantys žmonės, - toli gražu nepakankamas valstybės kompensuojamas diagnostinių juostelių gliukozės kiekiui kraujyje matuoti kiekis.

Kaip „Vakaro žinioms“ teigė Lietuvos diabeto asociacijos prezidentė Vida Augustinienė, sergantiems I tipo diabetu vaikams iki 18 metų iki praėjusių metų būdavo kompensuojama 1800 juostelių, t.y. maždaug 5 juostelės dienai, tačiau sulaukęs 18 metų žmogus jų gaudavo perpus mažiau - 900 juostelių metams, arba 75 juosteles mėnesiui. Pernai asociacijai pavyko pasiekti, kad didesnis juostelių skaičius būtų kompensuojamas iki 24 metų.

Sergantieji II tipo diabetu ir besigydantieji insulinu šiuo metu gauna apie 50 juostelių dviem mėnesiams, o tie, kurie gydosi tabletėmis, gauna 50 juostelių keturiems mėnesiams, ir tai yra labai mažai.

„Aš pati sergu I tipo diabetu, nemokamai per mėnesį gaunu 75 juosteles, bet man jų pakanka tik šiek tiek ilgiau nei savaitei, - dar du kartus tiek perkuosi, o tai man kainuoja beveik 100 eurų per mėnesį“, - savo pavyzdžiu situaciją iliustruoja V.Augustinienė.

Anot pacientų atstovės, kiekvienas žmogus yra individualus ir kiekvienam vaistai skirtingai veikia, tad tik turėdamas priemonių ir žinių diabetu sergantis žmogus gali normaliai gyventi. Svarbiausia - jis turi nuolatos kontroliuoti gliukozės kiekį kraujyje. Tiems, kurie gydosi tabletėmis, jeigu jų liga yra gerai kontroliuojama, nebūna didelių cukraus kiekio šokinėjimų, tikrintis reikia rečiau, - kai kuriems pakanka ir kartą per dieną. Tačiau jeigu žmogus leidžiasi insuliną ir nori tinkamai prisižiūrėti, jam gliukozės kiekį kraujyje per dieną tenka tikrintis mažiausiai penkis kartus.

Jeigu žmogus neturi pinigų, jis stengiasi išsiversti su tuo juostelių kiekiu, kurį kompensuoja valstybė, o tai reiškia, kad negali tinkamai gliukozės kiekio kontroliuoti.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder