2019 m. birželio 19 d. 16:33 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Sveikata  >  Sveikata

Sveikata

Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje - naujo gydomojo korpuso atidarymas

(4)

2019-02-09, 00:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje - naujo gydomojo korpuso atidarymas nuotrauka, foto

MODERNU. Pacientai džiaugiasi moderniomis ligoninės patalpomis.

© Ligoninės archyvo nuotr.

Džiugi žinia: užbaigtos 6-erius metus trukusios Klaipėdos Respublikinės ligoninės gydomojo korpuso statybos. Medikai džiaugiasi galėsiantys greičiau suteikti skubią pagalbą pacientams.

"Pastaruoju metu stebime didėjantį pacientų srautą, tad mums buvo reikalingos šios patalpos. Jos didelės, daug erdvės, todėl bus galima lengviau ir kokybiškiau suteikti skubiąją pagalbą pacientams. Žinoma, pacientai turi jaustis patogiai, o darbas organizuojamas greitai ir kokybiškai", - pasakojo Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vedėja Jurgita Syminienė.

PRIORITETAI. Pacientų sveikata ir patogumas yra ligoninės prioritetai.

Naujojo korpuso patalpos skirtos ne tik Priėmimo-skubios pagalbos skyriui, tačiau ir klinikinei bei mikrobiologinei laboratorijai, radiologijos kabinetams, gydomiesiems skyriams. Jame taip pat įrengti administracijos kabinetai.

"Mums trūko gydomųjų patalpų. O šiame pastate yra 6 tūkst. kvadratinių metrų. Tad sudarytos komfortiškos sąlygos pacientams.

Šiais laikais klaipėdiečiams reikalingas naujas požiūris ir technologijos. Tad kalbant apie pacientų aptarnavimą, mūsų ligoninė padarė didelį šuolį į priekį", - renginyje dalyvavusiems žurnalistams kalbėjo Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktorius Romaldas Sakalauskas.

DIRBA. Klaipėdos Respublikinėje ligoninėje iš viso dirba pustrečio tūkstančio darbuotojų.

Jis pabrėžė, kad pacientų sveikata ir patogumas yra ligoninės prioritetai.

"Lietuvos žmonės ir klaipėdiečiai nusipelnė kokybės. Štai kodėl stengiamės įrengti kuo daugiau komfortiškų vienviečių ir dviviečių palatų", - sakė ligoninės direktorius.

Tai - ligoninės Naujieji metai

R. Sakalauskas vasario 1 d. vykusio iškilmingo korpuso atidarymo renginyje susirinkusiems medikams ir svečiams kalbėjo, kad naujo ir modernaus Respublikinės Klaipėdos ligoninės korpuso atidarymas - svarbi ir reikšminga prasidedančių metų naujiena įstaigos darbuotojams ir pacientams, kuri pagerins darbo sąlygas ir aplinką, užtikrins aukštesnę gydymo paslaugų kokybę ir prieinamumą.

Anot jo, tai - ligoninės Naujieji metai, nes atverstas naujas ligoninės darbo ir kokybės puslapis.

NAUJO KORPUSO patalpos skirtos ne tik Priėmimo-skubios pagalbos skyriui, tačiau ir klinikinei bei mikrobiologinei laboratorijai, radiologijos kabinetams, gydomiesiems skyriams.

"Mūsų vizija ir svajonė buvo didelis iššūkis. 6-erių metų laikotarpis prabėgo ir greitai, ir lėtai. Labai laukėme, tačiau susidūrėme su sunkumais, statybos užtruko. Tačiau mes džiaugiamės pagaliau turėdami šį korpusą", - tikino R. Sakalauskas.

Svajonės išsipildymas

"Laikas, meilė, pinigai - labai dažnai kartojami žodžiai. Tačiau laikas keičiasi. Ir kartu su juo keičiamės mes. Nereikia bijoti nenumaldomai bėgančio laiko. Nesijaudinkime dėl praeities ir nebijokime ateities", - susirinkusius medikus renginyje drąsino ligoninės direktorius.

Anot jo, verta svajoti apie gražią ateitį ir džiaugtis dabartimi. O džiaugtis kuo išties yra. "Mes siekiame, kad mums sektųsi, kad užtikrintume kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas. Ir mums tai pavyksta", - sakė jis.

R. Sakalauskas prisiminė akimirką, kai naujo korpuso vietoje kadaise buvo įkasta "laiko kapsulė".

DŽIUGESYS. Medikai džiaugiasi galėsiantys greičiau suteikti skubią pagalbą pacientams.

"Pradedant statybą, po šiuo pastatu buvo įkasta kapsulė. Jame yra ateities kartoms sudėti žodžiai. Padarėme nuotrauką. Greitu metu čia ji bus eksponuojama", - Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje sakė direktorius.

Šioje kapsulėje yra palinkėjimas išpildyti savo svajones. "Mūsų visas kolektyvas laukė šios akimirkos, kai atidarysime korpusą. Ir štai - svajonė išsipildė", - sakė R. Sakalauskas.

Įveikė iššūkius

Iššūkių statant naująjį korpusą, pasak ligoninės direktoriaus, būta nemažai.

"Galima sakyti, kad mūsų ligoninės Achilo kulnas - silpnoji vieta - buvo patalpų trūkumas. Tą aiškiai žinodamas energingas ir svajojantis kolektyvas vis tiek sugebėjo gerai ir kokybiškai dirbti tokiomis sąlygomis", - ligoninės personalu džiaugėsi direktorius.

Tačiau, pasak jo, atėjo laikas atsinaujinti. Deja, ne viskas klostėsi taip greitai, kaip norėta.

 

KOMFORTAS. Šiame pastate yra 6 tūkst. kvadratinių metrų, tad pacientams yra sudarytos komfortiškos sąlygos.

"Statant šį korpusą iškilo įvairių sunkumų. Jis turėjo būti užbaigtas prieš 2 metus. Visuomet akcentuoju, kad pastatas yra ne dėl mūsų, o dėl pacientų, tad būtent jiems ši nauja kokybė būtų tapusi prieinama anksčiau. Deja, svajonės išsipildymas užsitęsė. Keitėsi rangovai, įstaigų direktoriai, vyko rinkimai, kilo krizės. Tad projektas turėjo atlaikyti ne vieną išbandymą", - pasakojo R. Sakalauskas.

Tačiau jis džiaugėsi, kad iššūkiai buvo įveikti, ir dabar pacientai gali džiaugtis.

"Pacientai turi būti mūsų draugais. Jie pas mus ateina lydimi skausmo, tačiau turi išeiti dėkodami, kad jiems pasisekė. Tai įmanoma. Žinoma, mes esame ne dievai. Kartais žmonėms smogia likimas. Tačiau mes stengiamės daryti viską, kas įmanoma", - sakė ligoninės direktorius.

Didžioji dalis pirmojo aukšto skirta praplėsto Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus patalpoms. Iš GMP automobilių rampos patenkama į erdvią pacientų registracijos patalpą, kur taip pat bus vykdoma pirminė apžiūra ir atranka pagal pagalbos suteikimo skubumą. Šiame aukšte taip pat dar bus pacientų laukimo patalpos, gydytojų apžiūros kabinetai, procedūrų, rentgeno kabinetas, naujo modernaus kompiuterinio tomografo kabinetas.

Erdvu ir patogu

R. Sakalauskas pasakojo, kad aštuonių aukštų modernus Respublikinės Klaipėdos ligoninės pastatas išlaiko viso ligoninės komplekso architektūrinį stilių ir tampa nauju, aiškiai pastebimu Vilties ir S. Nėries g. kvartalo akcentu.

Antrajame korpuso aukšte specialiai suprojektuotose erdviose ir patogiose patalpose įsikūrė klinikinė ir mikrobiologinė laboratorija.

Trečiajame, ketvirtajame ir penktajame aukštuose savo veiklą vykdys gydomieji skyriai. Šiuose aukštuose pacientų patogumui įrengtos šviesios, jaukios, modernios dvivietės ir vienvietės palatos su oro kondicionavimo sistema, atskirais tualetais ir dušais, pritaikytais naudotis ir neįgaliesiems. Visos palatos aprūpintos naujomis medicininėmis lovomis ir medicininiais baldais.

Dalyje ketvirtojo aukšto, į kurį patenkama iš operacinio bloko, įrengtos pooperacinės intensyvaus stebėjimo palatos, kur pacientai, prieš perkeliant juos į skyrius po operacijų, bus stebimi iki visiško ir saugaus gyvybinių funkcijų atkūrimo.

Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje dirba pustrečio tūkstančio darbuotojų. Jie gali didžiuotis savo darbu ir pasiekimais, mat šiais metais "Metų klaipėdiečio" rinkimuose Respublikinės Klaipėdos ligoninės vadovas, chirurgas R. Sakalauskas už nuopelnus medicinos srityje buvo nominuotas "Garbės klaipėdiečio" kategorijoje už tai, kad Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje Vakarų Lietuvos gyventojams teikiamos kokybiškos medicininės paslaugos, darbuotojai yra aprūpinti moderniausia medicinine įranga, o kasmet gražėja ir klesti ne tik ligoninė, bet ir Klaipėdos miestas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Laima

2019-02-22   09:02

IP: 85.232.128.50

Tikrai nesididžiuoju, pati dirbau toje ligoninėje ir žinau, kaip čia išnaudojami darbuotojai, ypač pagalbiniai. Darbui negavau net tinkamų pirštinių, už tai turiu pažeistą rankų odą, alergija nepraeina iki šiol. Vaikų psichiatrijos skyriuje dirba trys pensininkės už 7 etatus, baigia galus atiduot vargšės, o ligoninės vadovas tuo ir naudojasi, kad pensininkės jau niekur kitur neįsidarbins. Trys moteriškės dirba už 7 etatus. Nenuostabu, kad atsiranda lėšų naujo korpuso statybai - tai vargšių pensininkių darbuotojų sąskaita. Sakalauskui jau laikas užleisti vietą naujam perspektyvesniam vadovui, per ilgai jis užsibuvo savo poste. Čia panašiai kaip Putino atvejis, turime karalių.

Nuoširdžiai džiaugiamės

2019-02-10   17:20

IP: 78.62.31.152

Tai žmonės kuriantys Lietuvą. Kažkada vieno drąsaus žmogaus svajonė skristi, šiandien skraidina visą pasaulį. Sėkmės ir stiprybės Jūsų darbuose. Ir toliau šitaip svajokit!

Mmm

2019-02-09   10:43

IP: 185.11.26.161

Koks skirtumas. Svarbu graziai atrodo ir atlieka savo funkcija. Ko daugiau reikia.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

Klaipėdietė Joana tikino 7 metus laukusi dantų protezavimo. Galiausiai gavusi kvietimą protezuotis...

Dantų protezavimas - vis dar skaudi tema nuotrauka, foto

Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamento medikai jau pajuto prasidėjusio vasaros sezono karštį...

Palangos medikai kovoja su alkoholio, o ne karščio pasekmėmis nuotrauka, foto

Pastarąją savaitę oro temperatūra Lietuvoje viršijo 30 laipsnių karščio ir įsibėgėjus vasarai...

Ligoninėms pradėjo trūkti kraujo nuotrauka, foto

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje visą mėnesį praleis iš JAV atvykę jaunuoliai, kurie domisi...

Gydytojai sulaukė "šešėlių" nuotrauka, foto

E. Masiulio ir jo žmonos skyrybų prašymas - jau teisme nuotrauka, foto

Žmonės, Buvusiam Liberalų sąjūdžio vadovui Eligijui Masiuliui (44 m.) pastarieji metai atnešė daug...

Bando kovoti su vežėjams iškilusia grėsme nuotrauka, foto

Ūkis, Aistros dėl Europos Parlamento (EP) siūlomo Mobilumo paketo, galinčio suduoti lemiamą smūgį...

"Noriu atiduoti duoklę mylimai Klaipėdai" nuotrauka, foto

Sportas, "Tinklinį yra tekę žaisti Šveicarijoje tarp Alpių kalnų, Suomijoje prekybos centro ketvirtame...

Naują mokyklą Klaipėdoje statys vilniečiai nuotrauka, foto

Klaipėda, Trečiadienį Klaipėdos savivaldybėje pasirašyta sutartis dėl naujos mokyklos Klaipėdoje statybos su konkursą...

Ūkis, Paskelbta prieš 32 min.

Sportas, Paskelbta prieš 49 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...