2021 m. kovo 7 d. 17:19 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Sveikata  >  Sveikata

Sveikata

Ministras nurodė, kas nuo COVID-19 bus paskiepyti pirmieji

(1)

2020-12-07, 11:29

Indrė Jurčenkaitė, 15min

Ministras nurodė, kas nuo COVID-19 bus paskiepyti pirmieji nuotrauka, foto

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr. / Vakcina nuo koronaviruso

Reklama

Operacijų vadovas, laikinai pareigas einantis sveiktos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino tvarką, pagal kurią šalis ruošis COVID-19 vakcinacijai, bei nustatė, kurios visuomenės grupės į vakciną pretenduos pirmumo tvarka.

Sprendimą dėl to ministras pasirašė penktadienį, jis įsigaliojo.

A.Veryga iki gruodžio 11-osios pavedė savivaldybių administracijų direktoriams: paskirti savivaldybės vakcinacijos koordinatorių, tai yra, savivaldybės gydytoją ar kitą administracijos darbuotoją, kuris koordinuotų vakcinacijos procesą savivaldybėje, taip pat – organizuojančiose asmens sveikatos priežiūros įstaigose (ASPĮ), užtikrintų sklandų prioritetinėms grupėms priklausančių asmenų skiepijimą, bendradarbiautų su Sveikatos apsaugos ministerija; paskirti vieną (ar kelias) savivaldybės (ar kelių savivaldybių) teritorijoje vakcinaciją organizuojančią ASPĮ, kuri užtikrintų sklandų prioritetinėms grupėms priklausančių asmenų paskiepijimą, gebėtų per 120 val. nuo vakcinos pristatymo paskiepyti prioritetinėms grupėms priklausančius savivaldybės gyventojus pilnai sunaudojant bent 1 pakuotę, kurioje numatomos 975 dozės, COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinos, bendradarbiautų su kitomis savivaldybėje paskirtomis vakcinaciją organizuojančiomis ASPĮ ir su paslaugų teikimą organizuojančiomis ASPĮ.

„Scanpix“ nuotr./Vakcina

Prioritetinės grupės, kurios bus skiepijamos nuo COVD-19, yra šios: slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugas teikiančių asmens sveikatos priežiūros įstaigų pacientai bei stacionarinių socialinės globos įstaigų gyventojai; slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugas teikiančių asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai bei socialinių paslaugų įstaigų darbuotojai; labai didelės rizikos sveikatos sistemos darbuotojai.

Reklama

Atliekamos funkcijos ir užduotys susijusios galimai patiriamu kontaktu su SARS-CoV-2 virusu infekuotais aerozoliais (aerozolius generuojančios procedūros COVID-19 liga sergantiems pacientams, tokios kaip trachėjinė intubacija, neinvazinė plaučių ventiliacija, tracheotomija, bronchoskopija, spirometrija, autopsija, darbas su COVID-19 liga sergančiais pacientais mažose, blogai vėdinamose patalpose ir pan.); didelės rizikos sveikatos sistemos darbuotojai.

Atliekamos funkcijos ir užduotys susijusios su didele sąlyčio tikimybe su asmenimis, kuriems nustatyta COVID-19 liga arba kurie įtariami sergantys COVID-19 liga (pvz., išvardytų asmenų pervežimas, jų priežiūra, odontologijos paslaugos). vidutinės rizikos sveikatos sistemos darbuotojai.

Atliekamos funkcijos ir užduotys susijusios su dažnais ir (ar) artimais kontaktais su plačiąja visuomene, tačiau nebūtinas sąlytis su asmenimis, kuriems nustatyta COVID-19 liga arba jie įtariami sergantys COVID-19 liga, apima darbo vietas ASPĮ, kuriose sunku laikytis saugaus atstumo, dažni kontaktai su kitu personalu (pvz., stacionarinės ir ambulatorinės kontaktinės paslaugos užkrečiamų jų ligų požymių neturintiems pacientams, medicininė reabilitacija); mažos rizikos sveikatos sistemos darbuotojai.

Atliekamoms funkcijoms ir užduotims atlikti reikalingi minimalūs profesiniai kontaktai su kolegomis, dirbama atokiai nuo likusio personalo, teikiamos nuotolinės sveikatos priežiūros paslaugos, įtraukiant ir vaistinių darbuotojus; vyresni nei 65 m. amžiaus asmenys; asmenys, sergantys lėtinėmis ligomis.

Sveikatos sistemos darbuotojai suprantami kaip visi asmens sveikatos priežiūros įstaigų ir visuomenės sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, nepriklausomai nuo jų profesijos ar atliekamų pareigų.

Duomenis, apie lėtinėmis ligomis sergančius asmenis, Sveikatos apsaugos ministerija pateiks už savivaldybes. Lietuva vakcinas nuo COVID-19 yra nusprendusi pirkti iš šešių kompanijų – „AstraZeneca“, „Janssen Pharmaceutica NV“, „Sanofi ir GSK“, „BioNTech ir Pfizer“, „CureVac“ bei „Moderna“.

Reklama

Planuojama pirkti tiek vakcinų, kad jų pakaktų paskiepyti 70% šalies gyventojų, tačiau dėl galiojančių susitarimų ir siekio sumažinti rizikas, jų bus perkama gerokai daugiau, nei reikėtų visiems gyventojams.

Nepanaudotas vakcinas bus galima parduoti arba dovanoti trečiosioms šalims.

 

Žymos: vakcina, vakcinos

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2020-12-10   07:28

IP: 185.11.26.161

Pirmas turi pas įskiepyti Veryga, po to visi kiti sėdintis seime.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

"Nė vienai dienai nebuvome sustabdę darbų - tiek dienos stacionaras, tiek ambulatorinės...

Klaipėdos universitetinės ligoninės medikai pabrėžia: "Neatidėliokite vizitų!" nuotrauka, foto

Europos vaistų agentūra (EVA) ketvirtadienį paskelbė pradėjusi rusiškos „Sputnik V“ vakcinos nuo...

EVA pradėjo rusiškos „Sputnik V“ vakcinos vertinimą nuotrauka, foto

Nors sniegas nutirpo dar visai neseniai, po juo žiemojusios erkės jau tampa...

Suaktyvėjusios erkės pavojingos ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams nuotrauka, foto

Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas (NMVRVI) antradienį patvirtino didelio patogeniškumo...

Paukščių gripas patvirtintas dar dviem gulbėms nuotrauka, foto

A.Kubilius apie G. Nausėdos problemas: „Tai „nereikšmingo Prezidento“ sindromas“ nuotrauka, foto

Lietuva, Praėjusią savaitę nuskambėjo žinia apie tai, kad prezidento Gitano Nausėdos komandą palieka...

Mirė astrofizikas Algimantas Ažusienis nuotrauka, foto

In Memoriam, Sekmadienį, eidamas 92-uosius metus, mirė astrofizikas, gamtos mokslų daktaras Algimantas Ažusienis, pranešė...

Ihoris Žovkva: Ukrainai rusiškos vakcinos - hibridinio karo dalis nuotrauka, foto

Pasaulis, Ukrainos valdžia rusišką vakciną „Sputnik V“ laiko hibridinio karo šalyje dalimi....

Pirmojo choleros protrūkio Klaipėdoje 190 metų sukakčiai nuotrauka, foto

SE, Apie choleros epidemijas jau ne kartą rašyta. Taip pat ir apie tai,...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...