Kompensuojamieji vaistai tūkstančių nebekainuos

Kompensuojamieji vaistai tūkstančių nebekainuos

Sveikatos apsaugos ministerija nusprendė - kompensuojamųjų vaistų kainos privalo mažėti. Privalomojo sveikatos draudimo fondo kompensuojamųjų vaistų bazinių kainų skaičiavimo pakeitimams trečiadienį pritarė Vyriausybė. Pasirodo, kainos neperžiūrėtos buvo jau beveik dešimtmetį.

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis pareiškė, jog peržvelgus kompensuojamųjų vaistų kainas ir derantis su vaistų tiekėjais, vien šiemet valstybė galėtų sutaupyti 56 mln. litų: „Su šiuo bendru planu mes planuojame sutaupyti šiemet iki 56 mln. litų. Privalomojo sveikatos draudimo fondo pinigų”, - Vyriausybės posėdyje sakė ministras. Jis tikisi, jog remiantis pasauline patirtimi kompensuojamųjų vaistų kainas galima sumažinti net iki 80 proc.

Pasak ministro, privalu kuo skubiau pradėti kainų mažinimo politiką, orientuotą į vėžiniams susirgimams gydyti skirtus vaistus.

Pasigirdus tokioms žinioms, jog tūkstančiais kainuojantys vaistai gali kaip reikiant atpigti, „Vakaro žinios” klausė žmonių, ar šiandien galiojančios vaistų kainos pateisina ligonių lūkesčius ir galimybes.

Juk gerai, kad kompensuojamieji vaistai beveik neįperkami?

JOLITA, pensininkė:

Nepasakyčiau, kad tai yra labai brangu, dažnai siūlomi įvairūs pasiūlymai ir akcijos. Pritarčiau, jei kompensuojamuosius vaistus atpigintų, pigesni vaistai tikrai reikalingi. Man dar neteko susidurti, tačiau nors ir kompensuojamieji vaistai, tačiau nuo vėžinių susirgimų jie kainuoja tikrai brangiai. Turėtų būti pigiau. Visa tai turi būti nuolat prižiūrima ir tikrinama derinant prie esamos šalies situacijos ir žmonių gyvenimo lygio, nes šiandien žmonių pajamos vaistų kainų visiškai neatitinka.


RIMA, inžinierė:


Kompensuojamųjų vaistų kaina turi būti pritaikyta, kad ligonis turėtų bent jau galimybę juos įsigyti. Reikia peržiūrėti kainas ir pritaikyti pagal esamus ligonius. Juk senesni žmonės iš pensijų nesugeba kai kurių vaistų nusipirkti. Kai kurie, manau, net atsisako tuomet gydymo. Valstybėje žmogus turi būti svarbiausias, nes yra iššvaistoma kažkur nemažai pinigų. Tie pinigai turėtų būti naudojami štai tokiems svarbiems dalykams, nes net ligoninėse remontai nedaryti nuo sovietų laikų.


ALDONA, pensininkė:

Tokių vaistų kaina, manau, turėtų atitikti žmonių pragyvenimo lygį ir jų gaunamą uždarbį. Žinoma, būtų gražu, kad valstybė kompensuotų šiems žmonėms kuo didesnį procentą, bet realiai žiūrint tai galėtų būti bent jau pusė vaistų kainos. Manau, kad yra žmonių, kurie neišgali vaistų įpirkti arba net paima paskolas jiems. Liūdna, kad taip yra. Mano nuomone, būtinai reikia nuolat domėtis vaistų kainomis ir visa besikeičiančia rinka. Reikia žiūrėti, kaip kyla kainos, ar didėja infliacija.


KRESCENCIJUS, filosofas:

Kai kurie vaistai Lietuvoje tikrai labai brangūs. Vieni ligoniai mano, kad jei gydytojas išrašė, tai reikia laikytis. Kiti žmonės tiesiog nežino, kad galima rinktis alternatyvą. Yra vaistininkų, kurie pasiūlo, kad galima rinktis kažką pagal kišenę. Tokia sistema vis tiek yra šiek tiek patogi piktnaudžiavimui. Manau, vaistininkas turėtų būti įpareigotas informuoti apie turimų vaistų arsenalą. Kai kompensuojamieji vaistai viršija finansines galimybes, kai kurie žmonės tiesiog pasirenka pasiduoti.


LIUDAS, prekybininkas:


Kad vaistai labai brangūs, negaliu pasakyti. Bet tiksliai žinau, kad Lietuva yra daugiausia vaistų suvartojanti šalis Europoje. Geriau jų mažiau vartoti ir būti sveikesniems. Aš pats stengiuosi daugiau gydytis natūraliais būdais, žinoma, kai reikia, tai reikia. Bet viską reikia gerai įvertinti. Deja, jei per 9 metus nebuvo peržiūrėtos vaistų kainos, greičiausiai tam yra paaiškinamos priežastys. Ne visus farmacininkų sprendimus galima suprasti, egzistuoja įvairūs užsakymai ir pelnu paremti prioritetai.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder