Kokie pomėgiai atitolina senatvę

Kokie pomėgiai atitolina senatvę

Mokslininkai nustatė, kad mėgstama veikla gali pridėti keletą gyvenimo metų. Specialistai iš Didžiosios Britanijos 8,5 metų stebėjo grupę senyvo amžiaus britų, kuriems tyrimo pradžioje buvo apie 65 metus. Mokslininkai apklausė visus dalyvius, ar šie turi kokių nors pomėgių. Paaiškėjo, kad hobio turėjimas gerokai didino žmogaus optimizmą. Bet svarbiausia, kad per 8,5 metų mirė 29 proc. eksperimento dalyvių, neturėjusių hobio, ir tik 9 proc. iš pomėgius turėjusiųjų pogrupio.

Įsigykite augintinį

Statistikos duomenimis, šunų ir kačių šeimininkai gyvena vidutiniškai 5 metus ilgiau. Pavyzdžiui, JAV senelių namuose taikoma gyvūnų terapija. O australų mokslininkai nustatė, kad bendraujant su šunimi arba kate kraujyje mažėjo cholesterolio kiekis. O tiems, kurie nenori gauruoto draugo, specialistai pataria atkreipti dėmesį į žuvytes. Amerikiečiai atliko keletą eksperimentų ir nustatė: padidėjęs kraujospūdis sumažėja per 15-20 minučių vien stebint akvariumo žuvyčių gyvenimą.

Vaikštinėkite

Ėjimas sparčiu žingsniu po 25 minutes per dieną gali pridėti 7 gyvenimo metus. Tai nustatė Vokietijos mokslininkai. Mokslininkai domėjosi 30-60 metų vyrų ir moterų, iki tol nesportavusių, sveikatos rodikliais. Po 6 mėnesių sportavimo buvo tiriamas savanorių kraujas, siekiant nustatyti senėjimo proceso žymenis. Per šį laiką visų dalyvių visų organų ir sistemų senėjimas sulėtėjo.

Keliaukite!

Tai padeda stiprinti imunitetą. Keliaujant jus nuolatos veikia įvairios aplinkos sąlygos, o tai treniruoja imuninę sistemą. Be to, įrodyta, kad kelionės padeda lengviau įveikti stresą, todėl kelionių mėgėjus rečiau ištinka infarktai ir insultai.

Vaikščiokite į bažnyčią

JAV Ajovos universiteto specialistai nustatė, kad kassavaitinis lankymasis pamaldose bažnyčioje arba kitoks religinis ritualas palankiai veikia gyvenimo trukmę ir gali pridėti 7 gyvenimo metus.

Spręskite kryžiažodžius

Vokiečių mokslininkai bandė nustatyti veiksnius, turinčius įtaką ilgesnei gyvenimo trukmei. Paaiškėjo, kad seni žmonės, kurie netingi nuolatos duoti darbo smegenims, turi daugiau šansų tapti ilgaamžiai. Pavyzdžiui, nustatyta, kad tų, kurie mėgsta spręsti kryžiažodžius, šansai išgyventi iki 75 metų yra 
30 proc. didesni negu tų, kurie nemėgsta tokios veiklos.

Auginkite gėles

Švedų mokslininkai nustatė, kad senyvi žmonės, kurie mėgsta kapstytis sode ar darže, maždaug 30 proc. rečiau už bendraamžius patiria insultus ir serga širdies bei kraujagyslių ligomis.

Šokite!

Šis smagus užsiėmimas palankiai veikia organizmą: kraujyje daugėja deguonies, mažėja nervinė įtampa ir galvos skausmas. Taip pat nustatyta, kad moterys, kurioms buvo pašalintas piktybinis auglys, pasveiksta greičiau, jeigu prie įprasto gydymo pridedami ir šokiai. Atlikus mastektomiją, petys gali tapti nejudrus, bet moterys, kurios šoko, išlaikė sąnario lankstumą.

Mokykitės užsienio kalbų

Užsienio kalbos mokymasis, teigia mokslininkai, teigiamai veikia žmogaus smegenis net sulaukus garbingo amžiaus. Specialistai lygino rezultatus testų, kuriuos dalyviai atliko būdami 11 metų, su atitinkamais rodikliais sulaukus 70-ies ir padarė išvadą, kad smegenų darbas gerėjo kaip tik dėl užsienio kalbos mokymosi.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder