2020 m. spalio 28 d. 11:04 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Sveikata  >  Sveikata

Sveikata

Kodėl Europoje įvertintas odontologas svajones vejasi... Lietuvoje?

Žvaigždžių nereikia ieškoti toli - gydytojas burnos chirurgas, med. dr. Tadas Koržinskas mokslines studijas atlieka ne tik gimtinėje, bet ir užsienyje. Iš jo mokosi viso pasaulio odontologai, o darbo vietas siūlo geriausi universitetai. Su gydytoju kalbamės apie parsivežtas patirtis, iššūkius ir norą dirbti Lietuvoje.

Išlieka stipriausi

Gydytojo odontologo specialybės mokėtės Vokietijoje. Kokie atsiminimai?

Mokslas ten nelengvas. Pažįstu daugiau studijas Vokietijoje metusių žmonių nei jas baigusių. Adatos skylutė labai maža: po pirmųjų studijų metų atsisijoja aibė studentų. Jaučiama didelė konkurencija ir psichologinė įtampa, ypač jeigu esi iš svetur.

Kur prasidėjo Jūsų mokslinis kelias?

Greifsvaldo (Greifswald) universitete: čia baigiau bazines studijas. Mokslus tęsiau privačioje klinikoje, pas gydytoją Reusch, vieną žymiausių Vokietijos odontologų. Šešerių metų mokslus vainikavo estetinės rekonstrukcinės odontologijos specialisto sertifikatas. Šešerius metus praleidau Frankfurto universitete - baigiau burnos chirurgijos rezidentūrą. Dirbau kompleksinės odontologijos poskyryje, kur gydėme pacientus, turinčius ypač sudėtingų problemų. Hamburgo universitete baigiau doktorantūrą. Ten dėsčiau universiteto Veido žandikaulių chirurgijos skyriuje, atlikau mokslinius tyrimus.

Minėjote, kad tapote sertifikuotu estetinės rekonstrukcinės stomatologijos specialistu. Kuo ypatingas šis pasiekimas?

Tai labai plati specializacija, tačiau ją turi tik keli žmonių. Per 20 metų visoje Europoje sertifikuoti vos 24 gydytojai ir 4 dantų technikai. Į šių specialistų gretas patenku ir aš.

Gydytojas renkasi Lietuvą

Ryšiai su Vokietija nenutrūko. Gyvenate tarp Klaipėdos ir Berlyno?

Šiuo metu esu pakviestas dirbti į Berlyno Charité universitetą. Dėstysiu protezavimo skyriuje ir dalinsiuosi patirtimi su ateities odontologais. Tačiau tai tik mano veiklos dalelė. Daugiausiai laiko praleidžiu Lietuvoje. Fiziškai būti vietoje esant technologijoms nėra reikalo.

Net 15 metų praleidote Vokietijoje, bet Jūsų kabinete ant sienos matome tik 3 sertifikatus...

Jeigu ištraukčiau visus, jais galima ištapetuoti kokius 40 kvadratinių metrų sienos ploto (juokiasi). Esu baigęs daugiau kaip šimtą ir pats vedęs daugiau nei 300 įvairių praktikinių, mokslinių kursų. Tačiau 3 išskirtiniausi mano pasiekimai – medicinos mokslų daktaro laipsnis ir estetinės rekonstrukcijos specialisto sertifikatas, kuris yra dvigubas: Vokietijos estetinės odontologijos sąjungos ir Europos odontologų asociacijos pažymėjimai. To Lietuvoje neturi joks kitas gydytojas ir šie pasiekimai man labai svarbūs.

Kodėl grįžote į Lietuvą? Juk galėjote dirbti prestižinėse Vokietijos klinikose?

Niekada nebuvau ekonominis emigrantas. Į Vokietiją važiavau mokytis. Galiausiai supratau, kad žinių ir patirties jau pakanka, tad grįžau į Lietuvą. Gal žiūriu senamadiškai, bet manau, kad lietuviai turi dirbti savo žemėje, savo žmonių labui. Patriotizmu to gal ir nevadinu. Tačiau nenorėjau palikti Lietuvos. Neturėjau minčių dirbti kur nors kitur.

Kokius pastebite skirtumus tarp Lietuvos ir Vokietijos odontologų?

Vienas didžiausių skirtumų – tai, kad Vokietijoje didelę dalį studijų užima dantų protezų gaminimo technologijos įsisavinimas. Turėjome protezus, vainikėlius mūsų gydomiems pacientams pasigaminti patys. Grįžęs į Lietuvą matai, kad odontologai bėga tartis dėl protezų konstrukcijos su dantų technologu arba apskritai nesupranta, kokį gaminį gavo. Iš pradžių stebiesi, o vėliau supranti, kad tai – mokymo sistemos skirtumai. Tačiau kalbant apie bendrą odontologų lygį, mes, lietuviai, esame labai imlūs, nagingi ir sparčiai judame į priekį. Šaknų kanalų gydymo, implantologijos srityse turime labai iškilių asmenybių ir esame žinomi Europoje.

Moko odontologus iš viso pasaulio

Galbūt iš Vokietijos atsivežėte revoliucinių gydymo metodikų?

Sklaida apie naujus gydymo metodus vyksta nepaprastai sparčiai. Tačiau naujovė, net jei atrodo gera, nebūtinai tokia yra. Kokybę parodo tik laikas. Savo klinikoje turime visas naujausias technologijas – intraoralinius skenerius, 3D spausdintuvus ir kitos modernios aparatūros, tačiau naudojuosi ir ne vieno dešimtmečio patikrintomis metodikomis. Didžiausias filtras visoms naujovėms – atsakomybė prieš pacientą už savo darbą.

Jūsų įžvalgos įvertintos ir Šveicarijoje. Papasakokite apie šią patirtį.

Pats žymiausias Šveicarijos implantų gamintojas ieškojo ekspertų. Mane pakvietė dėl bedančių žandikaulių protezavimo: kad papasakočiau, kaip teisingai planuoti gydymą, paruošti pacientą, kaip parinkti teisingą implantų skaičių, padėtį. Iš visos Europos buvo pakviesta maždaug 30 gydytojų, o po pirmojo mūsų susitikimo patekau į suformuotą 8 ekspertų komandą. Paruošėme metodinę medžiagą, kuria šiandien naudojasi viso pasaulio gydytojai.

Implantacijos subtilybių mokote viso pasaulio specialistus, o su kokiais dantų implantais dirbate pats?

Naudoju tik šveicariškus „Premium“ klasės implantus. Kiekvienam pacientui implantą parenku pats, pagal tai, kokia paciento anatomija, kaulo būklė. Manau, kad parinkti tinkamiausią gydymo variantą – mediko užduotis.

Svajonių turi daug

Kaip sekėsi burti Bokštų odontologijos klinikos komandą?

Šis klausimas, grįžus iš Vokietijos, buvo pats opiausias. Turime be galo patyrusius gydytojus. Šalia tokių profesionalų ieškojau naujų žmonių, gabių skirtingose odontologijos sferose. Džiaugiuosi, kad klinikoje dirba tik aukštos kvalifikacijos specialistai. Nuo mikrochirurginės endodontijos, periodontologijos ir kitų specialistų iki asistentų, burnos higienistų.

Išduokite paslaptį – gal turite daugiau svajonių, kurias ruošiatės įgyvendinti?

Vokietijoje ilgą laiką gyvenau X amžiaus pilyje. Antrame aukšte buvo mano apartamentai, o trečiame - klinika. Atvirai sakant, pripratau prie tokio komforto (juokiasi) ir gal senatvėje, kaip Akselis Miuntė, ir aš galėsiu praleisti likusį laiką svajonių rūmuose Kaprio saloje. O šiaip mokausi operinio dainavimo. Taigi laukite premjeros - gal susirgs koks tenoras, o aš jau ir čia...

Ką planuojate ateičiai? Ar nepabėgsite iš Lietuvos?

Vienas JAV generolas pasakė: „Jei nori pakeisti pasaulį, pirmiausia pasiklok lovą“. Pradėti reikia nuo savęs. Bėgti iš gimtinės nesiruošiu, veiklos netrūksta. Turiu daug pacientų, kurie atvyksta net iš Vilniaus, todėl po ilgų apmąstymų nusprendžiau įkurti konsultacinį kabinetą sostinėje – žmonių pasitikėjimas įpareigoja.

Tikiu, kad savo šaliai esu naudingas ir reikalingas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

Itin sparčiai populiarėjantys elektriniai paspirtukai kelia nerimą įvairių sričių specialistams - daugėja...

Paspirtukas - ne pramoga: skaudžios didelio greičio pasekmės nuotrauka, foto

Daugeliui iš mūsų šiuo metu sunkiau nei įprastai, todėl ypač svarbu žinoti,...

Kad ir kokia tamsi atrodytų naktis, – rytas visada ateina nuotrauka, foto

Viena lemtinga išgirsta frazė, iš kartos į kartą perduodama tradicija, nuo mažų...

Medikų pašaukimo istorijos – garsios fotomenininkės portretuose nuotrauka, foto

 Atopinį dermatitą žmonės kartais vadina uždelsto veikimo bomba, nes ši liga vaikams...

Atopinis dermatitas: nereikia kentėti, yra būdų gydytis nuotrauka, foto

Olando Kepurės skardžio irimo sustabdyti neįmanoma nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Vienas lankomiausių gamtos paveldo objektų Lietuvoje – Olando Kepurės skardis. Tačiau jo...

„Žalioji banga“ - kitąmet nuotrauka, foto

Klaipėda, Gera žinia uostamiesčio transporto eismo dalyviams – kitų metų vasarą Klaipėdoje bus...

Klaipėdos rajono savivaldybė parduoda UAB „Stotis“ akcijas nuotrauka, foto

Ūkis, Klaipėdos rajono savivaldybė parduoda jai priklausančias UAB „Stotis“, įmonės, kuri valdo Gargždų...

KU studentams skirta 16 savivaldybės stipendijų nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos miesto savivaldybės administracija paskyrė 32 metines stipendijas gabiems ir talentingiems aukštųjų...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 19 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 39 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...