Klaipėdoje - krūties vėžio gydymo ekspertų paskaitos

Klaipėdoje - krūties vėžio gydymo ekspertų paskaitos

Praėjusį penktadienį Klaipėdoje vyko jau ketvirtoji tarptautinė konferencija, skirta krūtų vėžio gydymo naujovėms ir tendencijoms apžvelgti. Organizatoriai džiaugiasi, kad susirinkę Lietuvos medikai galėjo klausytis Europos krūtų vėžio gydymo lyderių paskaitų ir dalyvauti vertingose diskusijose.

Lietuvos onkologų chemoterapeutų draugija kartu su Klaipėdos universitetine ligonine surengė jau ketvirtąją mokslinę praktinę konferenciją "Krūtis tausojantis gydymas".

Lietuvos onkologų chemoterapeutų draugijos pirmininkas, Klaipėdos universitetinės ligoninės Onkologijos chemoterapijos klinikos vadovas Alvydas Česas džiaugėsi, kad konferencija tapo tradicinė ir kasmetinė-.

Esmė - krūtis tausojantis gydymas

Konferencijoje sulaukta apie 150 klausytojų (radiologų, patologų, genetikų, molekulinės biologijos specialistų, onkologų chemoterapeutų, chirurgų), skaityta beveik 30 pranešimų, kurių autoriai - Klaipėdos universitetinės ligoninės, Respublikinės Klaipėdos ligoninės, Nacionalinio vėžio instituto, Kauno klinikų, Santaros klinikų medikai.

Pasak A. Česo, visuose pranešimuose ir diskusijose buvo kalbama apie efektyvų ir krūtis tausojantį onkologinės ligos gydymą.

"Konferencijoje buvo susirinkę visi šiandien geriausi Lietuvos specialistai, kurie diagnozuoja, gydo ar dalyvauja krūties vėžio gydymo procesuose. Ligos atvejų vis daugėja. Iš dalies taip yra dėl to, kad gerėja diagnostika ir nustatoma daugiau krūties vėžio atvejų, ypač ankstyvos stadijos. Mes šioje konferencijoje kasmet aptariame labai daug dalykų, kurie yra svarbūs diagnozuojant ir gydant krūties vėžį.

Konferencija yra skirta krūtis tausojančiam gydymui. Šiuolaikinis gydymas pasižymi tuo, kad stengiamasi kaip įmanoma labiau sumažinti krūties šalinimo operacijų skaičių. Mokslinėje literatūroje teigiama, kad dažnai krūties pašalinimas neduoda papildomos naudos ir dar labiau nepailgina išgyvenamumo, tačiau apsunkina moters, pacientės kasdienį gyvenimą. Mūsų tikslas yra, kad moteris po gydymo galėtų gyventi kiek įmanoma kokybišką ir psichologiškai stabilų gyvenimą", - pasakojo A. Česas.

Diskusijos užsitęsė

Konferencijoje vyko dvi bendros pranešimų sesijos bei dvi paraleliai vykusios sesijos specialistams: chirurgams ir onkologams.

Vyko ir atskiros mokomosios paskaitos, kurias skaitė specialistai iš Vilniaus ir Londono. A. Česo teigimu, išklausyta informacija naudinga ne tik onkologams chemoterapeutams, bet ir radiologijos specialistams, slaugytojams, chirurgams ir kitiems specialistams, kurie rūpinasi krūties vėžiu sergančiomis pacientėmis.

Pranešimą Klaipėdoje skaitė Londono Karalienės Marijos universiteto Eksperimentinės vėžio medicinos centro profesorius Peter Schmid, o internetu į konferencijos lektorių būrį įsijungė ekspertas iš Berlyno - profesorius Michael Untch. Tarp išskirtinių lektorių šiemet buvo ir lietuvis Tomas Tičkūnas, daug metų dirbantis Londone.

"Paskaitos buvo tokios įdomios mūsų chirurgams, kad salėje net trūko vietų atsisėsti. Mūsų specialistams buvo įdomu, nes jie galėjo klausti patarimų, aiškintis, ką daro gerai, kur reikėtų tobulėti. Tai buvo naudinga patirtis. Viena pranešimų sesija net užsitęsė, nes dalyviams diskusija buvo labai įdomi. Manau, kad tai buvo didžiausia ir sėkmingiausia mūsų konferencija, kuri pakėlė mūsų gydytojų ir specialistų lygį. Diskusijos ir dalijimasis patirtimi parodė, kad mes neatsiliekame nuo Vakarų Europos šalių onkologijos, o mūsų chirurgų, radiologų, onkologų chemoterapeutų galimybės yra labai geros. Tikrai nesame nutolę nuo gydymo lyderių, galbūt norint dar geresnių rezultatų reikia kiek didesnių finansinių rezervų", - sakė A. Česas.

Nueitas ilgas kelias

Klaipėdos universitetinės ligoninės Onkologijos chemoterapijos klinikos vadovas A. Česas akcentavo, kad reikia dar labiau didinti visuomenės sąmoningumą, kad patikros programose dalyvautų kuo daugiau moterų - kuo anksčiau nustatoma liga, tuo lengviau būna ją gydyti ir tuo mažiau paveikiamas organizmas.

Pašnekovas pabrėžė, kad Klaipėdoje turima reikalinga įranga ir dirba specialistai, kurie gali atlikti sudėtingus prognostinius genetinius tyrimus, kurių rezultatai leidžia spręsti, kokį gydymą taikyti, kad jis būtų efektyvus - nuosaikesnį ar radikalesnį.

"Į mūsų ligoninę pacientus tokiems tyrimams atsiunčia ir Vilniaus, Kauno gydymo įstaigos. Tad judame tikrai gera kryptimi ir vystant onkologinę krūtų chirurgiją nueitas ilgas kelias. Kompensuojamųjų sąraše neturime kelių medikamentų, bet nesame tokie vieninteliai. Kaip ir iki šiol, planuojame bendradarbiauti su Vakarų Europos kolegomis, kad būtume aukšto lygio specialistai ir galėtume pacientėms pasiūlyti efektyviausią gydymą", - sakė A. Česas.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder