2021 m. sausio 24 d. 06:10 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Sveikata  >  Sveikata

Sveikata

Kai svarbiausias dalykas tampa dantys

(7)

2014-02-22, 10:01

Monika ARBAČIAUSKAITĖ

Kai svarbiausias dalykas tampa dantys nuotrauka, foto

© FOTOLIA nuotr.

Reklama

Nuimami dantų protezai, liaudyje vadinami dantimis stiklinėje, apkartina daugelio žmonių gyvenimą. Ir tai ne tik senukų problema. Plokšteles pakeitę į nenuimamus protezus, tvirtinamus prie implantų, žmonės susigrąžina gyvenimo džiaugsmą ir gerą savijautą. Svarstydami, kam patikėti savo sveikatą, renkasi patikimą gydytoją ir neskausmingą procedūrą. Svarbu ir tai, kad nereikėtų ilgai laukti naujųjų dantų.

Dantų implantų gamintoja, švedų kompanija "Nobel Biocare", yra sukūrusi ypatingą metodiką, kuri leidžia atkurti dantis tik ant 4 implantų. Ši metodika taip ir vadinasi - "All-on-4". Visi ant keturių. Naujieji laikini dantys ant implantų tvirtinami iš karto, nereikia laukti, kol šie prigis. Tai patikimas, moksliškai pagrįstas, plačiai ir jau senai pasaulyje naudojamas sprendimas.

Klaipėdoje "Nobel Biocare" implantus savo praktikoje naudoja odontologijos klinikos "Vaidenta" gydytoja Jolanta Leščiuvienė. Pasak jos, "All-on-4" metodika yra pritaikyta paciento patogumui. Skirtingai nei su kitais implantais, kai dažniausiai vieno žandikaulio dantims atkurti yra naudojami 6-8 implantai, šiuo atveju visiškai užtenka keturių. Vieno vizito metu į žandikaulį įsriegiami 4 implantai ir ant jų uždedami laikini dantys, kurie po kelių mėnesių pakeičiami nuolatiniais.

"Žmogui nereikia gyventi be dantų. Visos "Nobel Biocare" medžiagos yra biologiškai suderintos su žmogaus organizmu, todėl, laikantis protokolo, 99 proc. procedūrų su šios kompanijos implantais yra sėkmingos. Gamintojas jiems suteikia viso gyvenimo garantiją", - pasakojo J. Leščiuvienė.

Dantų gydytojo profesija - gydytojos Jolantos šeimos tradicija. Klaipėdoje garsus daktaras Zenonas Vaičekauskas perdavė dukrai meilę darbui ir pagarbą žmogui. Jos klinikos duris dabar praveria ir buvę tėvo pacientai, ieškodami ne tik gero gydymo, bet ir medicinos mokslo naujovių. Vienas jų - šešiasdešimtmetis lakūnas Adolfas Mačiulis iš Dauparų.

Dantų neteko staiga

Visų sveikų savo dantų A. Mačiulis neteko staiga, kai sulaukė pusamžio. Šiuo metu jis dirba Klaipėdos avialinijose, dar skraido - pilotuoja lėktuvus su parašiutininkais, barsto vakciną laukiniams žvėrims nuo pasiutligės. Prieš dešimt metų buvo išvykęs pusmečiui į Afriką, ten irgi skraidė, purškė pasėlių laukus nuo skėrių. Tačiau spėja, kad ši išvyka buvusi lemtinga sveikatai. Po jos ėmė klibėti dantys, iki tol buvę sveikutėliai, tik vienas plombuotas.

Reklama

"Gal nuo tenykščio maisto, o gal šiaip - atėjo laikas jiems iškrist", - susitaikęs su likimu gūžtelėjo pečiais Adolfas.

Nuosavus dantis pakeitė išimami protezai. "Su plokštele būti labai nepatogu. Plokštelė yra plokštelė", - lakoniškai, kaip du kart du nukirto pašnekovas, leisdamas suprasti, kad viskas tuo ir pasakyta.

Su nuimamais protezais - dantimis stiklinėje - jis gyveno porą trejetą metų. Kol susikaupė ir nutarė įsidėti nenuimamus dantis ant implantų. Tiesa, kol kas jis turi tik tvirtus apatinius dantis.

GYDYTOJA. Odontologijos klinikos "Vaidenta" gydytoja Jolanta Leščiuvienė.

Kokiam gydytojui patikėti savo dantis, rinkosi pagal kokybę, vietą, kad daktaras būtų šalia, ir kainą.

Reklama

"Dairiausi ir kituose miestuose, bet manau, kad geriau implantus dėtis ten, kur bet kada galėsi ateiti, jei kartais prireiktų. Gydytoja Jolanta Leščiuviene pasitikėjau, nes jos tėvukas gydė mane anksčiau. Pamaniau, kad tėvo atsakingumas ir darbo kokybė persidavė. Ir neklydau. Kitas dalykas - kaina. Kitur brangiau. Man patiko, kad čia kiek pasakė iš pradžių, tiek ir kainavo. Kitur girdėjau pasako vieną kainą, o paskui žiūrėk prasideda - už tą papildomai tiek, už aną - dar tiek. Juk norisi iš karto žinoti ir susiplanuoti, kiek kainuos, - pasakojo vyras.

Protezai - kaip savi dantys

Dabar jis jau turi tvirtus, nuolatinius dantis apačioje, kuriuos ir vadina savais. Prie keturių "Nobel Biocare" implantų jam buvo pritvirtinti visi apatinio žandikaulio dantys. Kartais išgirsta malonių komplimentų iš žmonių, kad jo labai gražūs dantys.

VADOVAS. Odontologijos klinikos Dantų priežiūros centro vadovas Simonas Bankauskas.

"Jaučiuosi labai gerai. O pati procedūra man netgi patiko, nes žinojau, kad atsikratysiu plokštelės. Neskaudėjo. Žinoma, baimės būta. Bet užtat dabar jaučiuosi kaip normalus žmogus. Niekada nebuvau linkęs rodyti dantų, per daug šypsotis, bet dabar kai pagiria, smagu. Bet svarbiausia - galiu viską normaliai valgyti", - santūriai atviravo A. Mačiulis.

Viršutinio žandikaulio dantis kol kas jam atstoja nuimami protezai. Bet artimiausiu metu jis ketina ir juos pasikeisti į normalius, ant implantų pritvirtintus dantis.

Vienintelis nepatogumas - į komandiruotes tenka vežiotis specialų dantų plovimo aparatėlį. Paprasto dantų šepetėlio neužtenka. Bet palyginus su tais nepatogumais, kokius teko patirti su plokštelėmis - tai vienas juokas!

Gyvens dėl dantų

Reklama

"Nobel Biocare" sprendimas "All-on-4" patogus pacientui būtent tuo, kad atkuriant visus žandikaulio dantis beveik niekada nereikia priauginti kaulo.

Odontologijos klinikos Dantų priežiūros centro vadovas, gydytojas Simonas Bankauskas pasakojo, jog implantai specialiai sriegiami tam tikru kampu ten, kur yra pakankamai kaulo. Jį "pamatyti" padeda kompiuterinė tomografija.

Ramutę Naujikienę iš Alytaus pas gydytoją S. Bankauską atvedė jos sūnus, kuris ir pats gydėsi Dantų priežiūros centro klinikoje. Pasakodama apie tai, kaip jai buvo atkurti dantys, 72 metų moteris netveria džiaugsmu.

"Pagaliau aš vėl pasijutau kaip žmogus. Kai sudėjo implantus ir dantis, pasakiau daktarui - dabar, daktarėli, gyvensiu tik dėl tavo dantų!"

Trisdešimt ketverius metus išimamus dantų protezus nešiojusiai poniai Ramutei tarsi saulė iš naujo nušvito.

"Gimiau karo metais. Tada trūko visko, ir maisto, ir vitaminų. Kai man buvo dveji metai, užpuolė baisios votys. Jų padarinius jaučiu visą gyvenimą. Dalis veido liko paralyžiuota. Dantys visada buvo mano jautriausia vieta. Dirbau siuvimo fabrike. Stomatologė man vis sakydavo: "Kaip man tavęs gaila", - ir gelbėjo, kaip galėjo. Dėjo dalinius tiltus, dantys po jais gedo, klibėjo. Pasaka be galo. Ir pamažu šalino po kelis. Kiekgi žmogus turi tų dantų. Po du, po du ir nebėra 32. Jei turėtum žmogus šimtą, tai pas daktarą gal su kokiu vienu dar būčiau atėjusi. Atėjau visai tuščia burna", - optimizmo ir jumoro jausmo neprarandanti Ramutė linksmai pasakojo savo nelinksmą istoriją.

Dantų laukia kaip išganymo

Reklama

Pritaikius "All-on-4" metodiką jai jau sudėti visi apatiniai dantys. Viršutinius dantis ant implantų moteris planuoja atkurti kovo pradžioje.

"Kad jūs žinotumėt, kaip man nusibodo tie išimami protezai. Tos dienos, kai jau pradės tvarkyti viršutinius, laukiu kaip išganymo. Su plokštele burnoje jautiesi kaip su balnu. Ir kąsnis stringa, ir dantys išslysta, kitą kartą ir liežuvį įsikandi. Ką jau kalbėti apie kramtymą.

Esu socialiai remtina. Plokšteles man vis pagamindavo nemokamai. Kai jau nutariau įsidėti implantus, nuėjau į mūsų polikliniką. Padarė nuotrauką. Įsivaizduojate - išsižiojusios! Ir pasakė, kad nelikę pas mane kaulo, nėra kur dėti tų implantų. Ir juokas, ir ašaros. Pravirkau. Man tų dantų labai reikia! Tuomet sūnus pasiūlė važiuoti į Kauną, pas gydytoją S. Bankauską. Šiek tiek jau žinojau apie jį. Man patiko, kad duoda garantiją, kad padeda bet kokio amžiaus žmonėms. Žinote, su senais dažniausiai niekas nebenori vargintis!" - guodėsi moteris.

Kaulo priauginti nereikėjo

Ji džiaugėsi, kad po šitiek plokštelės nešiojimo metų gydytojas atrado tinkamo nuosavo kaulo, nereikėjo priauginti. Visus keturis implantus sudėjo vienu kartu, gan greitai. Iš karto buvo pritvirtinti neišimami laikini dantys, o po kelių mėnesių uždėti nuolatiniai. Implantai prigijo gerai. Skausmo ji nejutusi. Ir nė vienos "skausmo tabletės" nereikėję gerti. Dabar jaučiasi, anot jos, pasakiškai. Tik vis iš įpročio mėgina stumti liežuviu dantis ir kiekvieną kartą nudžiunga, kad jie - nė krust. O savo gydytoją mini tik geru žodžiu:

"O kokie mes tapom draugai! Toks mielas daktaras, nesugadintas, supranta žmogų. Kitas būtų arogancijos pilnas. Ir kolektyvą turi puikų. Visos sesutės, daktarės tokios jaunos, greitos, paslaugios, mandagios. Esu labai patenkinta."

Ponia Ramutė būkštauja, kad viršutiniame žandikaulyje kaulas ne toks geras, minkštas. Bet pasitiki gydytoju ir tiki, kad iki vasaros jau turės visus tvirtus dantis ant implantų.

Reklama

Paklausta apie dantų kainą moteris irgi ilgai žodžio kišenėje neieškojo: "Tik dabar supratau, kad atiduočiau viską, kad tik turėčiau dantis. Kiek čia žmogui reikia! Jei dar kiek protauji, tai suvoki, kas gyvenime yra svarbu, o kas ne."

"Nobel Biocare" sprendimas "All-on-4" patogus pacientui būtent tuo, kad atkuriant visus žandikaulio dantis beveik niekada nereikia priauginti kaulo. Pagaliau aš vėl pasijutau kaip žmogus. Kai sudėjo implantus ir dantis, pasakiau daktarui - dabar daktarėli gyvensiu tik dėl tavo dantų! (Staipsnio apačioje po brūkšniu: Kaireje puseje:) Daugiau apie "Nobel Biocare" implantus ir unikalias implantavimo metodikas - www.nobelsypsena.lt (Desineje puseje - Nobel Biocare logo) (Tarpe ju kliniku kontaktai:)


Simonas Bankauskas, Dantų priežiūros centras (DPC)
Vingio g. 16B, Klaipėda
Tel. 8 632 00 005
DPC adresus Gargžduose, Mažeikiuose, Jurbarke, Kaune, Prienuose, Anykščiuose, Raseiniuose rasite www.dpc.ltJolantos Leščiuvienės odontologijos klinika "Vaidenta"
S. Dariaus ir S. Girėno g. 12, Klaipėda
Tel.: 8 46 346 164, 8 676 85185
www.vaidenta.lt

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

xx

2015-02-02   20:00

IP: 173.2.218.248

ir uzsieni nekopmensuoja konkreciai All on 4 metodikos nes jie skaito,kad cia kaip kosmetine dantu prieziuros procedura paprastus gal nzn.tai va ir USA reikia moketi is savo kisenes gali kredita gauti...

Vokietis

2014-03-18   13:20

IP: 188.69.199.12

Jedem das seine :)

cirkai

2014-02-24   09:53

IP: 78.61.129.81

Šaulių gatvėje iš klaipėdiečio paprašė net 60, kur ten 30... Žinojo, kad žmogus dirba jūrininku... Eikit, sužinosite," po kam tie 4 vikingų dantukai..."

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

Antroji „Moderna“ vakcinos nuo COVID-19 siunta Lietuvą turėtų pasiekti mėnesio gale,...

Antroji „Moderna“ vakcinos siunta Lietuvą pasieks mėnesio gale nuotrauka, foto

Medicinos centro „Northway“ Klaipėdoje gydytojo otorinolaringologo Vytauto Junčio teigimu, dažnai nesusimąstoma apie...

Gydytojas otorinolaringologas apie kokybiško kvėpavimo svarbą ir jį lemiančius veiksnius nuotrauka, foto

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys šiemet žada iš esmės keisti vaistų...

Ministras A. Dulkys žada iš esmės keisti vaistų kainyno peržiūros principus nuotrauka, foto

Praėjusį savaitgalį stipriai paspaudus šaltukui ir žemę užklojus storam sniego sluoksniui,...

Pirmųjų šalčio aukų Klaipėdoje išvengta nuotrauka, foto

Kuo gali būti pavojingas įstrigimas savo mintyse - ruminavimas nuotrauka, foto

SE, Visi mes kartais ruminuojame, tik galbūt ne visi žinome, kad tai darome....

Baltijos šalių ministrai bendrai pasmerkė taikių protestuotojų sulaikymus Rusijoje nuotrauka, foto

Pasaulis, Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai, reaguodami į Rusijos ...

Riaušių įkvėpti klaipėdiečiai griebėsi „Molotovo kokteilio“ nuotrauka, foto

Kriminalai, Praėjusių metų pavasarį JAV kilusi masinė aršių protestų bei neramumų banga susuko...

"Neptūnas" sieks revanšo prieš "CBet" nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Neptūno" krepšininkams po sunkios dvikovos Vilniuje su "Rytu" nėra kada atsikvėpti...

Pasaulis, Paskelbta prieš 9 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 11 val.

Sportas, Paskelbta prieš 12 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...