Išsvajotų kūdikių padėjo susilaukti pagalbinis apvaisinimas

Išsvajotų kūdikių padėjo susilaukti pagalbinis apvaisinimas

Pernai Lietuvoje pradėjus Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis kompensuoti pagalbinio apvaisinimo paslaugas, pasaulį jau išvydo 237 naujagimiai. Išsvajoti kūdikiai po pagalbinio apvaisinimo nudžiugino ir 17 Klaipėdos apskrities šeimų.

Valstybinės ligonių kasos (VLK) specialistai pastebi, kad vis daugiau nevaisingų šeimų pasinaudoja valstybės kompensuojama galimybe susilaukti mažylių.

"Vaikų negalinčioms susilaukti poroms nuo 2017 m. balandžio pradėjus teikti ligonių kasų kompensuojamas pagalbinio apvaisinimo paslaugas, net 168-ios moterys sėkmingai pagimdė. Iki šių metų spalio 3 šeimos pagausėjo iš karto trimis mažyliais, 63 poroms gimė dvynukai, o dar 102 susilaukė po vieną naujagimį. Išties džiaugiamės matydami tokius rezultatus. Jie rodo, kad daugelis Lietuvos nevaisingų porų sėkmingai pasinaudoja neįkainojama galimybe susilaukti vaikų", - sakė VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vedėja Daiva Berūkštienė.

Per laikotarpį, kai pagalbinio apvaisinimo paslaugos yra kompensuojamos PSDF biudžeto lėšomis, daugiau nei 2 700 nevaisingų žmonių (1 420 moterų ir 1 326 vyrams) buvo suteikta beveik 8 tūkstančiai įvairių pagalbinio apvaisinimo paslaugų.

Valstybinės ligonių kasos informacinės sistemos "Sveidra" duomenimis, pateiktais "Vakarų ekspresui", per minimą laikotarpį kompensuojamomis pagalbinio apvaisinimo paslaugomis pasinaudojo 326 žmonės, kurie yra prisirašę prie Klaipėdos apskrityje esančių pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigų.

"179 moterims ir 147 vyrams per šį pusantrų metų laikotarpį buvo suteiktos 1 062 įvairios pagalbinio apvaisinimo paslaugos. Joms apmokėti iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto prireikė beveik 167 tūkst. eurų. Po PSDF lėšomis kompensuojamų pagalbinio apvaisinimo procedūrų pastoti ir sėkmingai pagimdyti pavyko 17 moterų, prisirašiusių prie Klaipėdos apskrityje esančių gydymo įstaigų. Iš viso gimė 25 naujagimiai: 9 šeimos susilaukė po vieną mažylį, o dar 8 pagausėjo dvynukais", - komentavo VLK Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė Virga Mačėnaitė.

13 šeimų, susilaukusių kūdikių po pagalbinio apvaisinimo, yra iš Klaipėdos savivaldybės, 2 - iš Kretingos rajono, po 1 - iš Klaipėdos rajono ir Šilutės rajono.

Pagalbinio apvaisinimo paslaugų paketą sudaro akušerio ginekologo konsultacijos ir pagalbinio apvaisinimo procedūros. Taip pat tam tikrais atvejais, prieš embriono perkėlimą į moters kūną gali būti nemokamai atliekama embriono preimplantacinė genetinė diagnostika. Be to, pacientams kompensuojami ir kai kurie brangieji genetiniai tyrimai. Visoms šioms paslaugoms finansuoti per šiuos ir praeitus metus iš PSDF biudžeto buvo skirta daugiau nei 1 mln. 400 tūkst. eurų.

Ligonių kasos kompensuoja ne tik pagalbinio apvaisinimo paslaugas, bet ir vaistus, kurie dažnai reikalingi kiaušidžių stimuliacijai, kad moterys galėtų pastoti. Nuo 2017 m. balandžio iki 2018 m. spalio tokius vaistus vartojo 1 036 pacientės, o PSDF išlaidos jiems apmokėti siekė apie 676 tūkst. eurų.

Ligonių kasų kompensuojamas pagalbinio apvaisinimo paslaugas šeimoms, negalinčioms susilaukti vaikų, teikia ir valstybinės, ir privačios, tačiau tik reikiamas licencijas ir sutartį su ligonių kasomis turinčios Lietuvos gydymo įstaigos: VUL Santaros klinikos, UAB Baltijos ir Amerikos terapijos ir chirurgijos klinika, UAB "Northway" medicinos centras, UAB Vaisingumo centras, UAB Lietuvos, JAV ir Izraelio Vaisingumo klinika, UAB "Jolsana".

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder