Homeopatiniai vaistai - už ir prieš

Homeopatiniai vaistai - už ir prieš

Homeopatija turi savus vaistus, kurie gerokai skiriasi nuo įprastinių, turi savą metodologiją, kaip atpažinti ligą, bei savą požiūrį į sveikimo procesą ir taiko ypatingus vaistų skyrimo būdus.

Tačiau homeopatiją gali perprasti ne tik profesionalai, tikina homeopatas A. Popovas knygoje „Homeopatija ne visiems“. Kuo daugiau žmonių susipažins su homeopatijos taisyklėmis, tuo greičiau ir sėkmingiau ji plėtosis, ir tuomet pacientai gaus ne tik efektyvų profesionalų gydymą, bet ir patys galės sau padėti.

Patyręs homeopatas teigia, kad pirmiausia kiekvienas turime išmokti pateikti sau klausimus ir į juos atsakyti, ir praktiškai pataria, kaip tai padaryti.

Kaip apžvelgti savo susirgimus?

Popieriaus lape surašykite savo negalias pagal pasirinktą sistemą – pagal organus ir sistemas arba tiesiog iš viršaus į apačią. Nepamirškite ir savo psichologinių problemų. Pasistenkite pažiūrėti į save iš šalies ir nustatyti viską, kas kelia ne tik susierzinimą, pyktį, nuoskaudą, baimę, kaltės jausmą, bet ir dvasinį diskomfortą. Nurodykite visus savo pojūčius: tirpimą, dieglius, peršėjimą, niežėjimą, spaudimą, sunkumą ir pan. ir juos detalizuokite (pagal pobūdį, trukmę, intensyvumą, ribas, kada reiškiasi, kas jiems turi įtakos ir t. t.).

Ypač svarbūs yra simptomai, kuriuos būtų galima pavadinti „POJŪTIS, TARSI…“ arba „ATRODO, KAD…“. Pavyzdžiui, atrodo, kad gumulas spaudžia gerklę, atrodo, kad širdį adatomis bado, atrodo, kad oda skruzdėlės bėgioja. Juk suprantam, kad nei gumulo, nei adatų, nei skruzdėlių nėra. Vaizdingi apibūdinimai itin geri padėjėjai gydytojui homeopatui skiriant vaistus. Pasitaiko gana keistų palyginimų: atrodo, kad pilve gyventų gyvas padaras, atrodo, kad į pakaušį kapsi vandens lašai, atrodo, kad sumedėjo galūnės. Homeopatui parenkant vaistą visai nebūtina materialioji priežastis. Gumulas gerklėje gali būti skydliaukės ligų arba funkcinio spazmo priežastis. Teisingai parinktas vaistas gali panaikinti ne tik gumulą, bet ir pūlinį. Palyginimas „kaip sulaužytas“ gali būti traumos arba pervargimo požymis – juk nieko nestebina, kai šitaip skundžiamasi sergant gripu. Svarbiausia ne simptomo priežastis, bet kad tiksliausiai būtų parinktas preparatas.

Koks aš esu ir kokia mano gyvenimo istorija?

Kitame lape aprašykite savo charakterį, įpročius, pomėgius, jautrumą kam nors – viską, kas sudaro jūsų gyvenimo būdą ir išskiria jus iš kitų. Prisiminkite, koks esate tada, kai niekas negresia, netrukdo, kai galite daryti tai, ką norite.

Prisiminkite persirgtas ligas, operacijas, traumas, polinkį į vienus ar kitus negalavimus, pavyzdžiui, peršalimus, kraujavimus iš nosies, sausgyslių patempimus, virškinimo sutrikimus. Pasižymėkite neįprastas reakcijas, kurias sukelia vaistai, skiepai, maistas, vabzdžiai, saulė, jūros vanduo ir t. t.

Parinkti vieną ar kitą preparatą gali padėti neįprasta reakcija į medžiagą, kuri gali būti vartojama kaip maisto produktas (pavyzdžiui, valgomoji druska) arba kaip oficialiosios medicinos vaistas (pavyzdžiui, magnio sulfatas). Tarkime, kad pagal kelis ligos simptomus jūs iš visų homeopatinių vaistų pasirinkote Natrium muriaticum. Ypatingas kriterijus pasirenkant šį vaistą turėtų būti arba druskos poreikis (dažniausiai), arba negalėjimas jos toleruoti. Pasirinkti Magnesium phosphoricum kaip homeopatinį vaistą jums padės neįprasta (perdėta, paradoksali) reakcija į magnezijos injekciją.

Nurodykite savo tėvų, brolių, seserų ir vaikų ligas. Kuo žmogus jaunesnis, tuo didesnis polinkis sirgti šeimos ligomis, nors ir apskritai sergama rečiau. Ypač tai naudinga žinoti gydant vaikus. Pasitaiko atvejų, kai keletas homeopatinių preparatų tampa visos šeimos vaistais nuo nesunkių negalavimų.

Nėra vieno požymio, kuris nulemtų konkretaus vaisto pasirinkimą. Kuo daugiau panašumų atrasite tarp savo negalavimo ir pasirenkamo vaisto, tuo daugiau bus šansų pasveikti. Prisiminkite, kad portreto ir originalo panašumą viena mažutė linija kartais padeda tiksliau išreikšti nei stambi detalė. Tik baigę tyrinėti portretą, kuris ir yra jūsų asmenybė, pradėkite tyrinėti vaistų „portretus“. Išsirinkite labiausiai į jus panašaus vaisto „portretą“ ir atidžiai jį ištyrinėkite.

Kiek ir kokių vaistų reikia ir kiek laiko juos vartoti?

Patyręs homeopatas sako, kad nėra lengva parinkti tą vienintelį preparatą, nors tai, žinoma, būtų idealu. Praktiškas patarimas: vienu metu nevartokite daugiau nei trijų vaistų, nes galima tiesiog supainioti jų poveikį.

Kai sergama chroninėmis ligomis, vaistų nereikėtų vartoti dažniau nei vieną kartą per dieną (paprastai 1–2 kartus per savaitę). Sergant ūminiu susirgimu, pavyzdžiui, gripu, galima vartoti preparatą kelis kartus per dieną, net kas valandą. Patartina vartoti vaistus nevalgius, ryte arba vakare.

Preparato dozė (granulių, tablečių, lašų kiekis) priklauso nuo pagaminimo būdo. Tai galima išsiaiškinti vaistinėje, kurioje perkate vaistą. Visada rinkitės standartinę dozę, kurią nurodys farmacininkas. Homeopatinių vaistų poveikio pradžia gali būti ne tokia ryški, palyginti su analogiška įprastų preparatų poveikio pradžia. Apskritai homeopatijoje svarbu ne žirnelių, tablečių ar lašų kiekis, o vartojimo dažnumas.

Gydymo pradžioje pasirinkite standartinę potenciją (skiedimą). Tai būtų vaistai, kurių potencijos intervalas yra nuo 6 iki 50 šimto skalėje. Potencija žymima arabiškais skaitmenimis (6, 12, 30, 50), prie kurių, kaip reikalauja taisyklės, pridedami C arba CH. Vėliau gali prireikti kitų potencijų – stipresnių arba silpnesnių – vaistų.

Ar būtina dieta ir kaip elgtis su oficialiosios medicinos vaistais?

Tai homeopatinei terapijai neturi ypatingos reikšmės. Jei norite atsikratyti žalingų įpročių, atsikratykite. Tik nederėtų išgėrus vaistus tuoj pat valgyti, vartoti alkoholį arba rūkyti. Būtų puiku, jei homeopatiniam gydymui būtų sudarytos palankios sąlygos, kitaip tariant, švarus fonas, nors tai nėra nei pagrindinis tikslas, nei būtiniausia sąlyga.

Homeopatinis gydymas nereikalauja atsisakyti kitų preparatų. Yra ligų, kurių gydymas neįsivaizduojamas be tam tikros žmogaus organizmą palaikančios cheminės ar hormoninės terapijos. Derėtų pasiklausti gydytojo, vartoti šiuos vaistus ar ne. Tiesa, medicininė terapija stipriai keičia natūralius ligos eigos simptomus, dažnai net žmogaus charakterį ir įpročius, o tai trukdo norint paskirti teisingą homeopatinį gydymą.

Kada kreiptis konsultacijos į gydytoją homeopatą?

Pirma, kai pradeda reikštis nauji simptomai, kurių jūs patys negalite paaiškinti. Antra, kai ilgai nepraeina senų simptomų paūmėjimas ir savijauta negerėja. Be to, kai norite gauti atsakymus į klausimus, kurie būna tik individualios jūsų ligos padiktuoti. Gydytojas homeopatas suras individualų atsakymą į jūsų klausimus.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder