2021 m. sausio 17 d. 02:45 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Sveikata  >  Sveikata

Sveikata

Holistinė medicina – net ir ekstremalioje situacijoje padės atstatyti vidinę harmoniją

Reklama

Karantino laikotarpis – puikus metas atsigręžti į savo fizinės ir dvasinės būsenos pusiausvyrą. Šiuo metu vis aiškiau suprantame, kad palaikydami sveiką kūną ir turėdami daug jėgų, puoselėjame ir savo dvasią. Toks balansas tarp kūno ir sielos sveikatos yra holistinės medicinos pagrindas.

Klaipėdos Holistinių terapijų mokykla kartu su partneriu – Klaipėdos universiteto Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedra gegužės 8 d. trečiajį kartą ieškos tradicinės ir alternatyviosios medicinos sąsajų mokslinėje praktinėje online konferencijoje „Holistinė medicina laimingam gyvenimui“.

Pernai didžiulio susidomėjimo sulaukusi konferencija šiemet bus skirta ne tik įvairiose holistinių terapijų srityse dirbantiems praktikams, bet ir sveikatos priežiūros specialistams, mediciną studijuojantiems studentams bei plačiajai visuomenei. Šiuometinėje konferencijoje bus net 11 pranešėjų-holistinės medicinos ekspertų, kurie į holizmą pažvelgs remdamiesi savo skirtinga praktine patirtimi – nuo ajurvedinio gydymo iki ergoterapijos, nuo astropsichologijos iki gyvūnų asistuojamos terapijos ir dar daugiau.

„Nors dėl susiklosčiusių aplinkybių, konferencija vyks online, konferencijos dalyviams neteks 9 valandas vien įtemptai dirbti. Konferencija prasidės nuo bendros visai auditorijai Tai Či mankštos, pertraukėlių tarp pranešimų metu vyks arbatos gėrimo ceremonija, muzikiniai intarpai, įvairios relaksacinės ir gydomosios ekspres-terapijos, leidžiančios pailsėti, atstatyti gyvybines jėgas, patarimai, kaip sveikatinti savo organizmą ne tik pandemijos metu, bet ir kasdien.“ – mintimis dalinosi Holistinių terapijų mokyklos vadovas, vienas iš konferencijos organizacinio komiteto narių Vytautas Gruzdys.

Konferencijos organizatoriai kviečia leistis į kūno ir sielos balanso paieškos kelionę drauge visos online transliacijos metu. Pasibaigus pranešimams bus suteikta galimybė užduoti klausimus, konsultuotis su konferencijos lektoriais tam skirtu laiku.

Apie holistinės medicinos svarbą šiuo negandų laikotarpiu ir apie artėjančią konferenciją „Holistinė medicina laimingam gyvenimui“ plačiau papasakojo konferencijos organizacinio komiteto narė, Klaipėdos universiteto Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedros doc. dr. Aleta Chomičenkienė.

Reklama

Tai kas gi yra toji holistinė medicina, kuriai skirta artėjanti konferencija?

Holistinė medicina yra visuminė: ji akcentuoja žmogaus vidinių procesų ryšį su išoriniais bioritmais; kreipia dėmesį į dvasią, sielą, energetiką, somatiką, socialines ir gamtines sąlygas; ieško negalavimo priežasties (gyvensenoje, mityboje, įpročiuose, elgsenoje ir kt.). Liga holistinėje medicinoje suvokiama kaip individualus procesas, kuris vyksta kiekviename organizme skirtingai ir todėl reikalauja individualiai pritaikyto gydymo.

Kokia šios medicinos krypties visuomenei nešama žinutė?

Dar Hipokratas manė, kad žmogaus kūno struktūra, funkcijos, protas ir dvasia yra nedalomi, o ligos ir negalavimai atsiranda, kai pažeidžiamas kūno vientisumas. Medicina bejėgė padėti, jei pats žmogus nesuvokia būtinumo keistis. Todėl gydytojai gydo ligas, o sveikos gyvensenos, holistinio požiūrio specialistai moko sąmoningumo bei atsakomybės už savo veiksmus, skatina rūpintis profilaktika ir ligoms net neleidžiama atsirasti.

 

 

Reklama

Kokie yra pagrindiniai holistinio gydymo metodai, principai?

Pirmajame Pasauliniame alternatyviosios medicinos kongrese 1973 m. buvo užregistruoti 135 gydymo metodai. Jų skaičius nuolat auga.

Paskutiniaisiais metais JAV bandyta klasifikuoti alternatyviosios medicinos metodus į keturias grupes:

Pirmajai grupei priskirti tradiciniai ar jau tradiciniais tapę metodai:  akupunktūra, Su Džok; ajurveda, tradicinė kinų medicina (TKM), homeopatija, antroposofinė medicina, liaudies medicina, natūropatija.

Antrąją grupę sudaro dietos (pagal Šeltoną, Bregą, Šatalovą, Semionovą), papildai, fitoterapija ir sveiko gyvenimo būdo populiarinimas, badavimo, organizmo detoksifikavimo metodikos, vegetarizmas, makrobiotika.

Trečiąją grupę sudaro metodai, padedantys valdyti kūną ir emocijas: meditacija, Reiki, kinų gimnastika, kvėpavimo praktikos, gyvūnų asistuojamos terapijos, muzikos, meno, šokio terapijos, Bacho žiedų terapija, aromaterapija ir t. t.

Reklama

Ketvirtajai grupei priklauso metodai, kai terapija atliekama rankomis: manualinė terapija (chiropraktika, osteopatija), įvairios masažo rūšys ir t. t.

Svarbu pabrėžti, kad taikant holistines terapijas, nepaisant jų grupės, gydomas individualus žmogus, o ne atskira organizmo dalis.

Kiek holistinis požiūris, medicina svarbūs nūdienos aktualijose, kai pasaulis bando pažaboti COVID19 pandemiją?

Holistinė medicina neatmeta tradicinės medicinos gydymo metodų, ypač, kai reikia suteikti skubią pagalbą. Pandemijos periodu be tradicinės medicinos būtų neįmanoma išsiversti, tačiau holistinė medicina padeda išlaikyti dvasinę pusiausvyrą, daug gali patarti apie profilaktines priemones, kurių turėtų laikytis kiekvienas žmogus, kad nesusirgtų. Kitaip tariant, holistinis požiūris padeda kiekvienoje ekstremalioje situacijoje rasti teigiamų pusių ir atstatyti vidinę harmoniją.

Ką konferencijos dalyviai išgirs gegužės 8-osios dienos konferencijoje?

Nors konferencijos programą gerokai pakoregavo karantinas, bus paliestas platus klausimų, susijusių su holistine medicina, ratas, apžvelgtos atskiros holistinės medicinos atšakos: kinų medicina, Reiki, terapijos, asistuojant gyvūnams, mokymo ir mokymosi svarba holistinėje medicinoje, daugelis ajurvedos klausimų,  miško terapija. Bus ir antroji konferencijos diena, kurios metu pakviesime į praktinį seminarą „Prisilietimo stebuklas“. Jį ves profesorius iš Indijos Harpritas Singh Hira, Reiki Grand meistras.

Reklama

Konferencijoje bus net 11 pranešėjų. Kuriuos iš jų išskirtumėte kaip ryškiausius?

Kiekvienas konferencijos pranešėjas savotiškai unikalus ir įdomus. Malonu, kad pirmą kartą šiemet turėsime pranešėjų iš Indijos: dr. Chinmay Pandaya (Dev Sanskriti Universitetas); ajurvedos gydytoją Syamprasad Chappangakandi; Reiki Grand meistrą, Indiškos Reiki mokyklos įkūrėją prof. Harpritas Singh Hira. Taip iš pranešėjų išskirčiau prof. Dr. Daivą Mockevičienę, Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedros vedėją. Labai malonu, kad savo tyrimo rezultatus pristatys Klaipėdos universiteto papildomos ir alternatyvios medicinos magistrantės, kurios savo tyrimus atliko Holistinių terapijų mokyklos bazėje Klaipėdoje ir Vilniuje, Indiškoje Reiki mokykloje.

„Holistinė medicina laimingam gyvenimui“ – koks tai renginys plačiąja prasme?

Konferencija – pirmiausia tai vienybės, bendrystės šventė. Šių dienų įvykiai rodo, kad žmogiškasis faktorius tampa pats svarbiausias. Pasaulis vienijasi, norėdamas bendrai išspręsti globalias problemas ir ta vienybė suteikia džiaugsmo bei vilties, jog bendražmogiškų vertybių nepaveikia l aikas ir permainos. Holizmo dvasia persmelkia ne tik mediciną, bet ir socialinius santykius.

Registraciją i Holistinių terapijų mokyklos organizuojamą online konferenciją „Holistinė medicina laimingam gyvenimui“ jau prasidėjusi, dalyvių skaičius sparčiai pildosi.  Mokyklos vadovas V. Gruzdys teigia, jog visiems norintiems bus išsiųstas ir konferencijos video įrašą, suteiktas dalyvio pažymėjimas. Tereikės tik informuoti apie tokį pageidavimą. O visų esamų ir naujų studentų bei susidomėjusių mokyklos lektoriai ir terapeutai lauks kitose savo mokyklos mokymuose, paskaitose bei seminaruose.

Linkint visiems sveikatos ir holistinio požiūrio į savo sveikatą bei gyvenimą, organizatoriai ir konferencijos pranešėjai kviečia į susitikimą gegužės 8 d., tiesioginėje transliacijoje.

Reklama

Pilna konferencijos programa: http://bit.ly/3aVFxFx

Registracija į konferenciją: http://e.smartyevent.com/wlgtml

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

Norvegija teigia, kad COVID-19 vakcinos gali būti per daug pavojingos labai seniems...

Negeros žinios iš Norvegijos: vakcinos gali būti pavojingos pacientams, vyresniems nei 80 metų nuotrauka, foto

Stipriai atšalus orams Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai rekomenduoja į lauką...

Atšalus orams tinkamai apsirenkime nuotrauka, foto

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai (NVSC), jiems talkinantys savanoriai, atliekantys...

Jaučiančius COVID-19 simptomus epidemiologai ragina nedelsti registruotis tyrimui nuotrauka, foto

Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, Respublikinėje Šiaulių ligoninėje buvo registruotas organų donoras,...

Laisvės gynėjų dieną vienas organų donoras išgelbėjo dvi gyvybes nuotrauka, foto

Permainos sostinėje: skiriasi Vilniaus „Ryto“ ir Donaldo Kairio keliai nuotrauka, foto

Sportas, Po neįveikto Citadele KMT ketvirtfinalio barjero Vilniaus „Rytas“ ėmėsi rimtų pokyčių. Sostinės...

Vytautas Landsbergis niekam pasiduoti neketina nuotrauka, foto

Lietuva, Trečiadienį minint Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmetį, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas...

Pandemijos iššūkiai italo ir lietuvės meilei nebaisūs: karantino įkarštyje atvėrė restoraną Rietave nuotrauka, foto

Žmonės, Ilgai brandintą idėją – įkurti savo verslą Rietave – Virginijos ir Fabio...

Negeros žinios iš Norvegijos: vakcinos gali būti pavojingos pacientams, vyresniems nei 80 metų nuotrauka, foto

Sveikata, Norvegija teigia, kad COVID-19 vakcinos gali būti per daug pavojingos labai seniems...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...