2021 m. sausio 17 d. 02:54 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Sveikata  >  Sveikata

Sveikata

Fitoterapeutas J.Ruolia: Norite, kad vėžys nesugrįžtų? 5 metus teks laikytis mitybos rekomendacijų

(3)

2019-10-05, 11:54

Daiva Ausėnaitė, 15min.lt

Fitoterapeutas J.Ruolia: Norite, kad vėžys nesugrįžtų? 5 metus teks laikytis mitybos rekomendacijų nuotrauka, foto

Juozas Ruolia.

© Luko Balandžio / 15min nuotr.

Reklama

Onkologas, fitoterapeutas Juozas Ruolia kasdien konsultuoja žmones po onkologinių ligų gydymo. Jis sukūrė mitybos strategiją, kurios rekomenduoja laikytis penkerius metus po vėžio diagnozės bei gydymo. Svarbiausia užduotis – kad vėžys neatsinaujintų, o svarbiausia taisyklė – stiprinti imuninę sistemą. Todėl gydytojas atrinko ir susistemino fitoterapines žinias, kurios virto konkrečiomis ir pritaikomomis gyvenimo būdo rekomendacijomis.

Stiprinti imunitetą

Vilniaus universiteto Lietuvos onkologijos instituto fitoterapeutas J.Ruolia, jau daugiau kaip ketvirtį amžiaus padedantis po vėžio sveikstantiems pacientams atgauti turėtą sveikatą bei užkirsti kelią ligos sugrįžimui, pabrėžia, kad po radikalios terapijos, po chemoterapijos, spindulinio gydymo privalėsite imuniteto stiprumu rūpintis penkerius metus.

„Turit palaikyti gerą kraujodarą, kad užtektų leukocitų, hemoglobino, eritrocitų. Ir jeigu specialesnių preparatų jums nesiūlė gydytojai prieš išvažiuojant iš ligoninės, tuomet nusipirkite turguje bičių duonelės. Jeigu sveriate daugiau kaip 100 kg, tai per dieną reikės suvartoti jos iki 5–6 valgomų šaukštų, jeigu iki 80 kg – pakaks 3–4 šaukštų.

Tai buvusios žiedadulkės, bitės seilėmis apvoliotos; pektininiai apvalkalėliai suardyti, bitė pasiruošė žiemai baltymus. Jūs su bičių duonele gaunate 24 amino rūgštis, tai nuostabi statybinė medžiaga kaulų čiulpams“, – sako J.Ruolia.

Specialistas primena, kad po onkologinių diagnozių reikia aprūpinti organizmą polinesočiosiomis riebalų rūgštimis omega-3, omega-6 ir omega-9.

„Valgykite silkę ir skumbrę. Jeigu kažkas dirba Norvegijoje ir gali iš ten parvežti laukinės lašišos, tuomet puiku. Bet tų lašišų, kuria prekiaujama prekybos centruose – ji yra dažyta, auginama loviuose, – geriau nevalgykite. Nepersistenkite ir nepaverskite lašišos kultiniu patiekalu. Daugiau gerųjų ir veikliųjų medžiagų yra skumbrėje ir silkėje nei lašišoje.

Reklama

Skumbrę virkite visada piene. To pieno net šuniui ir katei neduokite – išpilkite, nes pienas suriša įvairias toksines medžiagas, kuriomis būna paveiktos jūrinės žuvys“, – sako fitoterapeutas.

Jis primena, kad imuninę sistemą veikia ne tik mūsų vartojamas maistas ar vaistažolės, veikia ir kasdieniai barniai. Pasak J.Ruolios, viena rietenų valanda atjungia imuninę sistemą 6 valandoms. Streso metu gaminasi 14 medžiagų, kurios ardo organizmą. Jis pataria jaučiant pyktį išeiti į lauką pasivaikščioti.

„Dėl imuniteto stiprinimo preparatais sprendimą turi priimti jūsų gydytojas. Labai veiksminga yra rausvažiedė ežiuolė. Pasisodinkite darželiuose, netingėkite. Visas augalas turi imunitetą skatinančių savybių, vartojamas sergant gripu. Į termosą įberkite, verdančiu vandeniu užpilkite ir vartokite. Tinka kaip priešuždegiminė priemonė negyjant žaizdoms. Po radiologinio, chemoterapinio gydymo, sveikstant po ligų, penkerius metus privalu vartoti ežiuolę“, – sako J.Ruolia.

Dar viena svarbi J.Ruolios sukurto organizmo priežiūros plano po onkologinio gydymo dalis – detoksikuojanti terapija.

„Jeigu vaikystėje ar jaunystėje sudaužėte termometrą ir nuslėpėte nuo tėvų, nesurinkote išsilaksčiusio gyvsidabrio ir 5 metus gyvenote gyvsidabrio garuose; jeigu močiutė kopūstus barstė chemikalais (vadinamu dustu), gali vystytis vėžys nuo stipraus apsinuodijimo.

Tokiu atveju visuomet prašykite gydytojo, kad paskirtų homeopatinį detoksikacijos rinkinį, kuris metus dvejus valytų organizmą nuo gyvsidabrio, švino, kadmio, molibdeno. Preparatas apvalo ląsteles, toksinai pasišalina su prakaitu, per limfą ir inkstus“, – sako specialistas.

Reklama

Gydytojai gan dažnai sirgusiems onkologinėmis ligomis uždraudžia eiti į pirtį. J.Ruolia atkreipia dėmesį į Vokietijos Kneippo instituto rekomendacijas.

„Po onkologinės diagnozės reikia išsivalyti paodį, todėl į pirtį užeikite tik vieną kartą. Nebijokite pirčių, eikite į sausą pirtį, pasėdėkite 15–20 min., kai pradėsite prakaituoti, išeikite. Atvėsę nusiprauskite ir daugiau į pirtį negrįžkite.

Jeigu buvo organizme piktybinis navikas, tolimesnis kaitinimasis yra pražūtingas. Pasislėpę navikai ypač mėgsta perkaitimą, gerą kraujotaką. Gerai įkaitus kraujotaka pagreitėja 5–6 kartus“, – aiškina fitoterapeutas.

Jis griežtai prašo liautis kaip saldainius vartoti omeprazolį ir kitus druskos rūgšties sintezę slopinančius preparatus.

„Druskos rūgštis reikalinga riebaus maisto suvirškinimui. Tegul gydytojai išgydo skrandžio dugno uždegimą, o ne amžinai, iki smerties, skiria omeprazolį ir kitus vaistus. Jūs neutralizuojate druskos rūgštį, bet paliekate pūti riebalus. Jeigu riebalai neapvoliojami druskos rūgštyje, vien tulžies rūgščių maža. Maistas nesuvirškinamas, žarnyne vyksta puvimas. Riebalų puvimo produktai dar baisesni nei mėsos.

Prašykite, kad gydytojai gydytų skrandžio dugno uždegimą. Vaistinėse ir prekybos centruose galima įsigyti lietuviškų mišinių nuo gastrito, pagerkite jų; yra tokia miškinė sidabražolė, jos nuovirą gerkite. Išsigydykite skrandžio dugno uždegimą!”, – akcentuoja J.Ruolia.

Obuoliai, morkos ir juodieji serbentai

Reklama

Tęsdamas temą apie detoksikaciją, onkologas siūlo prisiminti pektinus. Jų yra keptuose obuoliuose, morkose, kavamale maltose linų sėmenyse. Pektinai idealiai suriša su tulžim išsiskiriančias chemines medžiagas. Nutukusiems žmonėms specialistas pataria vartoti linų sėmenis, jeigu kamuoja nuolatinis alkio jausmas.

„Persirgus krūties vėžiu ir esant aktyviems estrogenų ir progesteronų receptoriams, visada vartokite juoduosius serbentus, nes juose esantys pektinai atliks gerą darbą. Sutrinkite uogas su rudu cukrumi.

Pertraukų metu tarp chemoterapijų nevenkite juodųjų serbentų uogienių. Serbentuose esantys pektinai suriš chemines medžiagas, jos daugiau negrįš į organizmą ir bus pašalintos.

Svarainiai, agrastai, mėlynės – penkerius metus kasdien reikia suvalgyti bent po 10 šių uogų. Ypač svarbu tarp chemoterapijų, tada gali būti ir po 20 uogų. O chemoterapijos metu venkite, leiskite chemijai dirbti savo darbą“, – pataria fitoterapeutas.

Gerinti medžiagų apykaitą

„Jeigu nėra apetito chemoterapijos metu, po chemoterapijos, esat suirzę, nesinori valgyti, nervuoja diedas, žmona, vaikai – paskalaukite burną pelynų arbata. Nedarykite karčios, tokią vidutinišką – paskalaukite ir išspjaukite. Čia prieš valgį. O po valgio turėkite arbatos su kartumynais (puplaiškiu, kiaulpiene, gysločiu, medetka) arba vartokite fermentus (enzimus) po 2–3 tabletes.

Užtikrinkite suvalgyto maisto suvirškinimą. Supūdytas maistas žarnyne ir puvimo produktai baisesni už kancerogenus. Jums tikrai navikas atsinaujins. Jeigu dujas išleidžiate per valandą 2–3 kartus, vadinasi, maistas jūsų žarnyne pūva“, – aiškina J.Ruolia.

Reklama

Jei kamuoja pilvo pūtimas, gydytojas pataria pavartoti lakto ir bifido bakterijų preparatų, vaistažolių mišinių ar lašų po valgio, kurie gerina virškinimą.

„Virškinamajame trakte turi būti 20 pagrindinių virškinimo fermentų. Po chemoterapinio gydymo kelerius metus gali būti sutrikusi virškinimo sulčių gamyba.

Moterims visada sakau: viena kitai nepasakokite „o mano pilvas irgi burzgia“, nesididžiuokite, kad leidžiate dujas bažnyčioj ar parduotuvėj 3–4 kartus per valandą. Jumyse pūva maistas, jums garantuotas recidyvas!

Ne veltui Anglijos karalienė kiaulpienių sultis geria. Įsikalkite į galvą – vartokite pelynus. Neturite pinigų enzimams ar vidurių lašams, skalaukite burną pelynu ir išspjaukite“, – kalba J.Ruolia.

Specialistas sako, jog karotenoidai – dar viena medžiaga, kuri turėtų būti kasdieniame onkologine liga sirgusio žmogaus racione.

„Morkas vartokite tik pakepintas pusvalandį riebaluose. Supraskite, įsidėmėkite ir suvokite: karotenoidai tirpsta tik riebaluose. Pramonininkai išreklamavę morkų sultis, o užtenka šaukštelio riebaluose pakeptos morkos per parą, ir jūs karotenoidų tarnystę savo sveikatai užsitikrinote. Bet neimkite šaukštais, o tai vaikščiosite geltoni“, – rėžia fitoterapeutas.

Glostykite gėles

Reklama

„Apie žmogaus elektromagnetinį lauką buvo žinoma 5000 metų iki mūsų eros, sovietai draudė dėstyti studentams šitą medžiagą, apie tai mažai kas žinojo.

Žmogaus elektromagnetinis laukas sudarytas iš eterinio kūno, intuityvaus, karminio, mentalinio, astralinio. Toks laukas yra aplink kiekvieną augalą. Žmogaus elektromagnetinis laukas dažnai būna nusilpęs, tada žmogus glosto gėlę, ąžuolą pasisodina, glosto medį ir susitvarko savo elektromagnetinį lauką.

Taigi paprastas ir veiksmingas būdas atkurti elektromagnetinio lauko vientisumą, atgauti energiją, gyvybingumą – auginkite gėles ir medžius. Jeigu jūsų vyrui patinka gladiolės, tegul jis jas ir augina. Atkreipkite dėmesį, juk eidami žmonės visuomet paglosto augalus, kurie patinka.

Dovanokite vieni kitiems vazonines gėles, jos nevienadienės, ilgai jus džiugins. O darželiuose auginkite vaistinius augalus, kurie jums dovanos sveikatą. Svarbiausia, netingėkite savimi rūpintis“, – palinki fitoterapeutas Juozas Ruolia.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

AK

2019-10-05   13:21

IP: 195.14.178.129

Priekaištauti vyresnio amžiaus žmogui, patyrusiam insultą - žema. Daug pasakyta jums padėsiančių dalykų.

AK

2019-10-05   13:20

IP: 195.14.178.129

"Jeigu dujas išleidžiate per valandą 2–3 kartus, vadinasi, maistas jūsų žarnyne pūva" - dėl šito prieštaraučiau: dujos gaminasi maistui rūgstant, skylant jame esančiam cukrui. Gerai užvalgius vaisių, saldumynų, rūgimo ir skylimo procesas vyksta jau po trumpo laiko, per kurį dar nevyktų puvimas.

na

2019-10-05   13:11

IP: 88.119.113.14

pirmiausiai pačiam reikia būti sveikam,kad turėtum teisę kitiems patarinėti.Insultą patyręs sveikuolis drabstosi patarimais.Juokinga.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

Norvegija teigia, kad COVID-19 vakcinos gali būti per daug pavojingos labai seniems...

Negeros žinios iš Norvegijos: vakcinos gali būti pavojingos pacientams, vyresniems nei 80 metų nuotrauka, foto

Stipriai atšalus orams Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai rekomenduoja į lauką...

Atšalus orams tinkamai apsirenkime nuotrauka, foto

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai (NVSC), jiems talkinantys savanoriai, atliekantys...

Jaučiančius COVID-19 simptomus epidemiologai ragina nedelsti registruotis tyrimui nuotrauka, foto

Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, Respublikinėje Šiaulių ligoninėje buvo registruotas organų donoras,...

Laisvės gynėjų dieną vienas organų donoras išgelbėjo dvi gyvybes nuotrauka, foto

Permainos sostinėje: skiriasi Vilniaus „Ryto“ ir Donaldo Kairio keliai nuotrauka, foto

Sportas, Po neįveikto Citadele KMT ketvirtfinalio barjero Vilniaus „Rytas“ ėmėsi rimtų pokyčių. Sostinės...

Vytautas Landsbergis niekam pasiduoti neketina nuotrauka, foto

Lietuva, Trečiadienį minint Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmetį, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas...

Pandemijos iššūkiai italo ir lietuvės meilei nebaisūs: karantino įkarštyje atvėrė restoraną Rietave nuotrauka, foto

Žmonės, Ilgai brandintą idėją – įkurti savo verslą Rietave – Virginijos ir Fabio...

Negeros žinios iš Norvegijos: vakcinos gali būti pavojingos pacientams, vyresniems nei 80 metų nuotrauka, foto

Sveikata, Norvegija teigia, kad COVID-19 vakcinos gali būti per daug pavojingos labai seniems...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...