„Žalgiris“ tampa nesustabdoma jėga: po pertraukos dominavę Lietuvos čempionai sutriuškino „Chimki“

Kauno „Žalgirio“ (11/7) krepšininkai antrąjį Eurolygos ratą pradėjo pergalingai. „Žalgirio“ arenoje Martino Schillerio auklėtiniai rezultatu 102:75 (22:20, 17:28, 39:13, 24:14) sutriuškino Maskvos srities „Chimki“ (2/16) ekipą, kurią treniruoja Rimas Kurtinaitis.

Tai buvo šešta iš eilės žalgiriečių pergalė, prie kurios svariausiai prisidėjo karjeros rungtynes sužaidęs Joffrey Lauvergne‘as. Prancūzas per 23 minutes pelnė 29 taškus (dvitaškiai 13/14, baudų metimai 3/3), atkovojo 9 kamuolius ir surinko 38 naudingumo balus.

Iki šiol rezultatyviausiai ir naudingiausiai J. Lauvergne‘as Eurolygoje buvo sužaidęs prieš daugiau nei 6 metus. 2013-aisiais per rungtynes su Stambulo „Fenerbahce“ jis buvo pelnęs 20 taškų, o 2014 metais per akistatą su kita Turkijos ekipa „Galatasaray“ surinko 29 naudingumo balus. Tuomet aukštaūgis gynė Belgrado „Partizan“ garbę.

Penktadienį dvikovos pradžioje dėjimu iš viršaus pasižymėjo J. Lauvergne'as, greitoje atakoje dvitaškį įmetė Marius Grigonis, du taškus prasiverždamas po krepšiu pelnė Artūras Milaknis, o J.Lauvergne dar du kartus dėjo iš viršaus – 10:7. M. Grigonis pataikė iš po krepšio, J. Lauvergne'as surinko penkis taškus iš eilės, Nigelas Hayesas pataikė iš toli, o Augustine‘as Rubitas kėlinį užbaigė galingu dėjimu iš viršaus – 22:20.

Antrojo kėlinio pradžioje iš po krepšio taikliai atakavo Martinas Gebenas, keturis taškus paeiliui surinko N. Hayesas, dvitaškį pridėjo M. Grigonis, tačiau varžovai išlygino rezultatą, o įpusėjus kėliniui jį persvėrė – 30:34. Dar vieną dėjimą atliko J. Lauvergne'as, tačiau deficitas išaugo iki dviženklio – 32:43. Du taškus greitoje atakoje pelnė Lukas Lekavičius, o kėlinio pabaigoje penkis taškus iš eilės surinko J. Lauvergne'as – 39:48.

Iškart po pertraukos eiliniu dėjimu pasižymėjo J.Lauvergne, pirmuosius savo taškus pelnė Thomasas Walkupas, o M. Grigonio tritaškis privertė Rimą Kurtinaitį paprašyti minutės pertraukėlės – 46:48. Du taškus iš po krepšio pridėjo A. Milaknis, sudėtingą dvitaškį pataikė J. Lauvergne'as, o T. Walkupas tritaškiu išlygino rezultatą – 53:53. Penkis taškus iš eilės surinko N. Hayesas, J. Lauvergne'as pridėjo dvitaškį su pražanga, M. Grigonis pataikė iš toli, o dviženklį pranašumą komandai suteikė dar keturi J. Lauvergne'o taškai iš eilės – 68:55. Paulius Jankūnas sumetė keturis baudų metimus, du pridėjo N. Hayesas, o kėlinuką keturiais taškais iš eilės užbaigė L. Lekavičius – 78:61.

Prasidėjus paskutiniam ketvirčiui pirmuosius savo taškus pelnė Rokas Jokubaitis, M. Grigonis pataikė du tolimus metimus iš eilės, o A. Rubitas pasižymėjo greitoje atakoje – 90:67. Iš viršaus dukart įdėjo M. Gebenas, A. Rubitas pataikė du baudų metimus, greitoje atakoje dvitaškį realizavo T. Walkupas, o šimtąjį komandos tašką baudų metimais pelnė R. Jokubaitis, o paskutinius taškus pelnė ir Marekas Blaževičius – 102:75.

„Žalgiris“: J. Lauvergne'as 29 (9 atk. kam.), M. Grigonis 18 (8 rez. perd.), N. Hayesas 14, L. Lekavičius 8 (4 rez. perd.), T. Walkupas 7 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), M. Gebenas 6 (8 atk. kam.), A. Rubitas 6, P. Jankūnas 4, R. Jokubaitis 4, A. Milaknis 4, M. Blaževičius 2, K. Lukošiūnas 0.

„Chimki“: A. Švedas 22 (8 rez. perd.), D. Bookeris 19 (7 atk. kam., 4 rez. perd.), J. Mickey 10.