„Žalgiris“ palaužė iki paskutinių sekundžių kovojusius šiauliečius

Sekmadienį „Betsafe–LKL“ keturioliktajame ture „Žalgirio“ arenoje rungtyniavę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo sunkią pergalę prieš Šiaulių „Šiaulių“ komandą 86:80 (17:23, 26:23, 23:14, 20:20) ir išliko nepralaimėję vietinėse pirmenybėse.

Pirmajame kėlinyje žalgiriečiai buvo besivejančiųjų vaidmenyje. Nigelas Hayesas, Paulius Jankūnas ir Lukas Lekavičius triskart lygino rezultatą (6:6), bet „Šiaulių“ ekipa netrukus atsiplėšė 6:12. P.Jankūnas pasižymėjo dvitaškiu su pražanga, po N.Hayeso perdavimo įmetė Jockas Landale‘as, tačiau varžovai ir toliau taikliai atakavo kauniečių krepšį – 11:21.

Kėlinio pabaigoje po šešių pramestų komandos tritaškių iš toli prisitaikė Artūras Milaknis, dvitaškį su pražanga pridėjo K.C. Riversas – 17:23.

Thomasas Walkupas antrojo kėlinio pradžioje pelnė taškus po atkovoto kamuolio puolime, tarp 7 K.C. Riverso taškų įsiterpė Martino Gebeno baudų metimai ir rezultatas tapo lygus – 29:29.

Nors A.Milaknis pataikė tritaškį, bet šiauliečiai vėl atsiplėšė (32:40). Septynis taškus iš eilės rinko Karolis Lukošiūnas, o paskutinėje pirmosios mačo pusės atakoje J.Landale‘as smeigė tritaškį – 43:46.

Per pirmąsias tris trečiojo kėlinio minutes žalgiriečiai rinko net 12 taškų be atsako, kai dėjimą su pražanga atliko M.Gebenas, tritaškį įmetė K.Lukošiūnas, o 4 taškus rinko Zachas LeDay (55:46).

M.Gebenas dar kartą dėjimu pavaišino varžovus, tryliktąjį tašką pelnė K.Lukošiūnas ir skirtumas buvo pasiekęs 10 taškų (60:50). Visgi per likusias 5 minutes trečiojo kėlinio minutes pasižymėjo tik 5 taškus surinkęs K.C. Riversas ir baudą įmetęs Z.LeDay – 66:60.

Šeimininkų taškų sausra tęsėsi ir per pirmąsias 6 ketvirtojo kėlinio minutes, per kurias 4 taškus pelnė M.Gebenas ir du baudų metimus pridėjo T.Walkupas, o „Šiauliai“ vėl persvėrė rezultatą 72:75. M.Gebeno, T.Walkupo ir K.C. Riverso baudų metimai išlaikė minimalų deficitą, kol galiausiai apsigynus žalgiriečius į priekį išvedė K.C. Riversas (80:79). Paskutinėmis sekundėmis nuo baudų metimo linijos neklydo K.C. Riversas ir E.Ulanovas – 86:80.

„Žalgiris“: K.C. Riversas 22, K.Lukošiūnas 13, M.Gebenas 13 (2 per. kam., 2 blk.), P.Jankūnas 6 (8 atk. kam.), A.Milaknis 6, T.Walkupas 6 (7 rez. perd.), E.Ulanovas 6, J.Landale‘as 5, Z.LeDay 5 (6 atk. kam.), N.Hayesas 2, L.Lekavičius 2, E.Venskus 0.

„Šiauliai“: R.Gustys 22 (2 per. kam.), K.DeShieldsas 17 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), A.Wrightas 15 (5 atk. kam.), E.Šaulys 11 (6 atk. kam.).