„Žalgiris“ įspūdingai smogė atgal

Eurolygos atkrintamosiose varžybose Kauno „Žalgiris“ iškovojo pirmą pergalę ir pirmą kartą šį sezoną nukovė „Fenerbahče“ komandą jos namų arenoje. Antrose rungtynėse Stambule fantastiškai atakavę Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai dramatiškai įveikė vietos „Fenerbahče“ komandą 82:80 (20:21, 26:18, 27:19, 9:22) ir išlygino ketvirtfinalio serijos iki trijų pergalių rezultatą 1-1.

To šį sezoną nebuvo pavykę padaryti nė vienai Eurolygos komandai. „Žalgiris“ nutraukė Željko Obradovičiaus auklėtinių 18 iš eilės nepralaimėtų rungtynių seriją „Ulker Sports and Event Hall“ arenoje, kuri tęsėsi dar nuo praėjusio sezono pabaigos.

„Fenerbahče“ spurtas dvikovos pradžioje nieko gero nežadėjo, tačiau „Žalgirio“ aukštaūgiai pasirūpino, kad varžovai pernelyg toli nepabėgtų, o po Leo Westermanno ir Nate'o Wolterso tritaškiais pasibaigusio spurto 10:0 Lietuvos čempionai jau pirmavo 16:15.

Antrame kėlinyje puikiai puolime ir gynyboje žaidę žalgiriečiai sugebėjo padidinti persvarą iki dviženklės. Dukart komandas skyrė 10 taškų ir tik prieš pat didžiąją pertrauką Kosto Slouko pataikytas tritaškis kiek sušvelnino rezultatą – 36:49.

Po didžiosios pertraukos „Žalgiris“ nemažino apsukų ir po sėkmingo Mariaus Grigonio ir E. Ulanovo žaidimo sugebėjo susikrauti 17 taškų pranašumą – 63:46. Subyrėjusi aikštės šeimininkų gynyba ir agresyvus Lietuvos čempionų žaidimas užtvėrė kelią nemalonioms staigmenoms iki ketvirto kėlinio vidurio, kai aikštės šeimininkai pakilo į lemiamą šturmą.

„Žalgiris“ išlygino ketvirtfinalio serijos rezultatą 1-1 ir tapo vienintele Eurolygos komanda šį sezoną, įveikusia Ž. Obradovičiaus kariauną jos namų tvirtovėje.

Pirmose ketvirtfinalio rungtynėse antradienį Kauno „Žalgiris“ triuškinamai pralaimėjo Turkijos čempionams 43:76. Toks rezultatas pakoregavo virtinę žaliai baltiems nemalonių rekordų. Tai buvo pats nerezultatyviausias mačas klubui modernios Eurolygos istorijoje.

Trečioji ketvirtfinalio serijos iki trijų pergalių dvikova su „Fenerbahče“ vyks Kaune iškart po Velykų – kitą antradienį.