„Žalgirio“ pergalių serija nutrūko po pratęsimo Sankt Peterburge

Dvigubą Eurolygos savaitę Kauno „Žalgiris“ (12-16) baigė nesėkme. Gimtadienį ketvirtadienį šventusio Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai išvykoje po dramatiško pratęsimo 75:76 (27:12, 14:25, 12:10, 13:19, 9:10) nusileido turnyro autsaideriams Sankt Peterburgo „Zenit“ (8-20) krepšininkams. Su šia dvikova nutrūko Lietuvos čempionų trijų iš eilės pergalių serija.

Rungtynes su didele energija pradėjęs „Žalgiris“ pataikė beveik viską, ką metė, o aikštės šeimininkai atrodė sutrikę ir pasimetę. Jockas Landale'as ir KC Riversas surengė spurtą 14:0 ir Lietuvos čempionai išsiveržė į priekį 17:5.

Xavi Pascualio auklėtiniai sunkiai rinko taškus ir klimpo svečių gynyboje, o žalgiriečiai tuo naudojosi ir antro kėlinio viduryje pirmavo jau 17 taškų – 38:21. Vis dėlto „Zenit“ krepšininkai sugebėjo atsitiesti ir per itin nesėkmingą žalgiriečiams paskutinių ketvirčio minučių atkarpą sumažino skirtumą iki 4 taškų – 41:37.

Po didžiosios pertraukos beveik 4 minutes svečiams nepavyko pelnyti taškų, o „Zenit“ sumažino skirtumą iki minimumo (41:40). Š. Jasikevičiaus auklėtiniai sugebėjo atlaikyti aikštės šeimininkų šturmą ir sugebėjo vėl susigrąžinti iniciatyvą (53:44).

Paskutinį ketvirtį vyravo chaosas „Žalgirio“ puolime. Per 6 minutes svečiai nepelnė nė taško, o tritaškius pataikę varžovai persvėrė rezultatą savo naudai (53:60). J. Landale'as pabaigoje traukė stringantį „Žalgirio“ vežimą, o likus žaisti 16 sek. Thomas Walkupas išlygino rezultatą – 66:66, komandoms teko žaisti pratęsimą.

Papildomas 5 minutes vyko nervinga kova taškas į tašką, kur pabaigoje sėkmė lydėjo aikštės šeimininkus.

Pirmose tarpusavio rungtynėse šį sezoną „Žalgiris“ namie po pratęsimo 70:82 turėjo pripažinti tuomet dar Joano Plazos treniruoto „Zenit“ ekipos pranašumą.

Kitą savaitę Kauno „Žalgiris“ žais išvykoje – kovo 13 dieną susigrums su viena iš lygos lyderių „Barcelona“.