Žalgiriečiai patyrė netikėtą pralaimėjimą Prienuose

Antradienio vakarą „Betsafe–LKL“ čempionate nutrūko Lietuvos čempionų septynių pergalių serija vietinėse pirmenybėse – žalgiriečiai po 5 metų pertraukos 76:81 (20:23, 24:13, 12:21, 20:24) suklupo prieš Prienų „Skycop“ komandą.

Rungtynes Prienuose efektingu dėjimu su pražanga pravėrė Aaronas White‘as, iš toli iššovė Edgaras Ulanovas ir Leo Westermannas, aštriai sužaidė jaunasis Rokas Jokubaitis – 11:8. Gerą pataikymą rodę prieniškiai čia pat surengė savo spurtą ir jau pirmavo 11:16. Tylą nutraukė Thomaso Walkupo dukart pastebėtas kapitonas Paulius Jankūnas, atsilikimą iki 17:19 mažino Nate‘as Woltersas. Dinamiško ketvirčio pabaigoje prie baudų metimų linijos stojo Brandonas Daviesas ir Deonas Thompsonas, bet po pirmųjų dešimties minučių priekyje 20:23 buvo „Skycop“ krepšininkai.

Antrajame kėlinyje neklydo T.Walkupas ir P.Jankūnas, rezultatą 26:26 lygino antrą progą sukūręs E.Ulanovas. Tritaškį driokstelėjo Artūras Milaknis, tris taškus, tačiau kiek kitokiu būdu susirinko L.Westermannas – 32:29. Puikiai į žaidimą įsiliejo nuo suolo pakilęs jaunasis Lukas Uleckas, pranašumą iki 41:33 augino universalų pasirodymą surengęs T.Walkupas. Prieš didžiąją pertrauką į greitąjį puolimą sėkmingai nubėgo E.Ulanovas, išsaugojęs didžiausią persvarą – 44:36.

Po didžiosios pertraukos į 16 prieniškių taškų įsiterpė tik L.Westermannas, tad šeimininkai jau perėmė iniciatyvą pirmaudami 48:52. Lietuvos čempionų štilį nutraukė D.Thompsonas, prieš lemiamą mačo atkarpą deficitą iki 56:57 sumažino L.Westermanno baudų metimai.

Ketvirtajame kėlinyje L.Westermannas asistavo P.Jankūnui, kamuolį puolime ėmė T.Walkupas – 60:60. Toliau itin naudingai rungtyniavo T.Walkupas, bet Kšištofo Lavrinovičiaus vedami varžovai vėl truktelėjo į priekį (64:67). Laikui sparčiai tirpstant dar du taškus rinko T.Walkupas, svarstykles į žalgiriečių pusę 68:67 nusvėrė savo žodį taręs B.Daviesas. Po šeimininkų atsako (68:71), dėjimu krepšį drebino B.Daviesas, tačiau likus 35 sekundėms „Skycop“ pergalės link artino tritaškį įsmeigęs Darjušas Lavrinovičius – 70:75. Sudėti ginklų Lietuvos čempionai nesiruošė: už nesportinę pražangą baudas sumetė A.White‘as, kamuolį puolime ėmė deficitą iki minimumo 74:75 tirpdęs B.Daviesas. Nors greitus taškus pelnė T.Walkupas, prieniškiai išgyveno baudų metimų žaidimą bei triumfavo rezultatu 76:81.

„Žalgiris“: T.Walkupas 16 (7/10 dvit., 6 atk. kam., 4 rez. perd.), L.Westermannas 15 (3 per. kam.), B.Daviesas 8, P.Jankūnas 8, E.Ulanovas 7, A.White‘as 5, L.Uleckas 5, D.Thompsonas 5, A.Milaknis 3 (2 per. kam.), R.Jokubaitis 2, N.Woltersas 2.

„Skycop“: Ž.Janavičius 20 (4/4 dvit., 10 rez. perd.), D.Lavrinovičius 20 (6/8 dvit.), V.Lipkevičius 13 (7 atk. kam.).