Ž. Janavičiaus sugrįžimas pažymėtas „Neptūno“ nesėkme paskutinę akimirką

Žygimantas Janavičius sugrįžo į aikštelę po 70 dienų pertraukos, tačiau Klaipėdos „Neptūnas“ (3-8) paskutinę akimirką 84:85 (13:18, 26:20, 24:25, 21:22) nusileido Utenos „Juventus“ (6-4) krepšininkams.

Šaltą dušą rungtynių pradžioje patyrę klaipėdiečiai staigiai krito į dviženklę duobę (2:12), tačiau ilgai nelaukę ėmė iš jos ropštis. Džiugo Slavinsko ir Tado Pažėros į priekį timptelėta „Neptūno“ komanda antrojo kėlinio viduryje jau buvo priekyje 32:25.

Antroje mačo dalyje užvirė atkakli kova – švieslentė lygybę rodė ties 50:50, vėliau – 60:60, o ketvirtojo kėlinio viduryje – ir 70:70 rezultatu. Žygimanto Janavičiaus ir Beno Griciūno kombinacija „žemė-oras“ išvedė „Neptūną“ į priekį 80:79.

Nors B.Griciūnas dvitaškiu metimu padidino Klaipėdos ekipos pranašumą iki 3 taškų, bet į tai staigiais 5 taškais atsakė „Juventus“ duetas Martynas Gecevičius ir Ignas Vaitkus.

Prasidėjus paskutinei dvikovos minutei klaipėdiečiai turėjo keletą šansų išlyginti rungtynių rezultatą ir išplėšti pratęsimą, tačiau „Neptūno“ žaidėjų šūviai tikslo nepasiekė.

Nesėkme paženklintame susitikime „Neptūnas“ iš toli realizavo vos 26 proc. metimų iš toli (5 iš 19), kai „Juventus“ – 8 iš 17 (46 proc.).

Rezultatyviausias karjeros rungtynes sužaidė 20-metis klaipėdietis Klaidas Metrikis, per 24 minutes pelnęs 15 taškų.

Pėdos traumą išsigydęs įžaidėjas Žygimantas Janavičius rungtyniavo 25 minutes, pelnė 10 taškų, atkovojo 3 ir perėmė kamuolį, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, tačiau suklydo 5 kartus.

Uostamiesčio krepšininkai kitas rungtynes žais gruodžio 20-ąją dieną, sekmadienį. Varžovas – Kėdainių „Nevėžis“.

„Neptūnas“: Klaidas Metrikis 15, Džiugas Slavinskas 13, Benas Griciūnas ir Tadas Pažėra – po 12, Žygimantas Janavičius 10

„Juventus“: Mindaugas Kupšas 20, Martynas Gecevičius 19, Ignas Vaitkus 12, Vaidas Kariniauskas 11, Žygimantas Skučas 10.