Vilniaus „Rytas“ iškovojo pirmąją pergalę Utenoje

Vilniaus „Rytas“ (16/7) buvo arti trečiojo iš eilės pralaimėjimo Utenoje, tačiau vietos „Juventus“ (13/10) ketvirtame kėlinyje sustojo puolime, o Bryantas Crawfordas prametė pratęsimą išplėšti galėjusį metimą, todėl šalies vicečempionai prakeiksmą nutraukė.

Pirmą kartą šį sezoną Utenoje laimėję Dainiaus Adomaičio auklėtiniai „Juventus“ krepšininkus po atkaklios kovos pranoko 70:66 (23:25, 21:19, 12:14, 14:8).

Viso susitikimo metu komandos žaidė taškas į tašką, o ketvirtojo kėlinio viduryje rezultatas buvo lygus – 62:62. Vis dėlto dažnai klydę uteniškiai tuomet įkrito į duobę, o ja pasinaudojęs „Rytas“ spurtavo 6:0 ir atsiplėšė 68:62.

Per pirmas 8 kėlinio minutes tik 4 taškus pelnę „Juventus“ krepšininkai prasidėjus paskutinei minutei priartėjo 66:68, o po netaiklaus Arno Butkevičiaus tritaškio įgijo ir šansą išsigelbėti.

Lemiamai atakai Utenos klubas turėjo 25 sekundes, tačiau po krepšiu prasiveržęs B. Crawfordas likus žaisti 6 sekundes nepataikė, o Gyčio Radzevičiaus pražangą teisėjai įvertino kaip nesportinę, todėl du baudų metimus pataikęs Mindaugas Girdžiūnas garantavo svečiams pergalę.

Be Francisco Cruzo rungtyniavusią sostinės ekipą į priekį vedė 18 taškų pelnęs Terrellas Holloway ir 16 pridėjęs Mindaugas Girdžiūnas. Pralaimėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė 18 taškų įmetęs Gytis Radzevičius.

„Svarbiausia buvo agresyvumas puolime ir gynyboje. Čia žaisti visada sunku, žaidėjai šaunuoliai – antroje pusėje rodytas agresyvumas gynyboje yra tai, ko reikia“, – spaudos konferencijoje džiaugėsi D. Adomaitis.

Anksčiau šį sezoną „Rytas“ namuose Žydrūno Urbono kariauną buvo nugalėjęs 86:65 ir 103:94, bet Utenoje pralaimėjęs 81:83 bei 81:85.

„Mano komanda buvo verta pratęsimo, ne daugiau. Žaidėme visiškai kvailai. Pirmoje pusėje nepavyko gynyba, o antroje pusėje pametėme galvas puolime. Žaidėme ne mūsų stiliumi“, – apgailestavo Ž. Urbonas.

„Juventus“: Gytis Radzevičius 14 (7 atk. kam.), Julius Jucikas 13, Bryantas Crawfordas 11, Ignas Vaitkus 10, Shannonas Scottas ir Vytautas Šulskis po 5.

„Rytas“: Terrellas Holloway 18, Mindaugas Girdžiūnas 16, Marekas Blaževičius 9 (7 atk. kam.), Arnas Butkevičius ir Eimantas Bendžius po 7.

Kiti šeštadienio LKL rezultatai:  Klaipėdos „Neptūnas“ (13/10) - Panevėžio „Lietkabelis“ (16/7) 78:84 (27:22, 14:18, 22:21, 15:23), Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (7/16) - Alytaus „Sintek–Dzūkija“ (6/17) – 96:74 (26:25, 24:16, 21:15, 25:18).