Tolimas V. Aleknos disko skrydis.

Olimpinis disko metimo čempionas Virgilijus Alekna šeštadienį Vilniuje iškovojo Lietuvos ilgų metimų čempionato aukso medalį.
Tik penktadienį iš Pietų Afrikos sugrįžęs trisdešimtmetis vilnietis geriausiu bandymu diską nusviedė 65 m 90 cm, pagerindamas asmeninį šio sezono rekordą. Geriausią rezultatą V. Alekna pasiekė antruoju bandymu. Pirmuoju mėginimu jis diską nusviedė 60 m 61 cm, penktuoju - 61 m 79 cm, o šeštuoju - 64 m 02 cm. Trečiasis ir ketvirtasis pasaulio vicečempiono mėginimai buvo neįskaityti.
Antrąją vietą sostinės Vingio stadione vykusiose varžybose užėmė Andrius Butrimas, diską nusviedęs 49 m 29 cm. Trečias tarp 11 dalyvių liko Ernestas Filatovas (Vilnius). Jo geriausias rezultatas - 49 m 03 cm.
V. Alekna teigė, kad jau kitą dieną po grįžimo iš Pietų Afrikos dalyvauti varžybose jam nebuvo sunku. Žinia, Pietų Afrikos Respublikoje sportininkas treniravosi ir dalyvavo trejose tarptautinėse varžybose, kuriose užėmė ketvirtąsias vietas.
Džermistone V. Alekna diską nusviedė 62 m 55 cm, Pretorijoje - 62 m 04 cm, o Keiptaune - 63 m 88 cm. "Tikėjausi geresnių rezultatų. Bet dar tik sezono pradžia", - sakė V. Alekna, Pietų Afrikoje beveik visą dėmesį skyręs savo fiziniam parengimui.
Gegužės mėnesį V. Alekna vyks į 20 dienų treniruočių stovyklą Ispanijoje. Birželio 2 dieną jis ketina dalyvauti varžybose Estijoje. Geriausią sportinę formą Virgilijus tikisi įgyti prieš Europos lengvosios atletikos čempionatą, rugpjūčio 6-11 dienomis vyksiantį Miunchene (Vokietija). Beje, geriausias šio sezono rezultatas pasaulyje priklauso Pietų Afrikos disko metikui Francui Krugeriui. Varžybose Keiptaune jo paleistas diskas nuskriejo 68 m 25 cm.