2019 m. liepos 24 d. 05:36 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Sportas

Sportas

Sunkiaatlečių rinktinė varžėsi Gruzijoje: rezultatai, traumos ir karšti įspūdžiai

(5)

Sunkiaatlečių rinktinė varžėsi Gruzijoje: rezultatai, traumos ir karšti įspūdžiai nuotrauka, foto

PAŽINTIS SU GRUZIJA. Po varžybų Lietuvos sunkiaatlečių rinktinė spėjo pasigrožėti Gruzijos gamta.

© Pauliaus MATULEVIČIAUS nuotr.

Reklama

Lietuvos sunkiaatlečių rinktinė, kurią sudaro Klaipėdoje sportuojantys ir gyvenantys šios sporto šakos lyderiai, savaitę praleido Batumyje (Gruzija), kur mūsų šalies garbę gynė Europos suaugusiųjų sunkiosios atletikos čempionate. Šįkart traumų kamuojamai mūsų rinktinei medalių iškovoti nepavyko, tačiau tarp 39 valstybių lietuvaičiai komandinėje įskaitoje įsitaisė beveik per viduriuką - 22-oje pozicijoje.

Lietuviai aplenkė būrį galingų valstybių, tarp kurių - Graikiją, Austriją, Izraelį, Švediją, Norvegiją, Kroatiją ir dar per 10 valstybių.

Mūsiškių rezultatai

Geriausiai iš mūsų rinktinės narių sekėsi Arnui Šidiškiui. Klaipėdos sunkiosios atletikos sporto klubo atstovas svorio iki 102 kg varžybose užėmė 11-ąją vietą. A. Šidiškis surinko 351 kg (rovimas - 165 kg/stūmimas - 186 kg).

Nugalėjo ukrainietis Dmytro Čumakas (391 kg - 175 kg/216 kg), antrąją vietą užėmė armėnas Samvelas Gasparianas (377 kg - 168 kg/209 kg), trečiąją - baltarusis Vadzimas Stralcouvas (376 kg - 170 kg/206 kg).

REZULTATAS. Geriausiai iš Lietuvos rinktinės narių sekėsi Arnui Šidiškiui. Jis svorio iki 102 kg varžybose surinko 351 kg (rovimas - 165 kg/stūmimas - 186 kg) ir galutinėje rikiuotėje liko 11-tas.

Reklama

Svorio iki 89 kg varžybose klaipėdietis Irmantas Kačinskas B grupėje liko penktas, o galutinėje rikiuotėje užėmė 13-ąją vietą.

Jis dvikovėje surinko 323 kg (rovimas - 148 kg/stūmimas - 175 kg).

Nugalėjo armėnas Hakobas Mkrtčianas (371 kg - 164 kg/207 kg), antrąją vietą užėmė gruzinas Revazas Davitadzė (370 kg - 170 kg/200 kg), trečiąją - kitas armėnas Davitas Hovhannisianas (360 kg - 165 kg/195 kg).

Kiek kukliau pasirodė du mūsų atstovai - Tomas Li-Čin-Chai svorio kategorijoje iki 96 kg užėmė 20-ąją vietą (rovimas - 150 kg/stūmimas - 180 kg, dvikovės rezultatas - 330 kg), Sergejus Lichovojus svorio iki 109 kg varžybose liko 21-as (328 kg - 148 kg/180 kg).

Kamuoja alkūnės trauma

Į Batumį su Lietuvos rinktine vyko ir daugkartinis Europos vicečempionas Žygimantas Stanulis. Pastarąjį klaipėdietį kankina alkūnės trauma, tad jis galiausiai nusprendė varžybose štangų nekelti.

"Žygimantas šiose varžybose pasirodė dėl olimpinės kvalifikacijos. Pagal naujas taisykles, iki olimpiados reikia šešių kvalifikacinių startų. Žygimantas užsiregistravo varžyboms, per dalyvių pristatymą išėjo į sceną, tačiau dėl alkūnės traumos nusprendė štangos nekelti", - situaciją "Vakarų ekspresui" komentavo Lietuvos sunkiosios atletikos rinktinės treneris Bronislavas Vyšniauskas.

Reklama

Pats sportininkas teigė, jog jaučia didelius alkūnės skausmus.

"Negaliu kelti didelių svorių. Tiesiog skausmas veria alkūnę. Per treniruotę bandžiau dar kelti daugmaž didesnius svorius, tačiau supratau, kad startuoti šiose varžybose nepavyks. Negaliu rizikuoti, kitu atveju galiu susitraumuoti taip, kad niekada nebegalėsiu kelti svorių. Labai apmaudu, tačiau nieko negaliu pakeisti. Tai labai nemaloni trauma", - akcentavo sportininkas.

VARŽYBŲ AKIMIRKA. Svorio iki 89 kg varžybose klaipėdietis Irmantas Kačinskas B grupėje liko penktas, o galutinėje rikiuotėje užėmė 13-ąją vietą.

Pamatęs savo svorio grupės rezultatus, Ž. Stanulis dar labiau nusiminė.

"Tokie rezultatai man yra įveikiami. Jei ne trauma, tikrai galėjau Lietuvai iškovoti Europos čempionato medalį. Prieš traumą keldavau tokius svorius, tad bronza ar sidabras būtų pasiekiamas ranka. Dėl aukso medalio būtų klaustukas, bet dėl kitos spalvos medalio būčiau tikrai kovojęs", - pabrėžė Ž. Stanulis.

Treneris - ir medikas, ir psichologas

Reklama

B. Vyšniauskas, kalbėdamas apie šį Europos čempionatą, sakė, jog varžybų organizatoriai Gruzijos atstovai pasistengė sunkiaatlečiams sudaryti geras sąlygas.

"Gyvenimo, treniruočių ir varžybų sąlygos, maitinimas - geras. Transportas visada laiku vežė į treniruotes, varžybas. Čempionatas suorganizuotas išties sklandžiai. Mus iš vėžių išmušė traumos - ne tik Žygimantas Stanulis skundžiasi alkūnės skausmais, bet neišsigydę po traumų startavo Sergejus Lichovojus ir Tomas Li-Čin-Chai. Tomą kamuoja peties ir kitos traumos, be to jis prieš varžybas buvo pasigavęs virusą, dešimt dienų vartojo antibiotikus, Segejus dėl peties traumos net keturis mėnesius negalėjo sportuoti. Pastaruoju metu mus užklupo traumų periodas", - kalbėjo B. Vyšniauskas.

- Patys matėte, kad Gruzijoje ir kituose čempionatuose daugelis kitų šalių rinktinių atvyko su medikų, masažuotojų brigadomis, turi po kelis rinktinių trenerius. O ką mes? Lietuvos Kūno kultūros ir sporto departamentas su savo reformomis išdraskė Lietuvos olimpinį sporto centrą, panaikino medikų, masažuotojų etatus. Žadėjo, kad federacijoms tam skirs papildomai lėšų, bet taip neįvyko. Ne visos federacijos pajėgią išlaikyti medikus, masažuotojus ir kitą reikalingą personalą. Taigi, rinktinės treneris turi sportininkams atstoti ir mediką, ir masažuotoją, ir psichologą, ir trenerį, ir mamą bei tėtį. Viskas iš bėdnumo. Iš to ir atsiranda problemos - gydome vienas traumas, išlenda kitos. Taip ir tęsiasi užburtas ratas. Sportininkui skaudą vieną ranką, jis ją saugo, kelia svorius, traumuojasi kita ranka ar nugara. Tokių sporto šakų atstovams medikai ir masažuotojai yra labai reikalingi. Tikimės, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ištaisys tai ir gražins medikų bei masažuotojų etatus. Tikimės, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos viceministrė Kornelija Tiesnesytė, kuruojanti sporto sritį, tai supranta kur kas geriau, nei buvęs Kūno kultūros ir sporto departamento vadovas Edis Urbanavičius", - akcentavo B. Vyšniauskas.

Dėl ADAMS nukentėjo 18 valstybių

Batumyje tarp įvairių šalių sunkiaatlečių daug kalbų sukosi apie pasenusią pasaulio anti-dopingo agentūros (WADA) informacinę sistemą ( ADAMS). Būtent dėl jos daugiau nei 40-čiai sunkiaatlečių iš 18 skirtingų šalių neleista dalyvauti Europos čempionate.

Dėl šios priežasties nukentėjo ir Lietuvos sunkiaatlečiai. Trys sportininkės - Lijana Jakaitė (iki 71 kg), Gintarė Bražaitė (iki 71 kg) ir Indrė Didžklapytė (per 87 kg) neišvyko į Europos čempionatą, o klaipėdietis Laurynas Antanaitis (iki 96 kg) išvyko į Gruziją, tačiau jam dalyvauti pirmenybėse nebuvo leista.

"Buvo sportininkų, kur pavėlavo užpildyti WADA anketas, tačiau dėl Lauryno Antanaičio viskas užpildyta laiku, bet kažkodėl nesuveikė programa. Dėl tos pačios priežasties buvo nepatenkintų daug kitų valstybių atstovų", aiškino Lietuvos sunkiosios atletikos generalinis sekretorius Vytautas Stašinskas.

Reklama

VAIZDELIS. Didelį įspūdį Gruzijoje sunkiaatlečiams paliko kalnai ir kriokliai. Pauliaus MATULEVIČIAUS nuotr.

Mūsų merginos - L. Jakaitė ir I. Didžklapytė šiek tiek per vėlai apsisprendė dalyvauti Europos čempionate, o dėl G. Bražaitės keliomis dienomis pavėluota užpildyti anketą.

Europos sunkiosios atletikos federacijos generalinis sekretorius turkas Hasan Akkus Gruzijoje sunkiaatlečiams aiškino, kad būtina investuoti į naują sistemą, kad ateityje panašių problemų nebekiltų.

WADA tvirtino nesulaukę oficialių nusiskundimų dėl ADAMS, bet taip pat teigė žinanti bėdas su kuriomis susiduria atletai ir, kad yra dirbama ties "dideliu sistemos atnaujinimu".

Nusiskundimų sulaukta ir iš danų, belgų, vokiečių dviratininkų, britų lengvaatlečių. Vienas Belgijos sportininkas pakomentavo, kad ADAMS sistema "technologiškai užstrigusi ties 1990 metais".

Reklama

Keturių Olimpinių žaidynių dalyvis, IWF švaraus sporto komisijos narys, Tom Goegebuer palaiko griežtą IWF poziciją, kad "taisyklės yra taisyklės", bet priduria: "Gerai, kad mes išspiriame sukčius, bet yra negerai, kad mes praradome daug nekaltų atletų".

Ateities planai

Lietuvos sunkiaatlečiai tikisi, kad rimčiausias šio sezono pasirodymas bus rugsėjo mėnesio pabaigoje Tailande vyksiančiame pasaulio čempionate.

"Tikimės, kad šiame čempionate dalyvaus ne tik vyrų rinktinė, bet ir minėtos mūsų merginos ir jos šiose pirmenybėse gerai pasirodys", - sakė Lietuvos rinktinės treneris B. Vyšniauskas.

Kalbėdamas apie Lietuvos sunkiaatletį, galintį iškovoti olimpinį kelialapį į 2020 metų Tokijo olimpines žaidybes, B. Vyšniauskas sakė: "Šiemet turėtų būti aišku, kad rimčiausiai gali kovoti dėl olimpinio kelialapio. Tarp realiausių kandidatų - Arnas Šidiškis, Žygimantas Stanulis ir Irmantas Kačinskas, taip pat Laurynas Antanaitis. Sergejaus Lichovojaus ir Tomo Li-Čin-Chai galimybes pristabdė traumos. Tiesa, gali būti, kad Žygimantui Stanuliui bus reikalinga pakartotinė alkūnės operacija, bet mes Klaipėdos traumotologų pagalba bandysime kuo greičiau išsikapstyti iš šios situacijos", - aiškino treneris.

Jau anksčiau rašėme, kad sunkiojoje atletikoje pasikeitė ne tik atrankos į olimpines žaidynes sistema, bet ir svorio kategorijos. Nebeliko populiariausių - iki 94, iki 105 ir per 105 kg kategorijų.

"Daugeliui mūsų sportininkų yra labai neparanku - reikia arba mesti po 5-9 kg svorio arba maždaug tiek kilogramų priauginti. Be to, panašaus svorio yra keli mūsų sunkiaatlečiai, tad dar tenka kovoti tarpusavyje", - kalbėjo B. Vyšniauskas.

Reklama

Nuotraukų galerija

 

© Paulius Matulevičius

Paulius Matulevičius

 

Paulius Matulevičius

 

Paulius Matulevičius

 

Paulius Matulevičius

 

Paulius Matulevičius

 

Paulius Matulevičius

 

Paulius Matulevičius

 

Paulius Matulevičius

 

Paulius Matulevičius

 

Paulius Matulevičius

 

Paulius Matulevičius

 

Paulius Matulevičius

 

Paulius Matulevičius

 

Paulius Matulevičius

 

Paulius Matulevičius

 

Paulius Matulevičius

 

Paulius Matulevičius

 

Paulius Matulevičius

 

Paulius Matulevičius

 

Paulius Matulevičius

 

Paulius Matulevičius

 

Paulius Matulevičius

 

Paulius Matulevičius

 

Paulius Matulevičius

 

Paulius Matulevičius

 

Paulius Matulevičius

 

Paulius Matulevičius

 

Paulius Matulevičius

 

Paulius Matulevičius

 

Paulius Matulevičius

 

Paulius Matulevičius

 

Paulius Matulevičius

 

Paulius Matulevičius

 

Paulius Matulevičius

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

:))))))))))))

2019-04-16   16:13

IP: 185.11.26.161

Jumoristai su pažeistom kepenym:)))))))))))))

AUDRIUS

2019-04-16   16:12

IP: 185.11.26.161

Rezultatai kalba patys už save, tikrai labai maži, vos ne paskutiniai.. Gaila..

Sunkus

2019-04-16   16:08

IP: 185.11.26.161

Jobanas lietuvis tuoj nukris is pavydo

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sportas

„Bangos“ gretose žais brazilas nuotrauka, foto

„Bangos“ gretose žais brazilas

Po ketverių su puse metų pertraukos „Bangos“ gretose vėl bus legionierius. Prie...

Liepos 22 d. prasidėjo savaitę truksiantis XVI Šachmatų festivalis „Jūros šventė –...

Šachmatų festivalis - didmeistriui Borisui Rumiancevui atminti nuotrauka, foto

Su Lietuvos vyrų krepšinio rinktine pasaulio čempionatui besiruošiantis Mindaugas Kuzminskas pirmadienį vakare...

Mindaugas Kuzminskas oficialiai pasirašė sutartį su „Olympiacos“ nuotrauka, foto

Savaitgalį įvyko paskutinis Olandijos motokroso čempionato etapas, kuriame viso čempionato metu pirmavo...

Arminas Jasikonis - Olandijos motokroso čempionas nuotrauka, foto

Į auksinį laivyną „LaserRadial“ jachtų klasės pasaulio čempionate patekusi Lietuvos buriuotoja Viktorija...

Pasaulio buriavimo čempionate sąlygas diktuoja taifūnas nuotrauka, foto

Vasaros dienos - nemokamoje sporto stovykloje nuotrauka, foto

Sportas, Būrys jaunųjų Klaipėdos "Viesulo" sporto centro sunkiaatlečių vidurvasario dienas leido mokomojoje sporto...

Viešasis transportas Jūros šventės metu nuotrauka, foto

Klaipėda, Bendroji taisyklė

Klaipėdai įteikta „Europiados“ vėliava nuotrauka, foto

Klaipėda, 2020 metų rugpjūčio 5–9 dienomis Klaipėda priims didžiausią tarptautinį Europos folkloro kultūros...

Paminėta SBA Technologijų ir inovacijų parko statybų pradžia nuotrauka, foto

Ūkis, Antradienį kapsulės įkasimu paminėta šalia Klaipėdos pradėta SBA grupės Technologijų ir inovacijų...

Sportas, Paskelbta prieš 9 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 10 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...