2019 m. birželio 26 d. 21:53 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Sportas

Sportas

Sporto metų uždarymas: padėkos ir gera nuotaika

(5)

Sporto metų uždarymas: padėkos ir gera nuotaika nuotrauka, foto

APDOVANOJO. Per renginį buvo apdovanota būrys klaipėdiečių ir įvairių organizacijų, prisidėjusių prie "Klaipėdos - Europos sporto miesto" renginių.

© Astos ZABLOCKYTĖS nuotr.

Klaipėda iškilmingai atsisveikino su Europos sporto miesto titulu. Sekmadienio vakarą Žvejų rūmuose (Taikos pr. 70, Klaipėda) vykusioje gražioje uždarymo šventėje buvo visko: ir gražių kalbų, ir padėkų, ir sportinių bei meninių pasirodymų, ir muzikinių šou programų. Per šiek tiek daugiau nei 2 valandas trukusį renginį buvo prabėgta per visus 2018 - "Klaipėdos - Europos sporto miesto" metus ir prisiminta tai, kas buvo padaryta ir labiausiai įstrigo į atmintį.

Renginį, kurį režisavo Sonata ir Henrikas Žižiai, vedė grupės "B'Avarija" narys Juozas Liesis ir aktorė Eglė Jackaitė, koncertavo grupė "B'Avarija". Šou programą pagyvino Klaipėdos universiteto ir "Neptūno" šokėjų grupė "Leader dance", Klaipėdos "Viesulo" gimnastės, "Gracijos" sportinės aerobikos, meninės gimnastikos, "Okinavos" karatistų ir Klaipėdos muzikinio teatro kolektyvai.

"Reikia pasidžiaugti, kad nestigo dėmesio ir susidomėjimo sportu visus 2018 metus. Svarbiausia tai, kad kiekvienoje šeimoje sporto buvo daugiau. Taigi, durys sportuoti buvo pravertos plačiau ir tikiuosi, kad jos plačiai atvertos išliks dar ilgai. Klaipėdoje 2018 metai buvo patys sportiškiausi ir mes šiuos metus prisiminsime ilgai", - susirinkusiesiems teigė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Renginyje dalyvavęs Seimo narys Dainius Kepenis pabrėžė, kad dėl sporto Klaipėda skambėjo visoje Europoje ir tuo galima tik didžiuotis.

"Klaipėdos miestas yra lyderis sveikatos, sporto ir fizinio aktyvumo srityje. Tikėkimės, kad šis sporto užtaisas ir lyderystė išliks ilgam", - akcentavo laikinai Klaipėdos universiteto rektoriaus pareigas einantis Artūras Razbadauskas.

Viršijo lūkesčius

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas pasidžiaugė, kad Sporto metai įtraukė labai didelę bendruomenės dalį į aktyvią sportinę veiklą.

"Buvo suplanuota 70 sportinių renginių ir veiklų, tačiau mūsų lūkesčiai buvo viršyti su kaupu - buvo suorganizuota apie 90 sportinių renginių. Tačiau svarbu ne tik tai, bet ir sporto infrastruktūra. Per 2018 metus dėl sporto infrastruktūros buvo padaryta išties daug. Prieš 2011 metų Europos krepšinio čempionatą, kai Lietuvoje buvo pradėtos statyti didžiulės arenos, kai kurie klausė: kam to reikia, kas į jas eis, kas užpildys? Mes dabar matome, kad arenos yra užpildytos žiūrovų ir sporto sirgalių. Sportas tampa socialiniu reiškiniu: juk mes stebėdami varžybas praleidžiame daug laiko bendraujame vieni su kitais, patiriame gerų emocijų. Sportas mus suvienija ir tai labai džiugu", - kalbėjo S. Budinas.

Jis akcentavo naująjį Klaipėdos baseiną, kuris buvo pripažintas "Metų sporto infrastruktūros objektu".

"Jaučiu, kad padarėm viską, ką galėjome, kad turėtume šį objektą per įmanomai trumpiausią laiką. Tikiuosi, kad tai, ką padarėme, klaipėdiečiai vertina teigiamai. Be to, šio objekto visi labai laukė, o lūkesčių pildymas Lietuvos šimtmečio ir Sporto metų progomis - dvigubas džiaugsmas visiems", - ne kartą yra akcentavęs S. Budinas.

Vienas moderniausių Baltijos šalyse, tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) reikalavimus atitinkantis baseinas su sveikatingumo centru duris atvėrė 2018-ųjų vasarą. 10-ies plaukimo takelių, 50 m ilgio baseinas tarnauja tiek profesionalių sportininkų, tiek vandens pramogoms neabejingų gyventojų poreikiams.

Be olimpinių matmenų baseino, naujajame objekte taip pat įrengta profesionaliems narams rengti pritaikyta nardymo šachta, specialus treniruoklis plaukikams ruošti, SPA zona, o rudenį atidaryta ir sporto salė.

"Ir toliau gerinsime Klaipėdos sporto infrastruktūrą. Tai labai svarbu kiekvienai klaipėdiečių šeimai. Mes visi žinome, kad pats brangiausias žmogaus turtas yra sveikata, o pats geriausias vaistas būtent sveikatai stiprinti ir šitą turtą didinti - mums visiems daugiau sportuoti ir judėti. Linkiu gero judesio ir gerų emocijų prasidėjusiais 2019 metais. Sėkmės visiems", - kalbėjo S. Budinas.

Apdovanoti judriausi

Renginio metu buvo apdovanoti judriausios įmonės atstovai, ir judriausia senjorų organizacija.

Pastarojoje nominacijoje triumfavo Klaipėdos miesto bendrijos "Artritas" nariai, nurungę kitas keturias konkurse dalyvavusias senjorų organizacijas.

Judriausia įmone tapo AB "Telia Lietuva", konkurse surinkusi 207 balus. Antroje vietoje pagal lyderiavimą atsidūrė BĮ neįgaliųjų centras "Lakštutė", surinkusi 195 balus.

Iš viso 2018 metų konkurse dalyvavo 8 uostamiesčio įmonės, kurios dėl judriausios įmonės titulo varžėsi nuo balandžio iki spalio mėnesio.

Įmonės visą konkurso laikotarpį fiksavo pasiektus kilometrus su / be judėjimo priemonės, dalyvavo nemokamose sveikatinimo veiklose bei patys kūrė sveikatinimo renginius, susijusius su fiziniu aktyvumu, rinko papildomus balus kitose veiklose.

"Sportininkai visus metus plušėjo, o renginio metu galėjo atsipūsti, pasidžiaugti pasiektais rezultatais ir širdį pamaloninti muzika bei šokių pasirodymais", - sakė už fizinio aktyvumo ir sveikatinimo veiklas atsakinga Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro direktorė Jūratė Grubliauskienė.

- Simboliška, kad "Klaipėdos - Europos sporto miesto" atidarymo šventė vyko 2018 metų sausio 13 dieną, tad ir uždarymas vyko lygiai po metų sausio 13 dieną", - pastebėjo J. Grubliauskienė.

Mes visi žinome, kad pats brangiausias žmogaus turtas yra sveikata, o pats geriausias vaistas būtent sveikatai stiprinti ir šitą turtą didinti - mums visiems daugiau sportuoti ir judėti.

Saulius BUDINAS, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius

Žadamas tęstinumas

Sekmadienį per renginį buvo prisiminta, kad po "Klaipėdos - Europos sporto miesto" vėliava mūsų mieste pirmą kartą vyko vandens sporto šakų festivalis Danės upėje, vasaros paplūdimio sporto šakų festivalis, Žiemos sporto šakų festivalis, dvikovinių sporto šakų ir sunkiosios atletikos festivalis, neįgaliųjų festivalis ir dar daugybė dalyvių bei žiūrovų sutraukę sporto renginiai.

Renginio metu didžiuliame ekrane buvo demonstruojamos nuotraukos iš įvairių sporto renginių, rodomi linksmi vaizdo siužetai.

"Svarbu tai, kad šie renginiai išjudino ir į sporto sūkurį įtraukė ir eilinius miestiečius. Daugelis pajuto šį stiprų sporto gūsį ir suformavo tokį gyvenimo būdą, kad sveikatai palankus fizinis aktyvumas tapo neatsiejama gyvenimo dalimi. Tikimės, kad dalis šių renginių taps tradiciniais ir jų programa bei dalyvių skaičius net plėsis", - kalbėjo Klaipėdos savivaldybės Sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėja Rasa Rumšienė.

Siekiant paskatinti uostamiesčio vaikus rinktis sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą, formuoti teisingą požiūrį į savo sveikatą, draugiškai leisti laiką kartu su klasės draugais, šeima ir bendruomene, buvo organizuoti sporto ir sveikatingumo konkursai "Judriausia klasė" ir "Judriausias darželis".

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2019-01-15   14:26

IP: 185.11.26.161

Galėjo nors truputi veteranus paremt juk garsinam Klaipėdos varda tarptautinėse arenose.

Lietuvoje daugėja elektromobilių

 

Elektra varomų automobilių praėjusiais metais užregistruota 36 proc. daugiau nei 2017 metais, šiuo metu jų yra netoli tūkstančio, praneša valstybės įmonė „Regitra“.


Kaip skelbiama pranešime, daugiausia elektromobilių registruota trijuose didžiausiuose šalies miestuose ir jų rajonuose: Vilniuje – 567, Kaune – 146, o Klaipėdoje – 64. 


Taip pat skelbiama, kad auga ir hibridinių lengvųjų automobilių populiarumas – jų registruota beveik 40 proc. daugiau nei užpernai.


„Regitros“ duomenimis penktadaliu išaugo ir pirmą kartą Lietuvoje registruojamų naujų automobilių skaičius.


Nepaisant to, vis dar egzistuoja didelis atotrūkis tarp naudotų ir naujų automobilių – pernai pirmą kartą įregistruotų automobilių buvo 84 proc., o naujų – 16 proc. 


Skelbiama, kad lengvųjų automobilių parkas pamažu jaunėja – pernai vidutinis jų amžius siekė 14,4 metus.


Didžiausią lengvųjų automobilių parko dalį sudaro 11-15 metų amžiaus automobiliai, antroji didesnė grupė – nuo 16 iki 20 metų, o trečioji – nuo 6 iki 10 metų.


Lietuvos automobilių parke vis dar pirmauja benzininiai ir dyzeliniai automobiliai. Pastarieji sudaro apie 68 proc. viso lengvųjų automobilių parko.

Slamstas

2019-01-15   10:05

IP: 78.57.228.66

Šlamstas,,o ne šventė (Kaip ir visas Klaipėda Europos sporto miestas) .Jackaitė su Žižienės rūbų demonstravimu ,Liesis, Bavarija ...Krūva išleistų sportininkams skirtų lėšų .ir visas uždarymo šventės renginys . Ištaškyta,, šlamštams,, virs 400 000 Eurų ,vietoj to ,kad šios lėšos būtų skirtos tiesiogfiai sportiniam ugdymui ir kokybiskiems renginaims ir varzybos pravesti.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sportas

Turnyro dalyves į Klaipėdą veš specialus autobusiukas nuotrauka, foto

Turnyro dalyves į Klaipėdą veš specialus autobusiukas

Intensyviai ruošiamasi jau šį šeštadienį ir sekmadienį Klaipėdos miesto širdyje, Teatro aikštėje,...

Minske (Baltarusija) vykstančių antrųjų Europos žaidynių baidarių ir kanojų irklavimo varžybų vyrų...

Trys Lietuvos įgulos Europos žaidynėse pateko į baidarių ir kanojų irklavimo varžybų pusfinalius nuotrauka, foto

Dar trečiajame Ispanijos čempionato finalo serijos mače titulą užsitikrinti galėjęs Madrido „Real“...

„Barceloną“ sudorojęs „Real“ klubas 35-ąjį kartą tapo Ispanijos čempionu nuotrauka, foto

Dainius Adomaitis ir toliau treniruos Vilniaus „Ryto” klubo krepšininkus. Toks sprendimas priimtas...

D.Adomaitis lieka „Ryto” vyriausiojo trenerio poste nuotrauka, foto

Lilija Vanagienė į pirmąją dailiojo čiuožimo treniruotę nuėjo būdama aštuonerių. Birželio 20-ąją...

Žiūrovų meilė svarbesnė už medalius nuotrauka, foto

Rūkytos žuvies mėgėjai Palangoje turi kuo džiaugtis nuotrauka, foto

Vasara, Lietuviams poilsis prie jūros neatsiejamas nuo vieno produkto - rūkytos žuvies. Tiesa,...

Karščiausią dieną nustebino pliaže pamatytas reginys nuotrauka, foto

Vasara, Sinoptikai prognozuoja, kad trečiadienis net ir pajūryje gali būti ypatingas – tikėtini...

Klaipėdos irkluotojų pergalės Šiauliuose nuotrauka, foto

Sportas, Šiauliuose vyko atviras Lietuvos jaunučių čempionatas, Lietuvos irklavimo federacijos II taurės etapas...

Palangos paplūdimyje - kovos už gyvybę nuotrauka, foto

Kriminalai, Palangoje - kraupi poilsiautojo mirtis. Sekmadienį vandenyje vyrą pastebėjo ir ištraukė paplūdimyje...

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...