2021 m. sausio 19 d. 18:16 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Sportas

Sportas

"Sirijaus" futbolininkai prisiminė savo istoriją

2005-12-28, 12:00

Algirdas AURUŠKEVIČIUS

Neeilinis susitikimas

Prieš šv. Kalėdas buvę Klaipėdos "Sirijaus" futbolininkai, šio klubo treneriai, vadovai, rėmėjai bei kiti garbūs svečiai "Navalio" viešbučio pokylių salėje susirinko į prisiminimų vakarą.

Šis susitikimas buvo skirtas skambių "Sirijaus" pergalių 1990 metais paminėjimui. "Navalis" tiek praeityje garsių mūsų miesto futbolininkų nebuvo matęs.

Į šventę atvyko prieš penkiolika metų gražias pergales Lietuvoje skynę sirijiečiai - buvę Lietuvos rinktinės žaidėjai S. Mikalajūnas, R. Vainoras, A. Briaunys, M. Poškus, R. Žvingilas, O. Buitkus, A. Žuta, A. Šuika ir kitos garsenybės. Taip pat šventiniame vakare dalyvavo ir buvę "Sirijaus" treneriai su Š. Giršovičium priešakyje. Na ir savaime suprantama, pagrindiniai šio renginio organizatoriai - buvęs "Sirijaus" prezidentas P. Kravtas bei klubo direktorius A. Bukartas.

"Sirijaus" futbolo klubo istorija yra gana sena. Ilgai komanda žaidė mėgėjišku lygiu. Tačiau prieš pat Nepriklausomybės atkūrimą Lietuvoje sirijiečiai parodė, jog išaugo iš "mėgėjiškų kelnaičių".

P. Kravto iniciatyva klubą pradėjo remti Vakarų Lietuvos pramonės ir finansų korporacija, ir jau 1988 metais "Sirijus", žaisdamas žemesnėje lygoje, sugebėjo iškovoti Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurę. Klaipėdiečiai Jonavoje vykusiame finale rezultatu 3:2 (3:0) palaužė aukščiausiosios lygos asus - Kauno "Kelininko" futbolininkus. Įvarčius į kauniečių vartus įmušė R. Navikas, A. Janušas ir R. Mažeika.

Po metų "Sirijaus" futbolininkai jau rungtyniavo aukščiausiojoje lygoje ir iškovojo bronzos medalius. Šis laimėjimas buvo savotiška komandos gruntuotė prieš dar svaresnes pergales. Ir jos atėjo.

1990 metų kovo 11 d. Lietuvoje buvo atkurta Nepriklausomybė. Todėl iš buvusios Sovietų Sąjungos pirmenybių pasitraukė geriausi Lietuvos klubai - Vilniaus "Žalgiris", Klaipėdos "Atlantas" ir Kauno ASMM-Inkaras". Atlantiečiai ir inkariečiai išsisklaidė kas kur, o grėsmingiausiu klubu išliko "Žalgiris", nusitaikęs į visus įmanomus titulus Lietuvoje. Tačiau tais metais žalgiriečiai sugebėjo tapti tik Baltijos čempionato nugalėtojais, o "Sirijus" šiose varžybose iškovojo sidabro medalius, tapo Lietuvos čempionu ir LFF taurės laimėtoju. Sirijiečiai šalies pirmenybių aukso medaliais pasipuošė Pasvalyje, lemiamose rungtynėse nugalėję Panevėžio "Ekraną". Tai buvo labai atkaklus susitikimas, pasibaigęs lygiosiomis - 0:0. Nugalėtoją lėmė baudiniai. Juos sėkmingiau mušė "Sirijaus" futbolininkai - 3:2. Įvarčius nugalėtojams įmušė V. Kiseliovas, R. Vainoras ir kapitonas O. Mozūraitis. Beje, tris pirmuosius panevėžiečių smūgius atrėmė puikiai žaidęs "Sirijaus" vartininkas M. Poškus. Atkaklus buvo ir LFF taurės turnyro finalas, kuriame "Sirijus" Tauragėje, taip pat baudinių serijoje, nugalėjo ne bet ką, o "Žalgirį" su V. Ivanausku, A. Narbekovu, V. Sukristovu, V. Martinkėnu, A. Janoniu ir kitais garsiais futbolininkais priešakyje. Pagrindinis rungtynių laikas ir pratęsimas baigėsi be įvarčių. Na, o mušant baudinius sėkmė lydėjo klaipėdiečius - 4:3. Sirijiečiams įvarčius įmušė Z. Atutis, V. Kiseliovas, R. Vainoras ir O. Mozūraitis, o tarp žalgiriečių pasižymėjo V. Ivanauskas, G. Kvitkauskas bei R. Naruševičius. Ir per šį susitikimą pasižymėjo M. Poškus, atmušęs A. Tereškino smūgiuotą kamuolį.

Šie prieš penkiolika metų iškovoti "Sirijaus" futbolininkų laurai buvo didžiausi klubo istorijoje. Vėliau, 1991-1992 metų sezone, sirijiečiai dar laimėjo bronzos medalius. Tačiau vėlesniais metais, šalies valdžiai "smaugiant" verslininkus, klubas turėjo finansinių problemų ir iš Lietuvos futbolo žemėlapio išnyko.

Buvę "Sirijaus" žaidėjai ir dabar nepamiršta futbolo. Didelė dalis jų garbingai atstovauja mūsų miestui veteranų varžybose. Klaipėdiečiai antrus metus iš eilės tapo šalies veteranų čempionato nugalėtojais.

"Sirijus" turėjo ir savo antrąją komandą - "Sirijietį". Joje "plunksnavosi" jauni žaidėjai, po traumų atsigaudavo patyrę futbolininkai. Prieš vakaronę "Navalyje" abi šios komandos "Neptūno" sporto arenoje žaidė simbolines rungtynes. Jas rezultatu 7:5 laimėjo "vyresnieji broliai".

Na, o per šventinį vakarą didžiuliame ekrane buvo rodomi istoriniai vaizdai iš turtingo "Sirijaus" metraščio. Apie sirijiečių laimėjimus pasakojo buvęs klubo prezidentas P. Kravtas, o futbolininkai tarpusavyje dalinosi prisiminimais, buvo apdovanoti atminimo medaliais bei smagiai leido laiką.

Algirdas AURUŠKEVIČIUS

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sportas

Pasaulio čempionate – dramatiškos švedų ir prancūzų pergalės nuotrauka, foto

Pasaulio čempionate – dramatiškos švedų ir prancūzų pergalės

Pirmadienį Pasaulio rankinio čempionate Egipte paaiškėjo pirmos 12 rinktinių, kurios tęsia kovą...

Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) taryba pirmadienį nusprendė perkelti 2021-ųjų pasaulio čempionatą...

Ledo ritulio federacija perkelia 2021-ųjų pasaulio čempionatą iš Baltarusijos nuotrauka, foto

Čekijos automobilių gamintoja „Škoda“ įspėjo, kad atsisakys remti šių metų Pasaulio ledo...

Antausis Batkai: „Škoda“ atsisakys remti pasaulio ledo ritulio čempionatą, jei šis vyks Baltarusijoje nuotrauka, foto

Prancūzų motociklininkas Pierre'as Cherpinas (Pjeras Šerpenas) mirė nuo sužalojimų, patirtų jam...

Dakaro ralyje susižalojęs prancūzų motociklininkas Pierre'as Cherpinas mirė nuotrauka, foto

Svarbią pergalę Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate iškovojo Kauno „Žalgiris-2"...

Lyderių dvikovoje „Žalgirio“ dubleriai nutraukė „Gargždų“ pergalių seriją nuotrauka, foto

Kainos nuolaidos psichologija, arba kodėl mes tokie neracionalūs nuotrauka, foto

Psichologija, Juvalis Noahas Hararis knygoje „Homo deus. Glausta rytojaus istorija“ puikiai atkreipia dėmesį,...

Girtas vairavęs ir dvi moteris pražudęs plungiškis teismo neišvengs nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir baudžiamoji byla...

Paukščiai žiemą: lesinti tik kokybišku maistu nuotrauka, foto

Lietuva, Paspaudus šalčiams ir gerokai pasnigus kretingiškė Eglė Dobrovolskienė ėmėsi iniciatyvos pagloboti...

Vasarą ruošiamasi griauti Salantų užtvanką nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Aplinkos ministerija ruošiasi didžiausiam iki šiol Lietuvoje įgyvendinamam užtvankos demontavimo...

Psichologija, Paskelbta prieš 17 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...