Shodaniečių pergalės Lietuvos jaunučių čempionate

Savaitgalį Kėdainiuose vyko Lietuvos jaunučių (2001m.-2004m.) čempionatas, kuriame dalyvavo 400 dalyvių iš daugiau nei 30 Lietuvos klubų. Sėkmingai šiose varžybose startavo karatė mokyklos „Shodan“ auklėtiniai iškovoję daugiausia medalių – 9 aukso, 12 sidabro, 22 bronzos. Iškovoti ir 7 kelialapiai į Europos jaunučių čempionatą.

Vaikinų jaunučių, gimusių 2002-2001 m. amžiaus grupėje, vyko atranka į Europos čempionatą, kuriame teisę dalyvauti iškovojo savo svorio kategorijų finalistai. Vaikinų tarpe sunkiausioje svorio kategorijoje +75kg nesulaikomas buvo Artūras Kuzminskas. Pirmoje kovoje Artūras laimėjo prieš labai pajėgų kovotoją iš Marijampolės Grantą Granicką, ketvirtfinalyje prieš vilnietį Arną Bučį, pusfinalyje nugalėjo jonavietį Mantą Stasiukonį, o finale po 2 pratęsimų įrodė pranašumą įveikdamas kaunietį Gytį Šišką. Šioje svorio kategorijoje puikiai kovoje ir nedaug iki finalo pritrūko Eimantui Kimėnui iškovojusiam bronzos medalį.

Svorio kategorijoje -75 kg sėkmingai kovojo ir bronzos medaliu pasipuošė Domas Mačernis. O 65 kg.sv.kat. nepralenkamas buvo Edvinas Gerasimenko. Pirmoje kovoje įveikęs Jorį Gurskų iš Anykščių, ketvirtfinalyje palaužęs kėdainiečio Karolio Kvedaro pasipriešinimą, pusfinalyje tik po pratęsimo ir svorio skirtumo nugalėjęs vilnietį Dmitrij Milziunčenkov, shodanietis prasiskynė kelią į finalą.

Kitame šios kategorijos pusfinalyje su vienu pajėgiausių šios svorio kategorijos kovotoju šiauliečiu Danil Zubilin, kovojo kitas perspektyvus shodanietis Maidas Tarvydas. Per pratęsimą Maidas jau buvo perėmęs kovos eigą ir pradėjo įrodinėt savo pranašumą, deja susirinktos pražangos neleido nugalėti šioje kovoje ir į finalą pateko šiaulietis. Finale po atkaklios kovos su Maidu šiaulietis buvo pavargęs ir nesugebėjo pasipriešinti Edvinui Gerasimenko, kuris ir tapo čempionu šioje grupėje, o Maidui atiteko bronzos medalis. Lengviausioje svorio kategorijoje -50 kg. finale susitiko abu shodaniečiai, po atkaklios kovos pergalę atiteko Edvardui Petrauskui (ketvirtfinalyje įveiktas vilnietis Viktoras Popovas, pusfinalyje tauragiškis Kristupas Vytartas), o sidabro medaliu džiaugėsi Armandas Juška.

Merginų jaunučių gimusių 2001-2002 m. amžiaus grupėje svorio kategorijoje +65 kg čempione tapo Julija Balčiūtė, pirmoje kovoje Julija įveikė Samantą Liaudinskaitę iš Marijampolės, pusfinalyje nugalėjo vilnietę Dariją Šachovą, o finale tauragiškę Gabiją Gruzdytę. Bronzos medalį šioje svorio kategorijoje iškovojo Laura Žvaginytė. Svorio kategorijoje -65 kg čempione tapo Guoda Pakalniškytė pirmoje kovoje Guoda įrodė savo pranašumą prieš tauragiškę Ūlą Ivinskytę, antroje kovoje nugalėjo bendraklubę Viktoriją Kopninaitę, o finale įrodė savo pranašumą prieš kaunietę Gabiją Aleksandravičiūtę. Bronzos medaliu šioje svorio kategorijoje pasipuošė Gintarė Šėdytė. Svorio kategorijoje -60kg. vicečempione tapo Gabrielė Zakaraitė, visai nedaug shodanietei trūko iki aukso medalio kadangi buvo pranašesnė už savo varžove. 50 kg. svorio kategorijoje bronzos medalį iškovojo Ugnė Sadauskaitė.

2004-2003 m. amžiaus grupėse skirtingose svorio kategorijose čempionais tapo: Arnoldas Žvinklys, Vaidas Tiominas, Dominykas Riauba, Marija Sekunda. Vicečempiono vardus iškovojo: Mindaugas Viščiūna, Modestas Jurgelis, Rokas Arlickas, Tomas Jurgaitis, Rimvydas Striaukas, Nojus Baranauskas, Tomas Konovalov, Dovydas Galyginas, Ervinas Radžiūnas, Ugnė Kniežaitė. Bronzos medaliais džiaugėsi: Darius Merkulovas, Deividas Kaziulis, Tadas Petrauskas, Robertas Šlima, Gabrielius Skėrys, Kornelija Klastaitytė, Fausta Šerpetytė, Austėja Kaubrytė, Lukas Medvedevas, Aistis Kavaliauskas, Arnoldas Nikitin, Nikita Riabinin, Žymantas Gružininkas, Simas Fedosejevas, Mantas Lukšas, Edgaras Benetis, Gintarė Drungilaitė.

Karatė kyokushin mokyklos „Shodan“ trenerių komanda - Lukas Kubilius, Viktorija Kubilienė, Tomas Struopus, Aivaras Baltmiškis, Gabrielius Stanevičius, Asta Dauskurtė ir Eugenijus Dauskurtas - džiaugiasi savo auklėtinių nuolatiniu tobulėjimu ir aukštais pasiekimais Lietuvos jaunučių čempionate.