Šalies dviračių plento čempionate Gargžduose – Ernestos Strainytės ir Ignato Konovalovo pergalės

Lietuvos dviračių plento čempionato pavienio starto lenktynes penktadienį Gargžduose laimėjo Ernesta Strainytė („Kvėdarna“) ir Ignatas Konovalovas (FDJ). Ernesta šios rungties šalies čempione tapo pirmą sykį, o Ignatas triumfavo jau septintą kartą.

E. Strainytė 25 km distanciją įveikė per 37 min. 26,2 sek. (vid. greitis – 40,1 km). Sidabro medalį pelnė Justina Jovaišytė (Panevėžio KKSC/R. Sargūno SG/„Fortūna“), +1.34,4), o bronzos – Ieva Venckutė (Vilniaus miesto SC/„Sietynas“, +3.52,2).

16-ąjį Lietuvos pirmenybių medalį karjeroje iškovojęs I. Konovalovas 34 km distanciją įveikė per 40 min. 31,7 sek. (vid. greitis – 50,3 km/h). Antrą vietą užėmė Gediminas Bagdonas („Ag2r La Mondiale“, +1.40), o trečią – Raimondas Rumšas jaunesnysis („Soligo Amaru Palazzago Sirio“, +2.15). Gediminas pelnė 12-ąjį šalies pirmenybių medalį, o Raimondas bronzą iškovojo antrus metus iš eilės. Ketvirtas buvo Evaldas Šiškevičius („Delko Marseille Provence KTM“, +2.46,1), penktas – Darijus Džervus („Vėtrungė“, +4.40), o šeštas – Edgaras Kovaliovas („Top Team - Ultrabike“, +5.22,5).

Jaunimo (iki 23 metų) grupėje šalies čempionu tapo Venantas Lašinis („Staki - Technorama“). Jis 30 km distanciją įveikė per 39 min. 19,5 sek. (vid. greitis – 45,8 km/h) ir antrą vietą užėmusį Arvydą Birenį (Klaipėdos „Viesulo“ SC/„Klaipėda“) pranoko vos 1,2 sek. Bronzą pelnė Justas Beniušis (Klaipėdos „Viesulo“ SC/„Klaipėda“, +1.26,3).

Jaunių merginų lenktynes (20 km) laimėjo Akvilė Gedraitytė (Panevėžio KKSC/R. Sargūno SG/„Fortūna“; 28.34,9). Antra buvo Regina Stegvilaitė (Panevėžio KKSC/R. Sargūno SG/„Fortūna“; +11,6 sek.), o trečia – Kristina Kazlauskaitė (Panevėžio KKSC - R. Sargūno SG/„El-Eko Sport“; +58,2 sek.).

Jaunių vaikinų lenktynėse (25 km) triumfavo Kęstutis Vaitaitis (Panevėžio KKSC/R. Sargūno SG/„Fortūna“; 33.17,1). Antrą ir trečią vietas užėmė Klaipėdos „Viesulo“ SC ir „Klaipėdos“ komandos atstovai – atitinkamai Denas Masiulis (+2,9 sek.) ir Romas Zubrickas (+11,3 sek.).

Veteranų lenktynių absoliučioje įskaitoje pirmas klasifikuotas 2002 metų “Tour de France” lenktynių prizininkas Raimondas Rumšas. Italijoje gyvenantis 45-erių metų dviratininkas 20 km distanciją įveikė per 25 min. 58,5 sek. (vid. greitis – 46,2 km/h).

Pavienio starto lenktynėse iš viso dalyvavo 104-i dviratininkai.

Šeštadienį nuo 14.00 val. vyks jaunių merginų, o nuo 16.00 val. – jaunių vaikinų grupinės lenktynės.