2020 m. gruodžio 1 d. 11:10 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Sportas

Sportas

Rytoj Klaipėdoje paaiškės taurės laimėtojas

(2)

2016-09-24, 14:01

Algirdas AURUŠKEVIČIUS

Rytoj Klaipėdoje paaiškės taurės laimėtojas nuotrauka, foto

1995-IEJI. Uostamiestyje finalinėse rungtynėse susitinka "Inkaras-Grifas" ir "Žalgiris-EBSW": žalgiriečių apsuptyje su kamuoliu veržiasi inkarietis Kęstutis Rudžionis.

© Algirdo Auruškevičiaus archyvo nuotr.

Šį sekmadienį mūsų miesto centriniame stadione lemiamose rungtynėse dėl 2016 m. Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės susikaus Vilniaus "Žalgiris" ir Marijampolės "Sūduva". Šis susitikimas prasidės 14 valandą.

Abiem klubams anksčiau susitikti finaluose nėra tekę. Rytdienos rungtynių favoritu yra laikomas "Žalgiris", kuris finale žais šeštą kartą iš eilės. "Sūduva" paskutinį kartą finale rungtyniavo 2009 metais, kai lemiamose rungtynėse 1:0 įveikė Tauragės "Taurą".

Ši futbolo šventė uostamiestyje turėjo būti kitokia. Klaipėdos sirgaliai finale tikėjosi išvysti "Atlantą". Deja, jų nusivylimui kelią į finalą atlantiečiams užtvėrė žalgiriečiai. Jie dramatiškame pusfinalyje "Atlantą" nugalėjo rezultatu 2:1. Tad Klaipėdos futbolo mėgėjai rytoj kaip ir neturės už ką sirgti.

LFF taurės finalas mūsų mieste vyks ketvirtą kartą po dvidešimt vienerių metų pertraukos.

Per ankstesnius finalus, vykusius Klaipėdoje, du kartus sėkmė lydėjo mūsiškį "Granitą" (dabar "Atlantas). Granitiečiai savo žiūrovų akivaizdoje iškovojo taurę 1981 ir 1986 metais. Jie abusyk 2:0 ir 3:1 nugalėjo tą pačią komandą - Kauno "Bangą".

Trečiasis finalas Klaipėdoje 1995 metais vyko jau be mūsų miesto futbolininkų. Tada lemiamose rungtynėse susitiko Kauno "Inkaras-Grifas" ir Vilniaus "Žalgiris-EBSW". Pergalę rezultatu 2:1 šventė tais metais Lietuvos čempionais tapę inkariečiai. Tų rungtynių dieną Klaipėdoje lijo, bet ašarojantis dangus puikios futbolo šventės nesugadino. Nugalėtojų taurė iš Teatro aikštės į "Žalgirio" stadioną buvo vežama naujausiu automobiliu "Opel Tigra". Automobilyje prie taurės garbės sargyboje budėjo Klaipėdos futbolo veteranas, daugkartinis Lietuvos čempionas bei prizininkas ir taurės varžybų nugalėtojas Petras Lapė. Jis ketvirtojo finalo uostamiestyje nesulaukė - 2012 metais iškeliavo Anapilin. 1995 metais taurės kelionę miesto gatvėmis lydėjo ir pučiamųjų orkestras "Bangpūtys", šokėjos bei jaunieji futbolininkai.

ŠLOVĖS AKIMIRKA. Prieš daugiau nei dvidešimt metų kauniečiai džiaugėsi iškovota taure. Algirdo Auruškevičiaus archyvo nuotr.

Koks bus rytdienos šventės scenarijus? Organizatoriai tai laiko paslaptyje. Na, o nugalėtojų taurė į Klaipėdą atkeliavo trečiadienį. Su ja futbolo mėgėjai gali susipažinti prekybos centre "Akropolis".

Nuo 1947 m. vykstančių taurės varžybų finalines kovas stebėjo net septyniolikos Lietuvos miestų futbolo mėgėjai. Daugiausiai kartų lemiamomis rungtynėmis mėgavosi Vilniaus sirgaliai - 22 sykius. Kaune finalai vyko 14 kartų; Šiauliuose, Panevėžyje ir Kėdainiuose - po 5; Klaipėdoje, Kretingoje, Marijampolėje ir Alytuje - po 3; Palangoje, Telšiuose ir Utenoje - po 2; Ukmergėje, Pasvalyje, Jonavoje, Plungėje ir Tauragėje - po kartą.

KLUBŲ KELIAS Į FINALĄ

Šešioliktfinalis

"Žalgiris" - "Kauno Žalgiris" 6:0

"Sūduva" - Jonavos "Lietava" 0:0 (baudiniai - 6:5)

Aštuntfinalis

"Žalgiris" - "Palanga" 4:0

"Sūduva" - "Trakai" 4:0 (per pratęsimą)

Ketvirtfinalis
"Žalgiris" - "Radviliškis" 7:0

"Sūduva" - Marijampolės "Švyturys" 10:1

Pusfinalis

"Žalgiris" - "Atlantas" 2:1

"Sūduva" - Kauno "Stumbras" 2:0

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Sigizmundas

2016-09-25   03:14

IP: 86.100.27.49

Dar vienas pavyzdys ,kad už "glušus" nereikia balsuoti.Nei jiems svarbu kur komentuoti,nei ką.Bet po "liaudies"pavadinimu skambiu.Reikia dar ir proto ,kad turėtumėte nors kiek nors,na žinoma ir kultūros,vien skambaus pavadinimo nepakanka

Lietuvos liaudies partija

2016-09-24   19:09

IP: 89.116.217.63

Liaudies partija pasisako už Lietuvos valstybės suverenitetą, kitos partijos padarys viską, net tai kas kenkia Lietuvos valstybei, kad tik įtiktų Briuseliui ir Vašingtonui. Tai vienintelė nesisteminė partija, kuri skiriasi nuo sisteminių partijų, kalba tiesą, neseka priešrinkiminių pasakų, kaip sisteminės partijos.

Tinklalapis liaudiespartija.lt

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sportas

„Shodan“ mokykla skynė pergales jaunimo čempionate ir suaugusiųjų taurės varžybose nuotrauka, foto

„Shodan“ mokykla skynė pergales jaunimo čempionate ir suaugusiųjų taurės varžybose

Šeštadienį Kėdainiuose vyko Lietuvos karate kyokushin jaunimo - studentų U20 čempionatas ir...

Vilniaus „Ryto“ gerbėjų stovyklą šiandien pasiekė nemalonios naujienos apie vidurio puolėjo Roko...

Nemalonios naujienos „Ryto“ stovykloje – R. Gustys dėl traumos nežais iki pusmečio nuotrauka, foto

Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės, iš kurių vienos tikrai įeis...

Neįtikėtinas rankinio įvarčių skaičius: suabejojo, kokia sporto šaka nuotrauka, foto

Ketvirtasis Lietuvos futbolo tinklalaidės „Football O‘clock“ svečias – legendinis Lietuvos futbolininkas, dabartinis...

S. Mikoliūnas: nuo meilės iki neapykantos Škotijoje ir neįtikėtinos istorijos apie V. Romanovą nuotrauka, foto

Baigėsi lapkričio mėnesio pradžioje startavę 2020 metų geriausiųjų Lietuvos krepšininkų rinkimai –...

Geriausia šalies krepšininkė G. Petronytė: turiu daug neįgyvendintų svajonių su rinktine nuotrauka, foto

Dar 1187 nauji koronaviruso atvejai nuotrauka, foto

COVID-19, Per praėjusią parą patvirtintų naujų atvejų konkretiems žmonėms skaičius: 1187

Kitais metais bus pašaukta 3800 jaunuolių nuotrauka, foto

Lietuva, 2021 m. karo prievolininkų sąrašai bus sudaromi sausio 7 dieną, atlikti nuolatinę...

Prezidentui netinka keli kandidatai į ministrus: I. Šimonytė neskuba ieškoti, kuo juos pakeisti nuotrauka, foto

Lietuva, Antradienį prezidentas Gitanas Nausėda ir paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė susitiko aptarti kandidatų...

Ekspertai pasidalino įžvalgomis apie degalų kainą žiemą nuotrauka, foto

Ūkis, Nuo gruodžio 1 dienos įsigalioja reikalavimas žiemos mėnesiais į dyzeliną įmaišyti 7...

COVID-19, Paskelbta prieš 10 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 14 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...