„Ryto“ krepšininkai antrą kartą nugalėjo Krasnodaro ekipą

Europos krepšinio taurės (EuroCup) šeštojo turo rungtynėse B grupėje antradienį Vilniaus „Rytas“ svečiuose 87:82 (25:20, 19:23, 19:17, 24:22) nugalėjo Manto Kalniečio atstovaujamą Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ (Rusija) ekipą ir nutraukė keturių iš eilės pralaimėjimų seriją.

Rungtynių pradžioje Vilniaus klubas atsiliko 8:15, bet vėliau laimėjo atkarpą 10:2 ir išsiveržė į priekį 18:17. Pirmąjį kėlinį „Rytas“ laimėjo 5 taškų skirtumu (25:20). Po atkaklių antrojo ir trečiojo kėlinių Vilniaus ekipa sugebėjo išsaugoti 3 taškų pranašumą (63:60).

Ketvirtajame kėlinyje „Rytas“ nutolo 6 taškais (67:61), bet tuomet iniciatyvą perėmė šeimininkai. Kėlinio viduryje Krasnodaro klubas laimėjo atkarpą net 14:0 ir išsiveržė į priekį 75:67.

Po Pako Cruzo tritaškių „Rytas“ priartėjo iki minimumo (78:79), o po Arno Butkevičiaus baudų metimų svečiai išsiveržė į priekį 82:81. Vėliau Vilniaus ekipa apsigynė nuo varžovų atakos ir baudų metimais įgijo lemiamą pranašumą.

„Rytui“ (2 pergalės/4 pralaimėjimai) 16 taškų pelnė Evaldas Kairys (dvitaškiai 8/8), 12 - Eimantas Bendžius, 11 - Pako Cruzas, 10 - Arnas Butkevičius, 9 - Cameronas Bairstow, po 8 - Martynas Echodas ir Dovis Bičkauskis, 7 - Mindaugas Girdžiūnas.

„Lokomotiv-Kuban“ (2/4) ekipoje 18 taškų surinko Dmitrijus Kulaginas, 16 - Samas Dekkeris, 13 - Johnny O‘Byrantas, 12 - Draganas Apičius.

M. Kalnietis per 23 min. pelnė 2 taškus (dvitaškiai 1/4, tritaškiai 0/2), atkovojo 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą, 1 kartą suklydo ir 2 sykius prasižengė.

Pirmojo rato rungtynėse Vilniuje „Rytas“ varžovus iš Krasnodaro įveikė 92:86.

Kitas rungtynes „Rytas“ žais lapkričio 13 dieną namuose su Limožo CSP (Prancūzija) komanda.