„Rytas“ emocingame ketvirtfinalyje eliminavo „Juventus“ komandą

Prie sienos prispaustas Vilniaus „Rytas“ rado lyderį, trečiajame kėlinyje pagavo ritmą ir sugebėjo įveikti „Citadele“ Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) turnyro ketvirtfinalio barjerą.

Rezultatyviausias karjeros Lietuvoje rungtynes sužaidusio Terrello Holloway vedami vilniečiai namie 103:94 (27:25, 18:24, 36:15, 22:30) nugalėjo Utenos „Juventus“.

Pirmąsias serijos rungtynes Dainiaus Adomaičio auklėtiniai pralaimėjo 81:85, todėl pergalė didesniu skirtumu atvėrė duris į pusfinalį.

Į priekį nugalėtojus vedęs T. Holloway per 33 minutes pelnė 28 taškus (6/12 dvit., 3/7 trit., 7/7 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 25 naudingumo balus.

19 taškų prie pergalės pridėjo Arnas Butkevičius, 18 – Francisco Cruzas. Pralaimėtojams 16 taškų surinko Julius Jucikas.

Pirmoje mačo pusėje uteniškiai metė šeimininkams rimtą iššūkį, tačiau pastarieji rungtynes perlaužė po pertraukos. Dėl spurto 15:2 deficitą 45:49 jie pavertė pranašumu 60:51.

Negana to, trečiajį ketvirtį „Rytas“ baigė spurtu 10:3 bei pradėjo triuškinti varžovus 81:63.

Lemiamą ketvirtį „Juventus“ pradėjo spurtu 8:0 ir sugrįžo į rungtynes (72:81). Paskutinėmis sekundėmis svečiai prisivijo 94:101, tačiau išsigelbėti jiems nepavyko.

Ignas Vaitkus prametė serijos rezultatą išlyginti galėjusį metimą, todėl vilniečiai šventė pergalę, kurią paskutinę sekundę įtvirtino Deivido Sirvydžio dėjimas.

Daugiau nei pusę susitikimo „Rytui“ padėti negalėjo Mindaugas Girdžiūnas, kuris antrajame kėlinyje buvo išvarytas iš aikštės. Įžaidėjas gavo nesportinę ir techninę pražangas.

Šeimininkai vertėsi be Martyno Echodo, o trečiajame kėlinyje trumpam prarado ir kitą „centrą“ Mareką Blaževičių, kuris susižeidė čiurną, bet ketvirtajame kėlinyje grįžo ant parketo.

KMT pusfinalyje „Rytas“ susitiks su Klaipėdos „Neptūnu“.

„Rytas“: Terrellas Holloway 28, Arnas Butkevičius 19 (7 atk. kam.), Francisco Cruzas 18, Mindaugas Girdžiūnas 10.

„Juventus“: Julius Jucikas 16 (7 atk. kam.), Gytis Radzevičius 15 (7 atk. kam.), Žygimantas Skučas 14, Vytautas Šulskis 10.