Rūtai Meilutytei - penktasis medalis

Lietuvos plaukikė Rūta Meilutytė Dubajuje (Jungtiniai Arabų Emyratai) vykstančiame ketvirtajame pasaulio jaunimo čempionate iškovojo penktąjį medalį. 16-metė lietuvė ketvirtadienį laimėjo 200 m kompleksinio plaukimo varžybas.

Didžiojoje Britanijoje besimokanti ir besitreniruojanti Lietuvos sportininkė finale distanciją įveikė per 2 min. 12,32 sek. ir 0,65 sek. pagerino pasaulio jaunimo pirmenybių rekordą. Rūta 1,37 sek. pagerino ir nuo šių metų vasario 24 dienos sau pačiai priklausiusį Lietuvos rekordą.

Sidabras atiteko amerikietei Elai Ystin (Ella Eastin, 2.13,76), o bronza - kanadietei Sidnei Pikrem (Sydney Pickrem, 2.14,36).

R. Meilutytė atrankos varžybose tarp 58 dalyvių buvo taip pat pirma (2.15,10).

Rūta aukso medalį ketvirtadienį iškovojo ir 100 m plaukimo krūtine rungtyje. Lietuvė šiame čempionate taip pat auksą iškovojo 50 m plaukimo krūtine varžybose, o 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje ir su komandos draugais mišrių komandų kombinuotos estafetės 4x100 m varžybose - sidabrą.

Olimpinė ir pasaulio čempionė bei pasaulio rekordininkė R. Meilutytė šiame čempionate pagerino jau septynis Lietuvos rekordus.

Čempionate dalyvauja 14-17 metų merginos ir 15-18 metų vaikinai. Lietuvai atstovauja septyni plaukikai. Sidabro medalį vaikinų 100 m plaukimo nugara rungtyje iškovojo Danas Rapšys.