„Raptors“ palaužė traumų išretintus NBA čempionus

Geriausias karjeros rungtynes atkrintamosiose varžybose sužaidęs Stephenas Curry nesugebėjo atvesti „Golden State Warriors“ į antrąją pergalę NBA finale.

Net 47 taškus surinkusio snaiperio vedami „kariai“ namuose 109:123 (29:36, 23:24, 31:36, 26:27) nusileido Toronto „Raptors“ ir serijoje iki keturių pergalių atsilieka 1-2.

„Warriors“ šiame susitikime vertėsi ne tik be aštuntą mačą paeiliui praleidusio Kevino Duranto, bet ir be praėjusiame mače kirkšnies traumą patyrusio Klay Thompsono. Dėl pastarojo Oklando ekipos atstovai sprendė iki pat susitikimo pradžios – pats žaidėjas buvo pasiryžęs žengti į aikštę, tačiau „Warriors“ paskutinę akimirką nusprendė nerizikuoti vienu rezultatyviausių komandos žaidėjų ir pataupyti jį vėlesniems serijos mačams.

Be dviejų rezultatyviausių kolegų likęs S. Curry ant parketo praleido net 43 minutes, per kurias pelnė 47 taškus (8/17 dvit., 6/14 trit., 13/14 baud.), atkovojo 8 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Visgi iš likusių komandos draugų įžaidėjas sulaukė ne itin daug pagalbos. „Warriors“ žaidėjai, išskyrus S. Curry, iš žaidimo pataikė vos 22 metimus iš 60 (36,7 proc.), o tai nė iš tolo neprilygo „Raptors“ žaidėjų pasirodymams.

Svečių gretose visi penki starto penketo krepšininkai surinko bent po 17 taškų, o prie jų dviženklėje zonoje prisijungė ir 11 taškų surinkęs Fredas VanVleetas. „Raptors“ itin gerai atakavo iš trijų taškų zonos – Toronto žaidėjai pataikė net 17 tolimų metimų iš 38, o vien Danny Greenas (6) ir Kyle‘as Lowry (5) kartu sumetė net 11 tritaškių.

„Raptors“ trečiajame finalo susitikime pirmavo kone visą laiką. Svečiai iš Toronto jau įpusėjus pirmajam ketvirčiui susikrovė dviženklį pranašumą (17:7), o antrajame kėlinyje pirmavo ir 14 taškų skirtumu – 52:38.

Visgi gynybą suaktyvinę ir varžovus surakinę „Warriors“ sugebėjo sugrįžti į rungtynes – per paskutines 7 pirmosios rungtynių pusės minutes taškus „Raptors“ gretose pelnė tik K. Lowry, jų surinkęs 8, o „kariai“ prieš ilgąją pertrauką priartėjo iki 52:60.

Tokiu pat atstumu nuo varžovų „Warriors“ buvo ir trečiajame kėlinyje (75:83), bet tuomet prabilo ir kitas „Raptors“ snaiperis D. Greenas, smeigęs du iš eilės tritaškius ir iniciavęs svečių spurtą 8:0, po kurio Torontas nutolo rekordiniu skirtumu (91:75).

Paskutiniajame kėlinyje „Warriors“ dar bandė kabintis į varžovus ir vėl buvo priartėję iki vienženklio skirtumo (89:96), tačiau šįsyk du kertinius dvitaškius pataikė jau Serge‘as Ibaka, vien per ketvirtąjį ketvirtį blokavęs net keturis varžovų metimus, o „Raptors“ galiausiai nurūko į priekį 111:94 ir iškovojo antrąją pergalę finale.

„Warriors“, kurie NBA finaluose žaidžia penktus metus paeiliui, pirmą sykį nuo 2015-ųjų sužaidus tris susitikimus atsilieka finalo serijoje – prieš ketverius metus „kariai“ buvo priversti vytis Klivlando „Cavaliers“ krepšininkus. Tiesa, tuomet tris paskutinius finalo mačus laimėję „Warriors“ sugebėjo iškovoti trofėjų.

Ketvirtasis NBA finalo serijos mačas naktį iš penktadienio į šeštadienį vėl bus žaidžiamas „Warriors“ aikštėje Oklande.

„Warriors“: Stephenas Curry 47 (8/17 dvit., 6/14 trit., 13/14 baud., 8 atk. kam., 7 rez. perd.), Draymondas Greenas 17 (7 atk. kam.), Andre Iguodala 11, Quinas Cookas 9.

„Raptors“: Kawhi Leonardas 30 (9/17 metimai, 10/11 baud., 7 atk. kam., 6 rez. perd.), Kyle'as Lowry 23 (5/9 trit., 9 rez. perd.), Pascalis Siakamas (8/13 dvit., 9 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Danny Greenas (6/10 trit.) po 18, Marcas Gasolis 17 (7 atk. kam.), Fredas VanVleetas 11 (3/6 trit.), Serge'as Ibaka 6 (6 blk.).