Prakeiksmas panaikintas: po ketverių metų Lietuvos futbolo rinktinė iškovojo pergalę

Lietuvos futbolo rinktinei prireikė 4 metų, kad savo gerbėjus vėl nudžiugintų pergale oficialiose rungtynėse. Pastarąjį kartą mūsų rinktinė buvo laimėjusi 2016-ųjų spalį. Po nesėkmių virtinės Valdo Urbono auklėtiniai oficialiose varžybose įsirašė tris taškus, UEFA Tautų lygos turnyre pirmadienį 1:0 išvykoje nugalėdami Albanijos rinktinę.

Prieš šią dvikovą Lietuvos rinktinės treneris V. Urbonas tikino, kad akivaizdi šio susitikimo favoritė yra Albanijos rinktinė. Tačiau savo statuso šeimininkai nepateisino. Lietuviai valdė situaciją, ypač antrajame kėlinyje.

Būtent po pertraukos ir buvo pasiektas pergalingas įvartis. Jį 52 minutę po šiurkščios Albanijos gynėjų ir vartininko klaidos įmušė Donatas Kazlauskas, atsidūręs vienas prieš tuščius vartus ir niekieno netrukdomas pasiuntęs kamuolį į tinklą.

Neįtikėtina, bet lietuviai antrame kėlinyje buvo padėties šeimininkai, daugiau laiko praleido svetimoje aikštelėje nei įprastai savojoje. 87 minutę už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo pašalintas Albanijos ekipos žaidėjas Elseidas Hysajus, taip svečiams suteikdamas galimybę dar daugiau atakuoti.

Po šio susitikimo C diviziono 4 grupės turnyro lentelės situacija tapo įtempta: pirmadienį baltarusiams svečiuose 2:1 nugalėjus kazachus, visos keturios ekipos turi po 3 taškus.

Kitas rungtynes Lietuvos futbolininkai žais spalio 11 dieną LFF stadione su Baltarusijos rinktine.

Kiti Tautų lygos turnyro grupių varžybų pirmadienio rezultatai:

A divizionas: Bosnija ir Hercegovina – Lenkija 1:2, Olandija – Italija 0:1.

B divizionas: Šiaurės Airija – Norvegija 1:5, Austrija – Rumunija 2:3, Izraelis – Slovakija 1:1, Čekija – Škotija 1:2.