Pergalės - Slovakijoje, rekordai - Vilniuje

Klaipėdos "Gintaro" sporto centro plaukimo su pelekais sportininkai paskutinį metų mėnesį pradėjo skambiu akordu - Vilniuje ir Slovakijoje iškovojo per tuziną medalių ir pagerino tris šalies rekordus.

Vilniuje vykusiose Lietuvos plaukimo su pelekais moksleivių pirmenybėse jaunių grupėje pirmąsias vietas pasidalijo Darius Laureckis ir Egidijus Lunskis.

Pastarasis plaukikas pagerino du Lietuvos jaunių rekordus (100 m su Bi pelekais įveikė per 47,32 sek., 200 m - per 1 min. 45,9 sek.) ir pirmą kartą įvykdė sporto meistro normatyvą.

Tarp dailiosios lyties atstovių geriausia buvo Laura Vareikaitė, Agnė Aleksiūnaitė iškovojo trečią vietą.

Tarp jaunučių ant aukščiausio prizininkų pakylos laiptelio užkopė šiuo metu pajėgiausia Lietuvos povandenininkė, tarptautinio sporto meistrė Jevgenija Pronkul.

Šiose varžybose ji pagerino 50 m plaukimo su Bi pelekais Lietuvos jaunių rekordą (24,60 sek.).

Tarp jaunučių vaikinų trečiąją vietą iškovojo Karolis Daugėla.

Vaikų grupėje ant antrojo prizininkų pakylos laiptelio kopė Siniga Bogužaitė.

Sportininkus ruošė treneriai Aleksandras Cvetkovas ir Felicita Vaitkutė.

Iškart po šių varžybų klaipėdiečiai išskubėjo į Slovakiją, kur vyko tarptautinės šios šalies varžybos.

Be šeimininkų ir klaipėdiečių, dar varžėsi Serbijos, Vokietijos, Čekijos ir Vengrijos plaukikai.

Iš klaipėdiečių po kelis medalius iškovojo J. Pronkul, L. Vareikaitė, E. Lunskis, K. Daugėla, A. Aleksiūnaitė, Andrius Bitvinskis ir Alina Venckutė.

Šiandien ir rytoj "Gintaro" baseine vyks Lietuvos plaukimo su pelekais pirmenybės. Šeštadienį rungtynių pradžia 12.30 val., sekmadienį - 9 val.

Gruodžio 20 dieną 17 val. "Gintaro" baseine bus pagerbti labiausiai 2012 metais nusipelnę plaukikai, taip pat bus siekiama 1000 m nėrimo rekordo.