2021 m. vasario 25 d. 21:29 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Sportas

Sportas

Paskelbti „Klaipėdos miesto sporto apdovanojimai 2020“ nugalėtojai

Paskelbti „Klaipėdos miesto sporto apdovanojimai 2020“ nugalėtojai nuotrauka, foto

APDOVANOTI. "Metų sporto pasiekimo" olimpinės sporto kategorijos nugalėtoju tarp vyrų pripažintas imtynininkas Andrius Mažeika (dešinėje). Šalia stovi treneris Olegas Voitechovskis.

© Pauliaus MATULEVIČIAUS nuotr.

Penktadienio vakarą Klaipėdos sporto bendruomenė sužinojo, kas tapo „Klaipėdos miesto sporto apdovanojimai 2020“ laureatais. Šįkart dėl koronaviruso grėsmių ir karantino renginys buvo kitoks, nei ankstesniais metais - paslapties skraistė buvo praskleista nuotolinio renginio video įrašo pagalba.

Iš viso - 14 nominacijų.

"Metų sporto pasiekimo" olimpinės sporto kategorijos nugalėtoju tarp vyrų pripažintas imtynininkas Andrius Mažeika. Klaipėdos "Viesulo" sporto centro laisvųjų imtynių atstovas, Europos čempionate svorio iki 79 kg varžybose iškovojo 11 vietą. 

"Metų sporto pasiekimo" olimpinės sporto kategorijos nugalėtoja tarp dailiosios lyties atstovių tapo taip pat imtynininkė Kornelija Zaicevaitė ("Viesulo" sporto centras). Ji Europos laisvųjų imtynių čempionate svorio iki 62 kg varžybose iškovojo 11 vietą. Abu šiuos imtynininkus treniruoja Olegas Voitechovskis.

"Metų sporto pasiekimo" neolimpinės sporto kategorijos klasėje tiek vyrų, tiek moterų grupėse išrinkta po du geriausiuosius, surinkusius vienodai taškų.

Tarp vyrų - Vadislav Sosulin - Europos braziliškojo „džiu-džitsu“ pussunkio svorio kategorijos čempionas (treneris - Marius Rudnickas, Klaipėdos braziliškojo "Džiu-džitsu" akademija) ir Eventas Gužauskas - Europos karatė kiokušin pilno kontakto kumite svorio per 90 kg grupės čempionas (treneris - Lukas Kubilius, sporto klubas - "Shodan").

Tarp moterų - dvi karatistės Rima Lisinskaitė (sporto klubas "Okinava", trenerė - Diana Mačiūtė) ir Erika Rukšėnaitė (sporto klubas "Shodan", treneriai Lukas Kubilius ir Asta Dauskurtė). Jos abi pasaulio karatė kiokušin suaugusiųjų čempionate kumite varžybose pasidalijo 5-8 vietas.

"Metų trenerės" prizas atiteko Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro plaukimo trenerei Jandrai Bogužienei. Vienas garsiausių jos auklėtinių, kandidatas į Tokijo olimpines žaidynes Daniilas Pancerevas 2020 m. Lietuvos plaukimo federacijos sprinto taurės varžybose iškovojo 1 vietą, skynė pergales ir šalies rekordus gruodžio mėnesį vykusiame Lietuvos čempionate, taip pat įvykdė olimpinį B normatyvą. 

"Metų trenerio" laurai įteikti Klaipėdos „Shodan“ mokyklos karatė kiokušin treneriui ir prezidentui Lukui Kubiliui. Jis pats savo trofėjų kolekcijoje turi pasaulio vicečempiono ir Europos čempiono titulus, o pastaraisiais metais prisideda prie kiokušin karatė sportininkų ugdymo bei jų pergalių Europos ir pasaulio čempionatuose. 2020 m. L. Kubiliaus auklėtiniai skynė laurus Lietuvos ir Europos čempionatuose.

"Metų vyrų komanda" tapo pavienė keturvietė (M4-) irkluotojų komanda - Vilius Grikpėdis, Benas Volkovas, Ramūnas Razma ir Martynas Vaitkevičius. Lietuvos suaugusiųjų čempionus treniruoja Tadas Katliorius.

"Metų moterų komanda" pripažinta Klaipėdos „Viesulo SC-Dragūnas“ moterų rankinio komanda. Tai - Lietuvos moterų I rankinio lygos čempionės.

Komandos žaidėjos: Beatričė Ruseckaitė, Inesa Grišmanauskaitė, Vanesa Grišmanauskaitė, Samanta Klovaitė, Donata Paulina Moorhaj, Rūta Švanytė, Raminta Ramanauskaitė, Aušra Stroputė, Meda Budrytė, Ugnė Kavalenkaitė, Kotryna Vasiliauskaitė, Akvilė Tolvaišaitė, Austėja Rimkutė, Fausta Abrutytė, Neda Gustytė, Elizabeta Klapčiukaitė, Greta Žukauskaitė ir Mireta Rutytė.Vyr. trenerė Auksuolė Stropienė, trenerės - Daiva Pakulienė, Jolanta Mižutienė ir žaidžianti trenerė Jovita Mikalauskaienė.   

"Metų renginiu" pripažintas Netradicinio sporto paplūdimio festivalis, vykęs liepos 18 d. Antrosios Melnragės paplūdimyje. Jame dalyvavo daugiau nei 600 dalyvių. Renginyje buvo įvairiausių sporto šakų: lėkščiasvydis, banglentės, irklentės, girų kilnojimas, bandwrestling ir t.t. Vyko grupinės treniruotės „Joiimovebaby“ ir „Zumba“, įvairios rungtys, žaidimai, estafetės. Prizą atsiėmė šio renginio organizatorė – sveikatingumo studijos “Ginsvė” vadovė Daiva Palubinskaitė.

"Metų jaunojo talento" prizas įteiktas tenisininkui Edui Butvilui. Jis pastaruoju metu skina vieną po kitos pergales tarptautiniuose užsienio šalių turnyruose. Europos teniso čempionate iškovojo 7 vietą. Jaunojo talento treneris – Tomas Butvilas.

Prizas už "Metų sporto meistrų pasiekimą" įteiktas lengvaatlečiui Vytautui Zaniauskui. Jis tapo Vokietijoje vykusių Europos tarptautinių lengvosios atletikos veteranų daugiakovių varžybų „Stendaler-Hanse-Cup“ nugalėtojas. Tituluotasis Klaipėdos „Ąžuolo“ narys daugiakovės varžybose surinko didžiausią taškų sumą tarp visų amžiaus grupių dalyvių - 7 874 taškus. Šis rezultatas tarp 60-65 metų amžiaus grupės dalyvių šiais metais yra geriausias pasaulyje ir ketvirtas rezultatas pasaulyje per visą istoriją. Vokietijoje buvo pagerinti du Lietuvos rekordai - dešimtkovės ir 100 m bėgimo varžybų (12,91 sek.). 

Augustas Navickas apdovanotas už "Metų pasiekimą neįgaliųjų sporte". Šis parairkluotojas 2020 metais Europos irklavimo čempionate (vienvietė valtis) iškovojo septintąją vietą ir yra pretendentas į Tokijo paralimpines žaidynes. Treneris – Tautvydas Vaitkūnas.

"Metų sporto kadro" prizas įeiktas profesionaliam fotografui Andriui Pelekauskui. Jis tapo trečius metus Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos organizuojamo ir pasiteisinusio konkurso „Klaipėdos sporto fotografija 2020“ nugalėtojas. Komisiją sužavėjo Melnragėje šalia molo su bangomis besigalinėjančio aitvaruotojo kadras, pavadintas „Ištrauks“.

Iš viso į "Klaipėdos sporto fotografija 2020" parodą atrinkti 34 Klaipėdos sporto kadrai. Šią parodą po karantino planuojama pristatyti plačiajai visuomenei. Ji bus eksponuojama viešoje vietoje.

"Už viso gyvenimo nuopelnus Klaipėdos miesto sportui" apdovanotas Algirdas Plungė. 2020 metais 80-ąjį jubiliejų paminėjęs klaipėdietis su sportu vienokiu ar kitokiu būdu (įskaitant ir paties lengvaatlečio sportinę karjerą) savo gyvenimą yra susiejęs jau daugiau nei 60 metų.

Jo sporto pareigų spektras yra labai platus: Klaipėdos lengvosios atletikos maniežo direktorius (1975-1988 m.), Klaipėdos „Dinamo“ sporto komplekso direktorius (1988-1989 m.), Respublikinės dviračių sporto bazės direktorius (1989-1990 m.), Klaipėdos miesto savivaldybės Sporto skyriaus viršininkas (1990-1992 m.), Klaipėdos irklavimo centro instruktorius (1992-1998 m.), Klaipėdos miesto savivaldybės Sporto skyriaus specialistas (1998-2007 m.), Klaipėdos kūno kultūros ir rekreacijos centro metodininkas, Sportininkų namų vadovas (nuo 2007 iki 2016 m.).

Lietuvos lengvosios atletikos federacija (LLAF) 2020 metais A. Plungei skyrė aukso medalį už nuopelnus Lietuvos lengvosios atletikos sportui. 

A. Plungė yra 2020 metais Klaipėdos miesto lengvosios atletikos mokyklos išleistos knygos apie mūsų miesto olimpiečius "Klaipėdos sportininkai olimpinėse žaidynėse" sudarytojas.

Nors pasaulį ir Lietuvą yra sukaustęs koronavirusas, tačiau Klaipėdos miesto savivaldybės Sporto skyrius kartu su už sporto renginius mieste atsakinga Klaipėdos lengvosios atletikos mokykla (LAM) tęsia gražias tradicijas ir apdovanoja labiausiai pasižymėjusius Klaipėdos sportininkus. 

Šįkart „Klaipėdos miesto sporto apdovanojimai“ dėl karantino sąlygų buvo kitokie, tačiau visgi saugiai įvyko nuotoliniu būdu ir Klaipėdos sporto bendruomenės nariai tuo pasidžiaugė bei dėkojo organizatoriams - Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos (LAM) atstovams ir Klaipėdos savivaldybės Sporto skyriui - už tokį sprendimą. Kai kurie Lietuvos miestai dėl pandemijos savo sporto apdovanojimų atsisakė, tačiau Klaipėda visgi nusprendė pagerbti savo sporto lyderius, nors ir dėl COVID-19 pandemijos neįvyko daugybė svarbių varžybų.

Valdžios sveikinimo kalbos

"Drąsiai sakau, kad sportas yra turbūt ne ką mažiau veiksminga vakcina, pažabojanti pasaulinę pandemiją. Todėl linkiu visiems tvirtos sveikatos ir svarbiausia - optimizmo, kuris yra būtinas tam, kad viltingai žvelgti į ateitį. Linkiu sugrįžti į arenas, į sporto aikšteles, į stadionus ir vėl garsinti savo miesto ir Lietuvos vardą Europoje ir pasaulyje. Būkite sveiki, būkite tvirti, būkite laimingi", - nuotolinio renginio atidarymo metu video sveikinimo žodį tarė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.
Taip pat sportininkams sveikinimo kalbas išsakė Klaipėdos vicemeras Arvydas Cesiulis, Klaipėdos savivaldybės Sporto skyriaus vyr. specialistė Aistė Sorokienė, Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Asta Dirgėlienė ir Klaipėdos sporto tarybos pirmininkas Liudvikas Albertas Mileška. 
"Sportas yra sveikata, sportas yra gyvybė, sportas yra ateitis. Tie žmonės, kurie sportuoja mato ateitį ir jaučia, kad gali pasiekti daugiau. Šiais sunkiais laikais Klaipėdos sportininkai pademonstravo savo valią, savo norą, savo gebėjimus ir puikius rezultatus. Aš tikiu, kad pandemija atėjo ir išeis, o Klaipėdos sportas ir toliau gyvuos ir tikiu, kad jie įrodys, kad jie dar ne kartą įrodys, kad yra tikri savo miesto patriotai", - teigė Klaipėdos vicemeras A. Cesiulis.
Klaipėdos savivaldybės Sporto skyriaus vyr. specialistė Aistė Sorokienė sakė: "Gerbiama sporto bendruomene, mes visi žinome, kad sporte netrūksta iššūkių ir mus užklupusi šiandieninė sporto pandemija - tai dar vienas iššūkis. Ši pandemija dar kartą išryškino ko šiandien trūksta aukšto meistriškumo sportui, tačiau tuo pačiu ir paskatino atrasti naujas treniravimo metodikas ir prisitaikyti prie esančios sporto situacijos. Ačiū sportininkams, treneriai ir visai sporto bendruomenei už susitelkimą, bendruomeniškumą ir ryžtą siekti tikslų."
Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Astos Dirgėlienės sveikinimo kalba: "Gerbiami sportininkai, sporto įstaigų, klubų vadovai, treneriai, Klaipėdos mieto savivaldybės administracijos vardu linkiu, kad pasibaigtų pasaulyje ištikusi suirutė, kad 2021 metai mums visiems sugrąžintų įprastą ir labai trokštamą gyvenimo ritmą, kad užtektų stiprybės bėgimo ar plaukimo takelyje, ant skersinio, ant bomo, keliant svarmenis ar šokant į aukštį ir bandant pasiekti skrendančio debesies skverną taikliu kojos spyriu ar rankos miklumu pasiųsti kamuolį į tinklą. Ir tai jums, mieli sportininkai, viską pasiekti padeda treneriai, kurie visą laiką, kartu būna su jumis. Treneris būna ir mama, ir tėčiu, ir psichologu, ir vedliu. Tik jūsų dėka, mieli treneriai, sportininkai lipa ant nugalėtojų pakylos, plazdenant Klaipėdos miesto vėliavai ar skambant Lietuvos himnui. Visiems užsispyrimo, siekiant savo svajonių ir tikslų."  
Klaipėdos sporto tarybos pirmininkas Liudvikas Albertas Mileška sporto tarybos vardu pasveikino visus nominantus ir nugalėtojus be paaiškino, kodėl šįkart nuspręsta nerinkti olimpinių ir neolimpinių sporto šakų dešimtukų.
"Manau, kad buvo nelengvi metai, reikėjo didelio išradingumo ir treneriams, ir sportininkams, ir sporto organizacijų vadovams. Kai kurios federacijos nevykdė pasaulio ir Europos čempionatų, tad šiemet dėl šios priežasties nuspręsta nerinkti olimpinių ir neolimpinių sporto šakų dešimtukų, o pagerbti geriausius - vyrą ir moterį", - akcentavo jis.  
Sporto tarybos pirmininkas teigė, kad Klaipėdos miestas deda visas pastangas, kad pagerintų aukštą sportinį meistriškumą: įsteigtos stipendijos, įkurtos ir sporto klasės, prižiūrimos, tvarkomos, renovuojamos, statomos sporto bazės.      

 

Valdžios sveikinimo kalbos

"Drąsiai sakau, kad sportas yra turbūt ne ką mažiau veiksminga vakcina, pažabojanti pasaulinę pandemiją. Todėl linkiu visiems tvirtos sveikatos ir svarbiausia - optimizmo, kuris yra būtinas tam, kad viltingai žvelgti į ateitį. Linkiu sugrįžti į arenas, į sporto aikšteles, į stadionus ir vėl garsinti savo miesto ir Lietuvos vardą Europoje ir pasaulyje. Būkite sveiki, būkite tvirti, būkite laimingi", - nuotolinio renginio atidarymo metu video sveikinimo žodį tarė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Taip pat sportininkams sveikinimo kalbas išsakė Klaipėdos vicemeras Arvydas Cesiulis, Klaipėdos savivaldybės Sporto skyriaus vyr. specialistė Aistė Sorokienė, Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Asta Dirgėlienė ir Klaipėdos sporto tarybos pirmininkas Liudvikas Albertas Mileška. 

"Sportas yra sveikata, sportas yra gyvybė, sportas yra ateitis. Tie žmonės, kurie sportuoja mato ateitį ir jaučia, kad gali pasiekti daugiau. Šiais sunkiais laikais Klaipėdos sportininkai pademonstravo savo valią, savo norą, savo gebėjimus ir puikius rezultatus. Aš tikiu, kad pandemija atėjo ir išeis, o Klaipėdos sportas ir toliau gyvuos ir tikiu, kad jie įrodys, kad jie dar ne kartą įrodys, kad yra tikri savo miesto patriotai", - teigė Klaipėdos vicemeras A. Cesiulis.

Klaipėdos savivaldybės Sporto skyriaus vyr. specialistė Aistė Sorokienė sakė: "Gerbiama sporto bendruomene, mes visi žinome, kad sporte netrūksta iššūkių ir mus užklupusi šiandieninė sporto pandemija - tai dar vienas iššūkis. Ši pandemija dar kartą išryškino ko šiandien trūksta aukšto meistriškumo sportui, tačiau tuo pačiu ir paskatino atrasti naujas treniravimo metodikas ir prisitaikyti prie esančios sporto situacijos. Ačiū sportininkams, treneriai ir visai sporto bendruomenei už susitelkimą, bendruomeniškumą ir ryžtą siekti tikslų."

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Astos Dirgėlienės sveikinimo kalba: "Gerbiami sportininkai, sporto įstaigų, klubų vadovai, treneriai, Klaipėdos mieto savivaldybės administracijos vardu linkiu, kad pasibaigtų pasaulyje ištikusi suirutė, kad 2021 metai mums visiems sugrąžintų įprastą ir labai trokštamą gyvenimo ritmą, kad užtektų stiprybės bėgimo ar plaukimo takelyje, ant skersinio, ant bomo, keliant svarmenis ar šokant į aukštį ir bandant pasiekti skrendančio debesies skverną taikliu kojos spyriu ar rankos miklumu pasiųsti kamuolį į tinklą. Ir tai jums, mieli sportininkai, viską pasiekti padeda treneriai, kurie visą laiką, kartu būna su jumis. Treneris būna ir mama, ir tėčiu, ir psichologu, ir vedliu. Tik jūsų dėka, mieli treneriai, sportininkai lipa ant nugalėtojų pakylos, plazdenant Klaipėdos miesto vėliavai ar skambant Lietuvos himnui. Visiems užsispyrimo, siekiant savo svajonių ir tikslų."  

Klaipėdos sporto tarybos pirmininkas Liudvikas Albertas Mileška sporto tarybos vardu pasveikino visus nominantus ir nugalėtojus bei paaiškino, kodėl šįkart nuspręsta nerinkti olimpinių ir neolimpinių sporto šakų dešimtukų.

"Manau, kad buvo nelengvi metai, reikėjo didelio išradingumo ir treneriams, ir sportininkams, ir sporto organizacijų vadovams. Kai kurios federacijos nevykdė pasaulio ir Europos čempionatų, tad šiemet dėl šios priežasties nuspręsta nerinkti olimpinių ir neolimpinių sporto šakų dešimtukų, o pagerbti geriausius - vyrą ir moterį", - akcentavo jis.  

Sporto tarybos pirmininkas teigė, kad Klaipėdos miestas deda visas pastangas, kad pagerintų aukštą sportinį meistriškumą: įsteigtos stipendijos, įkurtos ir sporto klasės, prižiūrimos, tvarkomos, renovuojamos, statomos sporto bazės.     

Nuotolinio renginio video įrašą galite pamatyti paspaudę ČIA

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sportas

NKL: naudingiausiojo laurai ir atkrintamųjų poros nuotrauka, foto

NKL: naudingiausiojo laurai ir atkrintamųjų poros Laikraščio straipsnis

Paskutinės Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) reguliariojo sezono savaitės naudingiausiu (MVP) žaidėju tapo...

Prieš artėjančias čempionato kovas, įvyko Lietuvos futbolo klubų A lygos neeilinis visuotinis...

A lyga: į asociaciją priimti nauji nariai, pristatyti teisiniai partneriai nuotrauka, foto

Lietuvos futbolo federacija (LFF) pristatė dar vienos 2020-ųjų Optibet Lietuvos futbolo apdovanojimų...

Gražiausio Lietuvos metų įvarčio autoriumi tapo jaunas „Nevėžio“ saugas nuotrauka, foto

Klaipėdos sporto bendruomenės nariai antradienį dalyvavo virtualiame išplėstiniame susitikime su Seimo nariais...

Aptarė Klaipėdos sporto problemas ir lūkesčius nuotrauka, foto

Klaipėdos lengvosios atletikos mokykloje (LAM) dvi dienas vykusiame Lietuvos lengvosios atletikos suaugusiųjų...

Klaipėdoje - geriausi pasaulio sezono rezultatai, rekordai ir mūsiškių pergalės nuotrauka, foto

Garsus Klaipėdos paralimpietis įkvepia savo pavyzdžiu nuotrauka, foto

Sportas, Žinomas Klaipėdos parairkluotojas, Rio de Žaneiro paralimpinių žaidynių dalyvis Augustas Navickas ne...

G. Nausėda - apie žaliuosius koridorius, ES skiepų pasą nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuva kartu su kitomis bendramintėmis valstybėmis siūlo kurti palankias sąlygas Europos gamintojams...

Geriau neidealus bendrasis planas, nei ideali stagnacija nuotrauka, foto

Klaipėda, Rengiamas naujas Klaipėdos miesto bendrasis planas toliau kelia aistras. Šį kartą Lietuvos...

Palaimintos lengvatos Klaipėdos verslui nuotrauka, foto

Klaipėda, Dėl besitęsiančios COVID-19 pandemijos uostamiesčio politikai pritarė siūlymui atleisti vietos verslininkus nuo...

Klaipėda, Paskelbta prieš 45 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...