Palangoje - Klaipėdos lengvaatlečių pergalės

Palangoje vykusiame Lietuvos lengvosios atletikos čempionate, kuriame pasiekta net 16 geriausių šalies sezono rezultatų, krito du čempionatų rekordai, žibėjo ir Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos (LAM) atstovai. Klaipėdiečiai iškovojo krūvą medalių, tarp jų - net šeši aukso.

Pirmąją varžybų dieną iš LAM auklėtinių 400 m bėgimo varžybose lygių neturėjo Benediktas Mickus. Šis Mindaugo Krakio auklėtinis minėtą atkarpą nubėgo per 47,88 sek. Tai - geriausias Lietuvos sezono rezultatas, pakartotas asmeninis rekordas. B. Mickus šioje distancijoje čempionu tapo pirmą kartą.

Jo pagrindinė rungtis - 800 m. Antrąją varžybų dieną B. Mickus įrodė, kad minėtoje rungtyje jis jaučiasi lyg žuvis vandenyje - iškovojo penktą iš eilės pergalę Lietuvos čempionatuose. Šįkart jis 800 m įveikė per 1 min. 50,99 sek. Tai - geriausias Lietuvos sezono rezultatas.

PO PERGALĖS. Šuolio su kartimi lyderis Osvaldas Gedrimas po pergalės įsiamžino su Klaipėdos miesto ir apskrities lengvosios atletikos federacijos prezidentu Virginijumi Jurgelevičiumi.

Asmweninio archyvo nuotr.

Bronzos medalį iškovojo Justinas Laurinaitis (Vilnius/Klaipėda, pirmasis treneris Linas Bružas), pasiekęs asmeninį rekordą - 1 min. 53,90 sek.

400 m barjerinio bėgimo varžybose čempiono laurus nuskynė buvęs LAM auklėtinis, persikėlęs gyventi į Vilnių, Artūras Janauskas (trenerė buvusi olimpietė Lina Grinčikaitė). Jo rezultatas - 53,56 sek. (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, čempionu tapo ketvirtą kartą).

Penktąjį aukso medalį Lietuvos čempionatuose iškovojo LAM pažiba - šuolio su kartimi lyderis Osvaldas Gedrimas (treneris Justinas Martinkus). Šįkart jis peršoko 4,9 m aukščio kartelę (geriausias Lietuvos sezono rezultatas).

Rutulio stūmimo varžybų lyderis - Šarūnas Banevičius (Klaipėda/Klaipėdos r.). Šįkart jis rutulį nustūmė 17,87 m. (geriausias Lietuvos sezono rezultatas). Š. Banevičius per savo sportinę karjerą Lietuvos čempionu tapo septintą kartą.

1500 m bėgimo varžybose triumfavo Eglė Morenaitė - 4 min. 32,16 sek. (treneris M. Krakys).

100 m barjerinio bėgimo rungtyje klaipėdietė Gabija Klimukaitė (treneriai tėvas ir sūnus Donatai Senkai) tapo vicečempione (14,44 sek.). Bronzos medalį iškovojo Aurėja Vaičekauskaitė (Kaunas/Klaipėda, 15,40 sek., pirmoji trenerė Oksana Grybauskienė).

400 m barjerinio bėgimo varžybose klaipėdietė Karolina Zeleniūtė (trenerė Jolantas Beržinskienė) iškovojo trečiąją vietą 1 min. 3,3 sek. (asmeninis rekordas).

Šuolio į aukštį varžybose Satera Balčaitytė (Klaipėda, treneris Alvydas Šilauskas) tapo vicečempione - 1,75 m.

Komandinėje įskaitoje antroje miestų grupėje Klaipėdos komanda užėmė antrąją vietą (27007 tšk.).

Lietuvos čempionate pasiekta ir Lietuvos rekordų. 22 metų sprinteris iš Vilniaus Gediminas Truskauskas 200 m nubėgo per 20,83 sek., pasiekė šalies iki 23 metų rekordą bei antrą rezultatą šalies istorijoje apskritai. Lietuvos čempionatuose greičiau už G. Truskauską nėra bėgęs niekas.

Dar vienas čempionatų rekordas buvo pasiektas moterų trišuolio rungtyje. Ten triumfavo šiaulietė Dovilė Kilty, net triskart nušokusi už 14 metrų ribos. Sėkmingiausias jos bandymas buvo šeštasis - 14,18 m.

Tiek Klaipėdos miesto ir apskrities lengvosios atletikos federacijos prezidentas Virginijus Jurgelevičius, tiek LAM direktoriaus pavaduotoja ugdymui Raimonda Murašovienė pasidžiaugė, kad net ir po gana sudėtingo laikotarpio - karantino - klaipėdiečiai sugebėjo pademonstruoti gerą sportinę formą ir iškovoti visų spalvų medalių.

"Turime gražų būrelį čempionų ir prizininkų. Tiek čempionai, tiek vicečempionai iškovojo teisę dalyvauti Baltijos šalių mače, kuris vyks rugpjūčio 14-15 dienomis Ogrėje (Latvija). Džiugu, kad į Lietuvos rinktinės sudėtį prasibrovė nemažai klaipėdiečių", - sakė R. Murašovienė.

ŠAUNUOLIS. Rutulio stūmimo čempionas Šarūnas Banevičius. Jis Lietuvos čempionate triumfuoja jau septintą kartą.