Paaiškėjo Lietuvos paplūdimio tinklinio studentų čempionai

Sekmadienį Klaipėdoje, Melnragės antrajame paplūdimyje liejosi paplūdimio tinklinio aistros. Čia vyko permainingas ir atkaklus Nacionalinės studentų tinklinio lygos (NSTL) organizuotas Lietuvos studentų paplūdimio tinklinio čempionatas.

16 merginų ir 15 vaikinų komandų grūmėsi dėl apdovanojimų ir vertingų prizų, o taip pat visi prizininkai ir čempionato dalyviai pasidabino „Olimpinės dienos“ medaliais. Šiais metais šis Lietuvos studentų paplūdimio tinklinio čempionatas buvo skirtas tradicinei ir didžiulio populiarumo susilaukusiai „Olimpinei dienai“ paminėti.

Merginų varžybose triumfavo Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) atstovės Vytenė Vitkauskaitė ir Oksana Rusnačenko. Pusfinalyje jos užtikrintai 2-0 (21:6, 21:10) nugalėjo Vilniaus universiteto (VU) studentes Kotryną Kontautaitę bei Karoliną Laukaitytę, o finale 2-0 (21:14, 21:17) pranoko Gerdą Grudzinskaitę bei Tautvilę Grinkevičiūtę iš Lietuvos sporto universiteto (LSU).

„Įspūdžiai labai geri. Savo pergale tikėjome nuo pat pradžių. Abi su Oksana esame labai panašaus charakterio, kovingos. Manau, kad buvome pranašesnės vien savo nusiteikimu. Labiau norėjome laimėti. Buvo gera žaisti prie jūros, tik šįkart nebūtų pamaišę keli laipsniai šilumos“, - šypsojosi V. Vitkauskaitė.

V. Vitkauskaitė buvo išrinkta geriausia turnyro žaidėja. Ji džiaugėsi, galėdama atstovauti savo universitetui ir tikisi jam padovanoti ir daugiau pergalių.

„Labai džiaugiuosi gavusi MVP (geriausios žaidėjos) prizą. Tai buvo tikrai netikėta ir smagu - didžiuojuosi atstovaudama VDU“, - pridūrė V. Vitkauskaitė.

Trečiąją vietą užėmė antroji VDU komanda - Viltė Makauskaitė ir Ieva Kazuraitytė. Jos mažajame finale 2-1 (14:21, 21:10, 15:9) palaužė K. Kontautaitės ir K. Laukaitytės pasipriešinimą.

Vaikinų turnyre visą prizininkų pjedestalą užėmė LSU studentai, o čempionais tapo Patrikas Stankevičius ir Audrius Knašas. Jie pusfinalyje 2-0 (21:7, 21:12) nugalėjo VDU atstovus Marių Alaunį ir Valentiną Lekavičių, o finale 2-0 (21:7, 21:8) be didesnio vargo pranoko kitą LSU porą - Audrių Kasparavičių bei Mantą Grinevičių.

Toks čempionų dominavimas nebuvo netikėtas, mat P. Stankevičius ir A. Knašas yra praėjusių metų Europos jaunimo (iki 22 metų) paplūdimio tinklinio čempionato prizininkai.

Trečiąją vietą iškovojo LSU tinklininkai Matas Navickas ir Tadas Rasiukas. Jie mažajame finale 2-0 (21:18, 21:17) įveikė M. Alaunį bei V. Lekavičių.

Šį sezoną tai jau trečiasis LSU trofėjus ir trečiasis trenerio Andriaus Gavorkos vaikinų komandos džiaugsmas – prieš vasarą Lietuvos studentų salės tinklinio čempionate LSU po beveik 10 metų pertraukos iškovojo aukso medalius, o prieš pat paplūdimio tinklinio čempionatą jis tapo tarptautinių SELL žaidynių nugalėtoju.