2019 m. balandžio 23 d. 13:12 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Sportas

Sportas

Olimpinė ugnis Klaipėdoje keliaus vandens keliu

Olimpinė ugnis Klaipėdoje keliaus vandens keliu nuotrauka, foto

POSĖDIS. Olimpinės dienos 2019 metų renginio organizavimo darbo grupė aktyviai planuoja birželio 1 dieną vyksiančio renginio įvairius niuansus.

© Pauliaus MATULEVIČIAUS nuotr.

Šių metų birželio 1 dieną (šeštadienį) Klaipėdoje vyksiančią Olimpinę dieną norima paversti tokia švente, kurią klaipėdiečiai ir miesto svečiai įsimintų ilgam. Svarstoma suorganizuoti unikalią deglo nešimo ceremoniją: olimpinis deglas turėtų būti plukdomas laivu arba skirtingomis transporto priemonėmis jūra, Kuršių mariomis ir Danės upe, o galiausiai deglą sausumoje neštų būrys praeities ir dabarties kartos Klaipėdos olimpiečių.

Olimpinis deglas turėtų būti uždegtas Atgimimo aikštėje prie pagrindinės renginio scenos.

Įžvelgia išskirtinumą

"Olimpinio deglo nešimo atstumas neturėtų būti ilgesnis nei du kilometrai. Turėtume išnaudoti tai, ką turime unikalaus - jūrą, Kuršių marias, Danės upę. Tas deglas galėtų būti plukdomas nuo Smiltynės. Deglą galėtų nešti mūsų miesto olimpiečiai. Visas scenarijus dar būtų dėliojamas išsamiau. Tai pradinės mintys, jas išgryninsime darbo grupėje", - pasakojo Klaipėdos savivaldybės administracijos Sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėja Rasa Rumšienė.

Tokios mintys patiko Klaipėdos savivaldybėje vykusiame Olimpinės dienos 2019 metų renginio organizavimo darbo grupės narių posėdyje dalyvavusiam svečiui iš Vilniaus Lietuvos olimpinio fondo (LOF) renginių ir projektų vadovui Ignui Gibui.

"Tai bus unikalu. Deglą gabenti vandens keliu galimybių turi toli gražu ne visi miestai. Tai bus išskirtinis reginys", - pasidžiaugė I. Gibas.

Jau anksčiau "Vakarų eksprese" rašėme, kad Olimpinės dienos šventė bus organizuojama pirmąjį birželio mėnesio šeštadienį Klaipėdos centre, palei Danės upės krantinę, Teatro ir Atgimimo aikštėse bei Melnragės pajūrio ruože. Čia turėtų įsikurti ištisas aktyvaus laisvalaikio ir sporto miestelis, planuojama per 100 įvairių sporto rungčių.

Taip pat svarstoma renginio plotą praplėsti ir iki piliavietės. Šioje vietoje galėtų šeimininkauti jėgos aitvarų entuziastai.

Šiek tiek atokiau nuo renginio epicentro, Danės skvere (prie buvusio TEO pastato), galėtų įsikurti žirgų sporto, šaudymo iš lanko ir kulkinio šaudymo atstovai.

Reikės apie 200 savanorių

Olimpinės dienos renginiui planuojama suburti bemaž 200 savanorių būrį, kurie talkins organizatoriams šventės metu.

Olimpinio deglo nešimo atstumas neturėtų būti ilgesnis nei du kilometrai. Turėtume išnaudoti tai, ką turime unikalaus - jūrą, Kuršių marias, Danės upę. Tas deglas galėtų būti plukdomas nuo Smiltynės. Deglą galėtų nešti mūsų miesto olimpiečiai.

Olimpinės dienos 2019 metų renginio organizavimo darbo grupės nariai posėdžio metu svarstė daugybę klausimų, tarp kurių - viešojo transporto srautų reguliavimas, renginio dalyvių ir žiūrovų saugumo užtikrinimas, viešojo maitinimo ir suvenyrų pardavimo palapinių įrengimas ir daugelis kitų niuansų.

Norint į sporto rungtis įtraukti kuo daugiau miestiečių, renginio dalyviams bus išduodami dalyvio pasai, kuriuose bus pažymėtos rungčių vietos ir išdėstyta sporto šakų įvairovė.

Visi miestiečiai ir svečiai, dalyvaudami nemokamose sporto rungtyse, rinks taškus ir pagal surinktų taškų kiekį (viskas bus sumuojama dalyvio pase) galės laimėti įvairių prizų - nuo sportinių kepuraičių, medalių, marškinėlių iki sportinių krepšių ir vieno iš geriausių Klaipėdos sporto klubo narysčių.

Buvo pabrėžta, kad tokio masto sporto renginys mūsų mieste iki šiol neregėtas.

Priminsime, kad praėjusią vasarą Olimpinė diena vyko Panevėžyje ir joje dalyvavo 28 tūkst. žmonių. Jie išbandė jėgas 70-yje skirtingų sporto šakų. Tikimasi, kad Klaipėdoje dalyvių ir žiūrovų bus dar daugiau.

ISTORIJA. Praėjusiais metais olimpinis deglas liepsnojo Panevėžyje. Čia Olimpinės dienos šventėje dalyvavo 28 tūkstančiai žmonių. Klaipėdoje planuojama sutraukti dar didesnį būrį dalyvių.

Organizatorių nuotr.

Dėmesio centre - vandens sportas

Pasidžiaugta, kad Olimpinės dienos dalyvių skaičius kasmet auga. Olimpinė diena iš Panevėžio buvo transliuojama tiesiogiai, tad ją pamatė per 350 tūkst. žiūrovų.

Vienas iš renginio tikslų yra ne tik suorganizuoti renginį, bet ir stipriai įtraukti vietinę sporto bendruomenę.

Skelbiama, kad Olimpinės dienos metu klaipėdiečiai ir miesto svečiai turės galimybę dalyvauti įvairių sporto šakų varžybose, mėgėjiškai išbandyti skirtingas sporto rungtis, stebėti parodomąsias programas. Mieste vyks ne tik sporto rungtynės, bet bus organizuojamos ir įvairios atrakcijos, pramoginės veiklos, koncertai, tad visi žiūrovai bus įtraukti į renginį.

Daug dėmesio bus skiriama vandens sporto šakoms - į Olimpinės dienos šventę įsilies praėjusiais metais labai pavykęs Vandens sporto šakų festivalis.

Olimpinės dienos darbo grupės nariai rinksis periodiškai bei koordinuos ir organizuos Olimpinės dienos sporto šventės klausimus. Darbo grupės nariai pasiskirstė darbus ir kiekvienas yra atsakingas už savo sritį.

PLANAI. Birželio 1 dieną Klaipėdoje turėtų įsikurti ištisas aktyvaus laisvalaikio ir sporto miestelis, planuojama per 100 įvairių sporto rungčių.

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sportas

Stuburo ir sąnarių mankšta dirbantiems sėdimą darbą, kenčiantiems nugaros skausmus ir norintiems pagerinti laikyseną nuotrauka, foto

Stuburo ir sąnarių mankšta dirbantiems sėdimą darbą, kenčiantiems nugaros skausmus ir norintiems pagerinti laikyseną

Dirbate sėdimą darbą, nuo kurio pradeda kankinti nemalonūs nugaros skausmai? Dėl ilgo...

Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Vakarų konferencijos ketvirtfinalio ketvirtosiose rungtynėse...

„Jazz“ komanda sušvelnino NBA Vakarų konferencijos ketvirtfinalio rezultatą nuotrauka, foto

Domantas Sabonis sužaidė rezultatyviausias rungtynes šio sezono NBA atkrintamosiose, tačiau tai Indianos...

Domantas Sabonio sezonas baigtas: „Pacers“ prieš „Celtics“ krito ir ketvirtą kartą nuotrauka, foto

Lietuvos futbolo A lygoje maču Vilniuje tarp vietos „Riterių“ ir Klaipėdos „Atlanto“...

„Riterių“ ir „Atlanto“ nulinės lygiosios nuotrauka, foto

Donatas Motiejūnas pirmą sykį šių metų NBA atkrintamosiose varžybose rungtyniavo reikšmingu rungtynių...

Motiejūnas pagerino rezultatyvumo San Antonijuje rekordą, bet „Spurs“ suklupo nuotrauka, foto

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Pirmasis kruizinis laivas atplaukia jau poryt nuotrauka, foto

Klaipėda, Balandžio 25 d. Klaipėdos uoste prasideda naujas kruizinės laivybos sezonas – jį...

Trys jaunuoliai šalia kūdros apiplėšė ukrainietį nuotrauka, foto

Kriminalai, Balandžio 22 d. į Klaipėdos miesto policijos komisariatą kreipėsi 55 metų Ukrainos...

Pietų pertrauka: kur pietauti šiandien? nuotrauka, foto

Patarimai, Adresas: Tiltų g. 26ARezervacijų tel.: 8 46 211 390

Klaipėda, Paskelbta prieš 40 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Patarimai, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...