Norvegijoje keturi klaipėdiečiai gynė Lietuvos vardą

Norvegijos mieste Sanese baigėsi Europos komandinio lengvosios atletikos čempionato pirmos lygos varžybos. Lietuvos rinktinės sudėtyje startavo ir keturi Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos atstovai - bėgikas Benediktas Mickus, rutulio stūmikas Šarūnas Banevičius, šuolio su kartimi atstovas Osvaldas Gedrimas ir barjerinio bėgimo atstovė Erika Krūminaitė.

Čempionate startavo vienuolika komandų - Norvegijos, Portugalijos, Baltarusijos, Olandijos, Belgijos, Turkijos, Airijos, Rumunijos, Vengrijos, Slovakijos ir Lietuvos lengvosios atletikos lyderiai.

"Ketvirtą kartą šalies istorijoje teisę dalyvauti šioje lygoje iškovojusiems lietuviams startas buvo permainingas", - "Vakarų ekspresui" pasakojo nuolat su Lietuvos rinktine po įvairius čempionatus keliaujantis Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos treneris Mindaugas Krakys.

Sėkmingiausiai iš klaipėdiečių sekėsi būtent šio trenerio auklėtiniui B. Mickui. Lengvaatletis 800 m bėgimo rungtyje liko per plauką nuo medalio - ketvirtas. Klaipėdietis šį nuotolį įveikė per 1 min. 50,40 sek. Nugalėtojo Balašo Vindičo iš Vengrijos laikas - 1 min. 49,62 sek.

DUETAS. Bėgikas Benediktas Mickus (kairėje) liko per plauką nuo medalio ketvirtas. Šalia jo - treneris Mindaugas Krakys.

Benediktas į finišo tiesiąją bėgo pirmas, tačiau paskutiniuose metruose mūsiškį aplenkė Vengrijos, Airijos ir Turkijos atstovai.

"Prieš patį startą jaučiausi prastai, bet kai liko 200 metrų, galvojau, kad jei ne dabar, tai nieko ir nebus. Finiše tiesiog pritrūko jėgų. Likus 50 metrų pamačiau, kad aplenkė portugalas, po to airis, o aš jėgų jau nebeturėjau", - sakė B. Mickus.

Vyrų rutulio stūmimo rungtyje Š. Banevičius (treneris Valerijus Murašovas) buvo aštuntas. Jis įrankį nustūmė 17 m 72 cm. Šios rungties nugalėtojas olandas Denzelis Comenantia perkopė 20 m ribą - 20,61 m.

Antrą karjeros rezultatą pasiekė šuolininkas su kartimi O. Gedrimas (treneris Justinas Martinkus) įveikė 4 m 91 cm aukštį ir užėmė dešimtąją vietą. Nugalėjo sportininkas iš Norvegijos Sondre Guttormsenas -5,51 m.

AKTYVI. Erika Krūminaitė (dešinėje) varžėsi asmeninėse 400 m barjerinio bėgimo varžybose ir komandinėse estafetėse.

Trenerės Vitos Baronienės auklėtinė Erika Krūminaitė 400 m barjerinio bėgimo atrankos varžybose finišavo šešta - 1 min. 2,13 sek. ir į finalą nepateko. Galutinėje įskaitoje ji liko vienuolikta.

400 m barjerinio bėgimo finale nugalėjo norvegė Amalie Hamild Iuel - 55,80 sek.

Čempionatas baigėsi estafečių varžybomis. Moterų 4 po 400 m komanda (E. Krūminaitė, Modesta Morauskaitė, Eglė Balčiūnaitė ir Agnė Šerkšnienė) užėmė devintą vietą, nuotolį nubėgusios per 3 min. 36,97 sek. ir pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą.

Vienintelį kelialapį į Superlygos varžybas iškovojo portugalai, kurių sąskaitoje - 302 taškai. Rumunai, vengrai, slovakai ir lietuviai po dvejų metų varžysis antroje Europos komandinio čempionato lygoje.

DEŠIMTAS. Šuolininkas su kartimi Osvaldas Gedrimas (treneris Justinas Martinkus) įveikė 4 m 91 cm aukštį ir užėmė dešimtąją vietą.