Norvegijoje - du Lietuvos fechtuotojų medaliai asmeninėse ir bronza komandų varžybose

Savaitgalį Norvegijoje vykusiame Šiaurės šalių jaunių ir jaunimo fechtavimo čempionate dalyvavo net 22 sportininkai iš Lietuvos. Varžybose kovojo trys amžiaus grupės - 15-mečių, 17-mečių ir 20-mečių, taip pat merginos dalyvavo 20-mečių komandų varžybose.

Šeštadienio rytą startavo 20-metės merginos. Geriausiai sekėsi Ivonai Stavickajai, kuri grupėje laimėjusi visas kovas, atkrintamosiose varžybose įveikė danę Zariną Stiller 15:13 ir pateko į 16-uką.

Deja, patekti tarp aštuonių stipriausių nepavyko, 9:15 pralaimėjus tituluotai Estijos sportininkei Karoliinei Loit. Galutinėje įskaitoje tarp 66 dalyvių užimta devintoji vieta.

Kitai Lietuvos fechtuotoja Patricijai Ščetko galutinėje įskaitoje užėmė 16-ąją vietą, Lurdė Grabosvkytė - 19-ąją, Aušrinė Šimkutė - 30-ąją, o Aistė Seniutaitė - 32-ąją. Gerda Kriaučiūnaitė, Ema Jaruševičiūtė, Teresė Demskytė ir Eglė Rauktytė į atkrintamąsias varžybas nepateko ir tenkinosi pozicijomis už 32-uko ribų.

20-mečių vaikinų varžybose geriausiai sekėsi Leonardui Kalininui, kuris galutinėje įskaitoje tarp 98 fechtuotojų užėmė penktąją vietą. Lietuvos atstovas grupėje pralaimėjo tik vienam varžovui, o atkrintamosiose varžybose užtikrintai keliavo iki ketvirtfinalio. Deja, medalio iškovoti nepavyko, 10:15 pralaimėjus danui Augustui Jensenui.

Alanas Rynkevičius užėmė 11-ąją vietą.

Tarp 64 geriausių pateko Aidas Tamošiūnas (47 vieta), Jevgenijus Šapovalovas (49) ir Makaras Lozenka (61). Demjanas Filonas liko 79-as.

17-mečių merginų varžybose geriausiai sekėsi L. Grabovskytei, tarp 58 dalyvių užėmusiai septintąją vietą. Vaikinų grupėje (104 dalyviai) sėkmingiausiai iš lietuvių pasirodęs Matas Medišauskas buvo 15-as.

15-mečių merginų varžybose bronzos medalius iškovojo dvi Lietuvos atstovės - Anastasija Pylinova ir Liepa Zaronskytė. Kelią į finalą A. Pylinovai užkirto estė Svetlana Trynova, o L. Zaronskytei - latvė Sofija Prosina.

15-mečių vaikinų varžybose Lietuvos atstovams į geriausių 16-uką prasibrauti nepavyko. Danielis Sosna liko 17-as, o Matas Medišauskas - 39-as.

Pasibaigus asmeninėms varžyboms, sekmadienį vyko 20-mečių komandų varžybos, kuriose startavo Lietuvos merginų komanda (Ema Jaruševičiūtė, Aistė Seniutaitė, Patricija Ščetko ir Ivona Stavickaja). 45:37 įveikusios Suomijos ekipą, pusfinalyje lietuvės nusileido Estijos komandai ir pelnė bronzos medalius.